Ders Sonu Etkinliği - Konu Konu Milyoner Yarışması Soruları

Kodla Büyü

julian41

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Her dersin sonunda öğrenilenleri son bir özetleyip tekrar etmek dersin değerlendirme kısmı için çok faydalı oluyor. Etkileşimli tahta olan okullarda dersin son kısmında Milyoner Yarışması içerisinde soruları sormak öğrencilerin daha fazla ilgisini çekip dersin bitiş kısmını da hem eğlenceli hem öğretici hale getiriyor. BT sınıfı mevcut ise orada öğrenciler bilgisayarlarında uygulayabilir.

Bu sebepten ders sonlarında uygulamak üzere milyoner yarışması soruları hazırlıyorum. Önceden hazırladıklarımı ve üniteye göre hazırlayacaklarımı sizlerin de faydalanması için zaman içerisinde buraya ekleyeceğim. İyi kullanımlar.

Bu arada, derste bazen öğrencilerin merakları üzerine değindiğim ama ünite ile bağlantısı olmayan soruları ya da teknolojik genel kültür oluşması açısından sorduğum soruları da bazı yarışmalara ekledim.

Ekli dosyalar

• MİLYONER-İnternet-Bilgisayar Ağları.rar
    2.1 MB · Görüntüleme: 401
  • MİLYONER-Faydalı Programlar.rar
    2.1 MB · Görüntüleme: 333
Hocam harika olmuş, emeğinize sağlık, çok teşekkür ederim paylaşıp bizimde faydalanmamızı sağladığınız için.
Soruları değiştirme şansımız oluyor mu hocam?
Her konu için ayrı sorular mı hazırlıyorsunuz?
Nasıl hazırladınız hocam bu uygulamayı, kısaca bilgi verme şansınız var mı?
FLA yani düzenlenebilir halini de paylaşma imkanınız olabilir mi hocam?
Tekrar böyle yararlı bir paylaşım yaptığınız için çok teşekkür ediyorum.

Hocam harika olmuş, emeğinize sağlık, çok teşekkür ederim paylaşıp bizimde faydalanmamızı sağladığınız için.
Soruları değiştirme şansımız oluyor mu hocam?
Her konu için ayrı sorular mı hazırlıyorsunuz?
Nasıl hazırladınız hocam bu uygulamayı, kısaca bilgi verme şansınız var mı?
FLA yani düzenlenebilir halini de paylaşma imkanınız olabilir mi hocam?
Tekrar böyle yararlı bir paylaşım yaptığınız için çok teşekkür ediyorum.

Programı yazan/kodlayan kişi ben değilim hocam :) Hazırlayan kişinin ellerine sağlık. Programa internette bu hali ile birkaç yerde denk geldim, işleyeceğim konuya göre sorular hazırlayınca burada da paylaşmak istedim, aynı konuyu işleyecek arkadaşlara da kolaylık olsun diye :) Yani soruları dileyen değiştirebilir.

Klasörde bulunun Sorular.txt dosyasındaki soruları silip ya da şıkları silip siz de istediğiniz soruları yazıp yeniden düzenleyebilirsiniz. Şıklarda uzun cümleler olursa hepsi gözükmeyebiliyor ama.

Programı yazan/kodlayan kişi ben değilim hocam :) Hazırlayan kişinin ellerine sağlık. Programa internette bu hali ile birkaç yerde denk geldim, işleyeceğim konuya göre sorular hazırlayınca burada da paylaşmak istedim, aynı konuyu işleyecek arkadaşlara da kolaylık olsun diye :) Yani soruları dileyen değiştirebilir.

Klasörde bulunun Sorular.txt dosyasındaki soruları silip ya da şıkları silip siz de istediğiniz soruları yazıp yeniden düzenleyebilirsiniz. Şıklarda uzun cümleler olursa hepsi gözükmeyebiliyor ama.
Hocam programı kodlayan kişi kim :) nereden buldunuz programı?

Hocam programı kodlayan kişi kim :) nereden buldunuz programı?
Burada daha önce de paylaşılmıştı hocam hatırlıyorum ki muhtemelen buradan indirdim ya da başka bilişimci arkadaşların forumlarından. Hazırlayan kişinin adı yazıyor sağ alt köşede zaten uygulama açılınca. Fen Bilgisi öğretmeni diye belirtmiş.

Geri