Ders Dışı Hazırlık + Destekleme Kursu

Kodla Büyü

Programlayan

Aktif Üye
Bir öğretmen 24 saat hafta içi derse giriyor olsun.
10 saat de destekleme yetiştirme kursu olsun.

An itibariyle 2 saat ders dışı hazırlık ücreti alıyor. Destekleme kursu da dahil edilerek 3 saat ders dışı hazırlık ücreti alması gerekmez mi?

Ne düşünüyorsunuz?

evet hocam biz okulda öyle yapıyoruz,ders dışı hazırlık ücreti 3 saat yazıyoruz. Ek ders onayı da bu şekilde gönderdik, onay geldi..

Evet hocam her 10 saate 1 ekders veriliyor, kursla beraber 30 saati geçen öğretmenlere 3 saat yazıldı bizde. Ama bize(btr), rehberlikçilere ve idarecilere yok tabi ki bu.

aynenbadi' Alıntı:
ilk kez duydum ders dışı hazırlık ödeneğini :shock: biraz açar mısınız arkadaşlar?

Ders dışı hazırlık ödeneği şu 10 saat derse 1 saat verilen ve haftada 3 saati geçmeyen ek ders ücreti hocam.

peki hocam 10 saat kurs verene verilen 1 saat ekders x2 denmi normal olarakmı yatması lazım

Programlayan' Alıntı:
Bir öğretmen 24 saat hafta içi derse giriyor olsun.
10 saat de destekleme yetiştirme kursu olsun.

An itibariyle 2 saat ders dışı hazırlık ücreti alıyor. Destekleme kursu da dahil edilerek 3 saat ders dışı hazırlık ücreti alması gerekmez mi?

Ne düşünüyorsunuz?

zaten bu şekilde olması gereken hocam

Ders ve kurs ücret onayı ayrı ayrı alınır bu da şu demek oluyor ikisi birbirinden farklı değerlendirilir

hocam ben bu durumu mesleki açık öğretim dersleri için hafta içi bilgi edinmeye sordum cevap geldiğinde burada paylaşırım

Düzeltme: Cevap geldi arkadaşlar şöyle ki, mealen ilgili yönetmeliği uygulayınız

Geri