Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Ders İçi Etkinliklere Katılım Notu Sınavlardan düşük olamaz

Konu, 'Mevzuat-Yönetmelik' kısmında vediban tarafından paylaşıldı.


 1. vediban

  vediban Aktif Üye

  Kayıt:
  27 Mart 2008
  Mesajlar:
  166
  Beğeni:
  0
  Bugün idareden böyle bir uyarı aldım. Ders İçi Etkinliklere Katılım Notu Sınav Ortalamasından düşük olamaz diye. Halbuki ben öğrencilerin yaptığı uygulamalara göre ve dersteki uyumlarına göre hepsini kaydedip ona göre bir Ders İçi Etkinliklere Katılım Notu vermiştim. Dereceli Puanlama Anahtarlarını hazırlamıştım. Mecbur bıraktılar. Bazı öğrencilerin notunu sınav ortalamasına çektim. Böyle bir mevzu mevzuatta var mı?
   
 2. samet_uğur

  samet_uğur Aktif Üye

  Kayıt:
  4 Ocak 2011
  Mesajlar:
  158
  Beğeni:
  1
  Yönetmelikte;
  d) Ders etkinliklerine katılım: Öğrencilerin, sınıf veya okul içinde yaptıkları; eleştirel düşünme, problem çözme, okuduğunu anlama, araştırma yapma gibi bilişsel, duyuşsal, psikometri alanındaki becerilerini kullanmasını ve geliştirmesini sağlayan, performansını değerlendirmeye yönelik çalışmaları,
  ayrıca,
  (4) Ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında öğrencilerin başarısı; sınavlar, ders etkinliklerine katılım ve varsa proje çalışmalarından alınan puanlara göre değerlendirilir.

  yazıyor. Şayet sizin puan ölçeğiniz var ise yazılıdan yüksek vermek zorunda değilsiniz fakat bende idareciyim ve böyle durumlarla çok karşılaşıyoruz, bizde öğrencilere yazılıdan düşük vermeyin diye öğretmenlerime söylüyorum. Maksat öğrencinin şevki kırılmasın
   
 3. denizlerb

  denizlerb Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.752
  Beğeni:
  4
  eskiden vardı bu. hatta ders içi etkinlik ortalaması sınav ortalamasından düşük olunca e-okul uyarı veriyordu. ama bu mevzuat kalktı. idareden bunun mevzuatını göstermesini isteyebilirsiniz.
   
 4. muzyonur

  muzyonur Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  4 Eylül 2008
  Mesajlar:
  381
  Beğeni:
  154
  Bence düşük not veriliyorsa genelde zaten o öğrencinin şevki olmadığı içindir. Öğrencilerin çoğu nasıl olsa yüksek not alıcaz , geçicez kafasındalar.. Bence düşük not alabileceğini de farkedip davranışlarına ona göre dikkat etmeliler.
   
  AKADEMİA bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal