dersi kaldırmadık 1-8 hepsine koyduk

Kodla Büyü
musluyum49' Alıntı:
Sayın KUROĞLU

Bilişim Teknolojileri dersi Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 14.07.2005 tarih ve 192 sayılı kararı ile kabul edilen İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesinde 1-8. sınıflarda 1 ders saati seçmeli ders olarak okutulmakta idi. Başkanlığımızın 20.07.2010 tarih ve 75 sayılı Kurul Kararı ile kabul edilen İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesinde 1-5. sınıflarda tüm seçmeli dersler kaldırılmıştır 6-8. sınıflarda bilişim teknolojileri ders saati aynen korunmuştur. Ayrıca 20.07.2010 tarih ve 75 sayılı İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesi’ne ilk defa 1-3. sınıflarda haftada 5’er ders saati, 4. ve 5. sınıflarda ise 4’er ders saati “serbest etkinlikler” saati eklenmiştir. Bu etkinlikler içinde öğrencilere bilişim teknolojileri ile ilgili bilgi ve beceriler de kazandırılabilecektir. Bu amaçla İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesinin açıklamalar kısmında bu saatlerdeki çalışmalarda, bilişim teknolojileri dersinin öğretim programlarından da yararlanılabileceği ifade edilmiştir

Bunların yanında Bilişim Teknolojileri ile ilgili olarak “Bilgi teknolojilerini kullanma becerisi” 2004-2005 öğretim yılından itibaren uygulamaya konulan 1-8. sınıflar öğretim programlarının tamamında ortak beceriler arasında yer almaktadır. Bilgi teknolojilerine ilişkin öğrenci becerileri 8 yıl boyunca ilgili bütün derslerle entegre bir şekilde geliştirilmeye çalışılmaktadır.

Bilgilerinize rica ederim (06/04/2011)

--
İlhami DEMİRCİ
Şube Müdürü

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı,
Eğitim Öğretim ve Program Dairesi,
İlköğretim Şubesi.

Bir şeyi çok fazla tekrar edersen, sonra kendin bile ona inanırsın. Bu kişinin durumuda bence aynen bu.!
Böylesine bir saçmalığı hiç üşenmeden bu şekilde anlattığına göre :)

hadi oradan. sınıf öğretmenleri kendi işlerini bilgisayarda kendi işlerini bile yapmaktan acizler yok öğrencilere öğreteceklermiş.

ilköğretim kurumları ders çizelgeleri:
"11. 2010–2011 Öğretim Yılında seçmeli bilişim teknolojileri dersini 1–5. sınıflarda seçmiş olan
okullar, serbest etkinliklerin ders saatleri içerisinde bu dersi işleyeceklerdir. Basım ve dağıtımı
yapılan ders kitapları kullanılacaktır.
"

bu ifadeye göre acaba serbest etkinlik derslerinde bt dersi seçilir mi diye geliyor insanın aklına

bamteli86' Alıntı:
"11. 2010–2011 Öğretim Yılında seçmeli bilişim teknolojileri dersini 1–5. sınıflarda seçmiş olan
okullar, serbest etkinliklerin ders saatleri içerisinde bu dersi işleyeceklerdir. Basım ve dağıtımı
"

bu ifadeye göre acaba serbest etkinlik derslerinde bt dersi seçilir mi diye geliyor insanın aklına
iyi de hocam bi sene bunu tartıştık ya zaten. Sonuçta seneye yok. Bu sene giren de girdi. Ama seneye bu ifade olmayacak ilköğretim ders çizlegesinde. Yani kimse giremeyecek.

mfk' Alıntı:
bamteli86' Alıntı:
"

iyi de hocam bi sene bunu tartıştık ya zaten. Sonuçta seneye yok. Bu sene giren de girdi. Ama seneye bu ifade olmayacak ilköğretim ders çizlegesinde. Yani kimse giremeyecek.

anladım hocam ama serbest etkinlik derslerine biz giremiyor muyuz peki . bu önemli aslında ?

sayın hocam ben bu sene girdim. Girdim diyorum çünkü müdürüm mantıklı adam. kitap seçilir okutulursa diyorsa " e benim bt öğretmenim var o zaman sen girceksin" dedi girdik. Müfettiş gelse arıza çıkabilirdi. artık çıkamaz da seneye böyle bir ifade olmayacak hocam. Sadece "serbest etkinliklerde bilişim teknolojilerinden yararlanılabilir" ifadesi olacak. Bu ders demek değildir. Çocuklar sınıf öğretmeni eşliğinde gelsin BT lab.a oyun oynasın demek malesef.

Ders bitmiştir hocam. 8 aydan edindiğim izlenim bu.

Arkadaşlar biz öğretmenler olarak bu talim terbiyeyi mahklemeye veremiyor muyuz.Bu adamlar ne derse doğrumudur?Biz öğretmenlerin eğitimde uygulamalarda kanunen haklarımızı arama yetkimiz yok mu?Dava açalım bu adamlara...Ucu açık yoruma açık şeyler yazmak resmen şu demek kardeşim adamın varsa işini uydur demek.Bu mu yönetmek yönetilmek.Biz cumhuriyet rejimini niye koruyor kolluyoruz kendi kendimizi yönetmek için.Peki bizim istediklerimizin olmasını geçelim haklarımzı elimizden alıyolar.Bizi biz mi yönetiyoruz yoksa kandırılıyor muyuz?

ismailt' Alıntı:
Arkadaşlar biz öğretmenler olarak bu talim terbiyeyi mahklemeye veremiyor muyuz.Bu adamlar ne derse doğrumudur?Biz öğretmenlerin eğitimde uygulamalarda kanunen haklarımızı arama yetkimiz yok mu?Dava açalım bu adamlara...Ucu açık yoruma açık şeyler yazmak resmen şu demek kardeşim adamın varsa işini uydur demek.Bu mu yönetmek yönetilmek.Biz cumhuriyet rejimini niye koruyor kolluyoruz kendi kendimizi yönetmek için.Peki bizim istediklerimizin olmasını geçelim haklarımzı elimizden alıyolar.Bizi biz mi yönetiyoruz yoksa kandırılıyor muyuz?

Cumhuriyet dediğin tek dişi kalmış canavar o da Nimet Ç... :x

Bu watandaşlara 400 tane soru sorsanız size yazacakları aynı şeydir. Birib-ncisi bilgi sahibi değiller önlerine ne gelirse altına imzalarını atıyorlar. İkincisi önlerine yazıyı getirenler de hep bu seneki karara bakıyorlar. İşte serbest etkinlikler adı altında topladık, işte 4ve 5. sınıflarda 4 saat serbest etkinlik, işte 4-7-8lerde 1 saat seçmeli, işte kitap serbest etkinliklerde bilişim dersi yapılabilir gibi. Soru sorulan zat da bunu göz ucuyla okuyup tamam deyip imzalıyor ve gönderiyor. Ama seneye ne olacak norm fazlalığı nasıl olacak el-FATİHa sorunu nasıl çözülecek bunlar hakkında zerre kadar bilgileri yook. O yüzden çevir tavayı yanmasın.

Geri