ders işlenişi gözlem formunu nasıl dolduruyorusunuz?

Kodla Büyü
ilk 6 hafta aday öğretmen dinliyor,
o formdan bahsediyorsanız, aday öğretmen derste gördüklerini yazıyor, artı ve eksileri, sonra danışman öğretmeni ile paylaşıyor.

7. haftadan itibaren (4.nisan da başlayacak) danışman öğretmen dinleyecek ve form dolduracak,
henüz o aşamaya gelinmedi..

Hocam sanırım Fatih BTR Formundan bahsediyor. Ben öğretmenlere elle doldurtuyorum. Her sayfada 5 öğretmen. Sitede aratın, örnekleri vardı.

17 öğretmenin dersine girdim şimdiye kadar. Yanlış anlaşılmasın. Bu formu biz dildurmuyoruz. Bu formu dersi anlatan öğretmen kendisi dolduruyor. Ki bu yanlış bir uygulama bence. Doğrusu şu olmalı. Bu formun bir kısmını biz bir kısmını ise dersin Öğretmeni doldurması gerek aslında. Bu şekilde bizim hiçbir etkimiz olmuyor. Adam yapmadigi şeyi yapmış gibi yazıp veriyor İdareye. Peki ben ne yaptım. Her ders için bunun bir çıktısını aldım. İlk baştaki yerleri kendim dolduruyorum. Sonrasını öğretmene. Aslında bizim imzamız yok ama ben yine de imzaliyorum.

sertokus' Alıntı:
17 öğretmenin dersine girdim şimdiye kadar. Yanlış anlaşılmasın. Bu formu biz dildurmuyoruz. Bu formu dersi anlatan öğretmen kendisi dolduruyor. Ki bu yanlış bir uygulama bence. Doğrusu şu olmalı. Bu formun bir kısmını biz bir kısmını ise dersin Öğretmeni doldurması gerek aslında. Bu şekilde bizim hiçbir etkimiz olmuyor. Adam yapmadigi şeyi yapmış gibi yazıp veriyor İdareye. Peki ben ne yaptım. Her ders için bunun bir çıktısını aldım. İlk baştaki yerleri kendim dolduruyorum. Sonrasını öğretmene. Aslında bizim imzamız yok ama ben yine de imzaliyorum.

ben 18 öğretmenin dersine girdim. Ders başlattık v sınıf ve eba ders anlattım öğretmene kısmen ondan birşeyler yapmasını istedim. formdaki son üç kısımı sadece öğretmenlere doldurttum. onlar da öğrenci tepkileri öğretmenin düşüncesi görüş ve öneri kısımları oldu.

Hocam derse giren öğretmenin de bizim de imzamız var ona dikkat edelim.

by_zamansiz' Alıntı:
sertokus' Alıntı:

ben 18 öğretmenin dersine girdim. Ders başlattık v sınıf ve eba ders anlattım öğretmene kısmen ondan birşeyler yapmasını istedim. formdaki son üç kısımı sadece öğretmenlere doldurttum. onlar da öğrenci tepkileri öğretmenin düşüncesi görüş ve öneri kısımları oldu.

Evet hocam ben imzaliyorum. Ama bana gelen orijinal formda bize imza açılmamıstı. Anlaşılan aynı yöntemi kullanıyoruz seninle.

by_zamansiz' Alıntı:
sertokus' Alıntı:

Evet hocam ben imzaliyorum. Ama bana gelen orijinal formda bize imza açılmamıstı. Anlaşılan aynı yöntemi kullanıyoruz seninle.

Hocam bu formu her öğretmene sadece bir kez mi hazırlatıcaz? Yoksa her ayda bir kere mi?

Arkadaşlar sorması ayıp bu form nerden çıktı bana böyle bir şey tebliğ edilmedi.

Bu form Etkileşimli Sınıf Yönetimi Uzaktan Eğitimine Başvurup Kabul edilen öğretmenler tarafından doldurulacak.
Öğretmen uzaktan eğitimi tamamlayıp sınavına girdikten sonra (yani eğitimi bitirdiğinde) eğitimde anlatılan 5e modeline göre ders planı oluşturup sınıfta bunu uygulayacak.
Bt rehber öğretmeni olarak bizler de öğretmenin sınıfta uygulamasına rehberlik edeceğiz.
Öğretmen de uygulamasını yaptıktan sonra bu forma olumlu/olumsuz görüşlerini yazıp imzalayıp okul müdürüne teslim edecek.
İzmir MEM bu formların gönderilmesini istemişti bizden.

Diğer taraftan ESY uzaktan eğitiminden bağımsız bir form var.

Bu formda ise öğretmenlere yaptığımız rehberlik çalışmalarını işliyoruz.

Ekli dosyalar

• FATİH PROJESİ BT REHBERLİĞİ SINIF İÇİ UYGULAMA FORMU-Örnek.rar
    18 KB · Görüntüleme: 425
dikistutmazsabri' Alıntı:
Diğer taraftan ESY uzaktan eğitiminden bağımsız bir form var.

Bu formda ise öğretmenlere yaptığımız rehberlik çalışmalarını işliyoruz.

Evet hocam zaten en başta bize bu form gönderilmişti. Diğerini görünce şaşırdım bende. Teşekkürler açıklama için.

bizim tahtalarda internet yok wireless yasağından dolayı. o yüzden eba vs kullanılamıyor, tahtada flashtan bir şey açmak dışında birşey yapamıyorlar ki neyini gözlemlicem bu durumda??? bana bir yol gösterin lütfen:)

Arkadaşlar bu formları herkes rastgele doldurmayacak.Öncelikle ESY uzaktan eğitimini alan öğretmenlerin Listesi bakanlıktan geliyor ve bu listede hangi öğretmen ile hangi BTR öğretmeni ders içi etkinlik yapacak listede görünüyor.Liste geldikten sonra siz de o öğretmenlerle ders içi etkinlik yapıp formu berber dolduruyorsunuz.Sonra bunu il koordinatörüne ulaştırıyorsunuz.İligli form internette her yerde var.

ozlem22' Alıntı:
bizim tahtalarda internet yok wireless yasağından dolayı. o yüzden eba vs kullanılamıyor, tahtada flashtan bir şey açmak dışında birşey yapamıyorlar ki neyini gözlemlicem bu durumda??? bana bir yol gösterin lütfen:)
Altyapısı tamamlanmayan okullardaki öğretmenleri zaten ESY Uzaktan eğitimine almıyorlar. Eğitim olmadığı için Ders İşlenişi Gözlem Formuyla işiniz olmaz. Hem bu formu siz değil uzaktan eğitimi alan öğretmenler kendileri doldurup idareye veriyorlar.

Diğer form olan FP BTR Sınıf İçi Uygulama Formunu ise "BTR" iseniz doldurmanız gerekiyor.

ozlem22' Alıntı:
Altyapısı tamamlanmayan okullardaki öğretmenleri zaten ESY Uzaktan eğitimine almıyorlar. Eğitim olmadığı için Ders İşlenişi Gözlem Formuyla işiniz olmaz. Hem bu formu siz değil uzaktan eğitimi alan öğretmenler kendileri doldurup idareye veriyorlar.

Diğer form olan FP BTR Sınıf İçi Uygulama Formunu ise "BTR" iseniz doldurmanız gerekiyor.

onu diyorum ben de zaten. Sınıf içi uygulama formundan bahsediyorum. Öğretmenler internet olmadığı için eba ders, eba portal vs birşey kullanamıyorlar ki, kullanmayı bildikleri halde, kullanmayı istedikleri halde kullanamıyorlar. müdür alt yapının gelmesini bekliyor ama o da kimbilir kaç sene sürecek. internetsiz kaldı tahtalar. ben ne yazıcam o forma bilmiyorum

wireless yasağı derken neyi kastediyorsunuz?

hem bizim okulda hem de yandaki ilkokulda meb hattı bile olsa kablosuz internet kullanımına yasak getirildi. bu sadece tekirdağda mı uygulanıyor bi fikrim yok. Müfettişler okula geldikleri zaman kontrol edeceklermiş vs. ilkokul tarafı kablo çektirdi bütün sınıflara ama bizim ortaokulun müdürü alt yapı kurulacak masraf yapmayalım diyor..o yüzden sıkıntı oluştu internet konusunda. saçma sapan işler..

Garip bir yasak. Eğer amaç başkalarının wifi ye erişim sağlamasını engellemekse Mac filtreleme ile mümkün. Biz okulda her kata birer adet access point koyup filtreledik. Öğrenciler şifreyi biliyorlar ama bağlanamıyorlar.

Altyapısı tamamlanmamış olan okullardaki öğretmenleride ESY kursuna alıyolar ben formu dolduracagım ama notda düşeceğim internet olmadığından dolayı Vsınf, Eba ders kullanılmadı diye

Geri