ders saatim yanlış girilmiş norm fazlasıyım

Kodla Büyü

ibrahimozere1

Aktif Üye
Arkadaşlar idare ders saatimi yanlış girmiş norm fazlası olmuşum düzeltilmesi için dilekçe vermek istedim ama ilçe mem tarafından reddedildi hakkımı aramak için ne yapabilirim? Bu şekilde okuldan gônderilmek çok gücüme gitti yok mu bir çaresi?

Sendikalar böyle durumlar için var.Dilekjçemi almadı derken hiç mi kabul etmedi yoksa aldı işledi olumsuz cevap mı verdi? İşleme almak zorundalar.15 gün içinde sana cevap vermek zorundalar.

.................................. ORTAOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE
.......................

..../...../20... Tarihli ..../........ Sayılı Atama Kararnamesi ile ............................................... Ortaokulu’na Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak atandım ve ..../...../20.... tarihinde göreve başladım. Göreve başladığım tarihten buyana ................................. Ortaokulunda kadrolu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak çalışmaktayım. Okulumuzda 20...-20.... Eğitim Öğretim yılında .....(..........) saat Bilişim Teknolojileri dersine girmekteyim ve okulumuzda bir adet faal olarak kullanılan, içerisinde .....(.........) bilgisayar bulunan Bilişim Teknolojileri Laboratuarı bulunmaktadır.
20....-20.... Eğitim Öğretim yılında okulumuzda .....(......) saat Bilişim Teknolojileri Dersine girerken okulumuzun Bilişim Teknolojileri norm kadrosu 1(bir) olarak belirlenmişti. Ancak 20....-20.... Eğitim Öğretim Yılında aktif olarak ....(......) saat Bilişim Teknolojileri Dersine girdiğim halde, girdiğim ders saati sisteme eksik girilmesinden dolayı Okulumuzun Bilişim Teknolojileri Normu 0(Sıfır) olarak belirlenmiştir. Bu durum yüzünden başka bir okula gitmek zorunda kalacağımdan dolayı mağdur olmaktayım. Sehven yapıldığını düşündüğüm bu hatanın düzeltilerek mağduriyetimin giderilmesini hususunda;
Gereğini bilgilerinize saygılarımla arz ve talep ederim.

EK-1 Haftalık Ders Programı 1 Adet
EK-2 Hizmet Belgesi 1 Adet

Hocam dilekçeni yaz okul idaresine ver, onlarda üst yazı ile ilçeye yazmak zorundalar... Dilekçeni kabul etmemek gibi bir lüksleri yok...
Dilekçene olumsuz cevap verirlerse adam gibi bir sendikaya geç ve sendikanın avukatıyla görüş... Hakkını ara...

valla hocam su an aynı durum benimde başımda.bakanlıktaki birime kadar ulaştım dedikleri şu an emir var kesinlikle norm güncellemesi yapamayız...bilmiyorum hangi il yada ilçede siniz bakanlık çalışanı eğer il yada ilçe mem ile görüşürseniz muhakkak bir şekilde çözüm bulacağımı söylediler..bende konuştum bir cevap bekliyorum şu an...

slm6713' Alıntı:
valla hocam su an aynı durum benimde başımda.bakanlıktaki birime kadar ulaştım dedikleri şu an emir var kesinlikle norm güncellemesi yapamayız...bilmiyorum hangi il yada ilçede siniz bakanlık çalışanı eğer il yada ilçe mem ile görüşürseniz muhakkak bir şekilde çözüm bulacağımı söylediler..bende konuştum bir cevap bekliyorum şu an...

Dediğiniz doğru hocam şuan sizi yer değiştirme yapmamaları lazım ama bunun garantisi yok, ilçenin yada ilin kendi kafasına göre yer değiştirmesine itiraz etmek için Dilekçe vermiş olmanız lazım...

*Vendetta*' Alıntı:
slm6713' Alıntı:

Dediğiniz doğru hocam şuan sizi yer değiştirme yapmamaları lazım ama bunun garantisi yok, ilçenin yada ilin kendi kafasına göre yer değiştirmesine itiraz etmek için Dilekçe vermiş olmanız lazım...

Geçen senelerde benzer bir durum benim de başıma gelmişti. Sorun kendi okulumun ders saatini eksik girmesi değil, diğer bazı BT sınıfı olmayan okulların ders saatini fazla girmesiydi. Okulumla aynı bölgedeki diğer okullardan,okulumda daha fazla ders saati olmasına rağmen o okullarda norm varken, kendi okulumda norm 0 gösterilmişti. İldeki atama bölümüne bu konuda dilekçe vermiştim. Sonuçta herhangi bir sıkıntı yaşanmadan okulumda göreve devam etmiştim.

boyle bir durumda sizi okulunuzdan alamazlar mahneyebkadar yolu var hakli cikarsiniz hocam

Geri