Ders planını nasıl olacak ve derste ne anlatacağız?

Kodla Büyü

m17h41r

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar talim terbiye kurulunun yayınladığı öğretim programında (http://ttkb.meb.gov.tr/www/ogretim-programlari/icerik/72) temel 1-2, orta 1-2 ve ileri 1-2 şeklinde düzeyler oluşturulmuş ve buna uygun örnek bir program konulmuş. Ancak okullara gönderilen kılavuz kitaplarda hala basamak sistemi var ve kitaplar bu basamaklara göre güncellenmişler. Biz planı yaparken ve dersi anlatırken bu basamaklara göre mi yapacağız, yoksa talim terbiye kuruluna göre mi ?

6-7- VE 8LERDE ESKİ PLAN devam edecek 5. sınıflarda yeni öğretim programına göre plan hazırlayacağız.Seneye de 5 .ve 6 lara yeni plan bu şekilde kademeli olarak eski program ortadan kalkacak zaten resmi yazıda da belirtilmiş.

anladım hocam. kafam çok karıştı. Geçen seneki her sınıfa 2 şer basamak gelecek şekilde kullandığım planı kullanmaya devam edeceğim ben o zaman. 5. sınıflar için de yeni bir plan hazırlayacağız.

Bu noktaya geldikten sonra, kim takar ttkb'yi, eski-yeni planı, programı. Yok basamak sistemi, yok temel-orta-ileri düzey, yok süper-ileri düzey... Bütün bunların hepsi SAÇMALIK ! Bilişim Dersi diye bir ders YOK ! Çocukları oyalayın, eğlendirin, vakit geçirsinler. Bizden istenilen bu.

Ya da kurun bütün makinelere Linux. Biraz da Linux öğrensinler.

Geri