ders sonunda öğrencilerin çalışmalarını kaydetmek

Kodla Büyü

fatisah

Aktif Üye
Bilgisayarlarda deepfreeze yüklü, Öğrenciler çalışmalarını dersin son 5 dakikasında google drive kaydedip kullanıyorlardı, sertifika sonrası drive kullanamıyoruz. Ne önerirsiniz ?

Ben masaüstlerine kaydettiriyorum onları da netop ile alıyorum kendi bilgisayarıma

Öncelikle teşekkür ederim Erkan Hocam
Bugün netop 6.12 ve diğer sürümlerinin bir kaçını indirdim aktivasyon için ke-y-g-en indirdim ancak hiçbiri çalışmadı.
Yakın zamanda netop öğretmen ve öğrenci kurabilen var mı?
Varsa link gönderebilir misiniz?

Ben sadece C'yi korumaya aldım. D sürücüsüne öğrenciler dosyalarını kaydediyorlar.

okulda kullanılmayan bir bilgisayara ubuntu server + moodle kurdum tüm öğrencilere hesap açtım artık tüm dosya paylaşım, toplama, duyuru işlerini oradan yapıyorum.

öğrencilere bir iş veriyorum, moodledan yeni ödev açıyorum, ödeve de bitiş süresi veriyorum -ki süre vermek çok gaza getiriyor :mrgreen:- o zamana kadar hazırlayıp upload ediyorlar. sonra tüm ödevleri indir diyorum moodle ad-soyada göre paketleyip indiriyor.

ayrıca quiz sistemi de çok gelişmiş alıştırma quizleri hazırladım arada da onları açıyorum.

tabi yerel ağdan çalıştığı için evden giremiyorlar. fiberi bekliyoruz şu an gelirse hosting alıp internete çıkaracağım

tavsiye ederim.

Parhelion' Alıntı:
okulda kullanılmayan bir bilgisayara ubuntu server + moodle kurdum tüm öğrencilere hesap açtım artık tüm dosya paylaşım, toplama, duyuru işlerini oradan yapıyorum.

öğrencilere bir iş veriyorum, moodledan yeni ödev açıyorum, ödeve de bitiş süresi veriyorum -ki süre vermek çok gaza getiriyor :mrgreen:- o zamana kadar hazırlayıp upload ediyorlar. sonra tüm ödevleri indir diyorum moodle ad-soyada göre paketleyip indiriyor.

ayrıca quiz sistemi de çok gelişmiş alıştırma quizleri hazırladım arada da onları açıyorum.

tabi yerel ağdan çalıştığı için evden giremiyorlar. fiberi bekliyoruz şu an gelirse hosting alıp internete çıkaracağım

tavsiye ederim.

Bence fiberi bekleme hocam. Gelirse eskiyi arayabilirsin.

İnşallah bir gün bu dediklerini yapacak öğrenciler ile de çalışırım :roll:

Parhelion' Alıntı:
öğrencilere bir iş veriyorum, moodledan yeni ödev açıyorum, ödeve de bitiş süresi veriyorum -ki süre vermek çok gaza getiriyor :mrgreen:- o zamana kadar hazırlayıp upload ediyorlar.

Moodle çok başarılı bu konuda,
moodle ile hızlı yazı uygulama sınavı yapmıştım 5 dakika süre açıp, 5 dk sonunda yazdıklarını kaydedip ekranı kapatıyordu, çok başarılı ;)
önceden beyazpano da kullandım o da gayet kullanışlı.

Bu arada bu yaz moodle benzeri bir sistem tasarlamak istiyorum, online ders , etkinlik , sınav , analiz vs.
ama kararsızım benzeri bir çok sistem var, kullanılır mı, kullanışlı olur mu diye.

Geri