Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Ders İçi Etkinliklere Katılım Notu Sınavlardan düşük olamaz

Konu, 'Mevzuat-Yönetmelik' kısmında vediban tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. vediban

vediban Aktif Üye

Bugün idareden böyle bir uyarı aldım. Ders İçi Etkinliklere Katılım Notu Sınav Ortalamasından düşük olamaz diye. Halbuki ben öğrencilerin yaptığı uygulamalara göre ve dersteki uyumlarına göre hepsini kaydedip ona göre bir Ders İçi Etkinliklere Katılım Notu vermiştim. Dereceli Puanlama Anahtarlarını hazırlamıştım. Mecbur bıraktılar. Bazı öğrencilerin notunu sınav ortalamasına çektim. Böyle bir mevzu mevzuatta var mı?

2. samet_uğur

samet_uğur Aktif Üye

Yönetmelikte;
    d) Ders etkinliklerine katılım: Öğrencilerin, sınıf veya okul içinde yaptıkları; eleştirel düşünme, problem çözme, okuduğunu anlama, araştırma yapma gibi bilişsel, duyuşsal, psikometri alanındaki becerilerini kullanmasını ve geliştirmesini sağlayan, performansını değerlendirmeye yönelik çalışmaları,
    ayrıca,
    (4) Ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında öğrencilerin başarısı; sınavlar, ders etkinliklerine katılım ve varsa proje çalışmalarından alınan puanlara göre değerlendirilir.

yazıyor. Şayet sizin puan ölçeğiniz var ise yazılıdan yüksek vermek zorunda değilsiniz fakat bende idareciyim ve böyle durumlarla çok karşılaşıyoruz, bizde öğrencilere yazılıdan düşük vermeyin diye öğretmenlerime söylüyorum. Maksat öğrencinin şevki kırılmasın

3. denizlerb

denizlerb Süper Üye Süper Üye

eskiden vardı bu. hatta ders içi etkinlik ortalaması sınav ortalamasından düşük olunca e-okul uyarı veriyordu. ama bu mevzuat kalktı. idareden bunun mevzuatını göstermesini isteyebilirsiniz.

4. muzyonur

muzyonur Seçkin Üye Seçkin Üye

Bence düşük not veriliyorsa genelde zaten o öğrencinin şevki olmadığı içindir. Öğrencilerin çoğu nasıl olsa yüksek not alıcaz , geçicez kafasındalar.. Bence düşük not alabileceğini de farkedip davranışlarına ona göre dikkat etmeliler.

AKADEMİA bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal