Ders anında tabletleri yönetme

Kodla Büyü

_su_

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu konuyla ilgili çok soru geliyor öğretmenlerden. Bizim BT sınıfında Netsupportla yaptığımız gibi ders anında tabletleri kilitleyebilme ya da izleme gibi bir şansımız var mı? Yoksa öğrenciler tabletlerle kafasına göre mi takılacak ders esnasında.. EBA Sınıfım uygulaması da sadece tahta görüntüsünü tablete aktarıyor sanırım.Öğrenci istemezse bağlanmayabilir. Fikri ve bilgisi olan var mı acaba?

Şimdi biraz inceledim Netsupport Android desteği de veriyormuş ama tabletlere tek tek yüklemek lazım keşke içinde yüklü gelseydi böyle bir uygulama..

Şu an için tabletler aksesuar hocam. Eğitimle uzaktan yakından bir ilgisi yok. Sınıfım programının yaptığı tek şey tahta görüntüsünü binbir zahmetle tablete aktarmak ki o da herhalde arka sırada oturup tahtayı göremeyen öğrencilere lazım olur :p

Şu anda etkileşimli sınıf yönetimi yazılımı geliştiriliyor. Bu yazılım sayesinde tablet ve tahta etkileşimi sağlanacak. öğretmen tahtadaki yazılımdan veya kendi tabletinden tüm öğrenci tabletlerinin ekran görüntülerini kontrol edebilecek. Öğrenci tabletlerinin görüntülerini tek tek veya toplu halde tahtada gösterebilecek. Aynı yöntemle istediği öğrencinin tabletini veya tüm öğrenci tabletlerini aynı anda kilitleyebilecek. Bununla ilgili okula tablet gelince öğretmenlere uzaktan eğitim yöntemiyle küçük bir eğitim veriliyor. Onu izleyince taşlar yerine oturur...

mehmetural' Alıntı:
Şu anda etkileşimli sınıf yönetimi yazılımı geliştiriliyor. Bu yazılım sayesinde tablet ve tahta etkileşimi sağlanacak. öğretmen tahtadaki yazılımdan veya kendi tabletinden tüm öğrenci tabletlerinin ekran görüntülerini kontrol edebilecek. Öğrenci tabletlerinin görüntülerini tek tek veya toplu halde tahtada gösterebilecek. Aynı yöntemle istediği öğrencinin tabletini veya tüm öğrenci tabletlerini aynı anda kilitleyebilecek. Bununla ilgili okula tablet gelince öğretmenlere uzaktan eğitim yöntemiyle küçük bir eğitim veriliyor. Onu izleyince taşlar yerine oturur...

Tam da kastettiğim buydu hocam. Geliştiriliyor yazmışsınız demek ki kullanımda değil henüz pilot okullarda vs. Zaten tabletimiz de gelmedi henüz öncesinde hazırlıklarımı yapayım ben demiştim ama yazılımı bekleyeceğiz o zaman.

mehmetural' Alıntı:
Korkarım ki o zamana kadar çalışan tablet kalmayacak. Geçen sene verilen vestel tabletler tanınmayacak halde. İlk başlarda ekran kırılması power düğmesi ve sarj soket girişler ide garanti kapsamına giriyordu şu anda bunları yapmıyorlar. Bu arızaları serviste ücret karşılığı yapacaklar. Öğrencilerde yaptırmayız zaten dersde kullanmıyoruz diyorlar.
Söylediğiniz yazılım biterse eğer sınıfın yarısının tableti bozuk olacak.

samil' Alıntı:
Korkarım ki o zamana kadar çalışan tablet kalmayacak. Geçen sene verilen vestel tabletler tanınmayacak halde. İlk başlarda ekran kırılması power düğmesi ve sarj soket girişler ide garanti kapsamına giriyordu şu anda bunları yapmıyorlar. Bu arızaları serviste ücret karşılığı yapacaklar. Öğrencilerde yaptırmayız zaten dersde kullanmıyoruz diyorlar.
Söylediğiniz yazılım biterse eğer sınıfın yarısının tableti bozuk olacak.

+1

Bir yazılım geliştirilecek olsaydı veya bu tür bir kaygı olsaydı 1 yıl içinde zaten yapılırdı. Geçen gün Vestel servisinden gelen ekibin bana söylediği şey, Vestel'in bir yazılım geliştirdiği ancak MEB'in fiyatı fazla bulduğu için yazılımı almadığı yönünde.

redeemthepast' Alıntı:
Tabletlere ne yükleyeceğiz

Hocam Tayyip'in kasetlerini yükle. Çocuklar bilinçlensin.

Bir de aklıma takılan ir soru (acaba sadece benim aklıma mı takıldı) ?

Tayyip'in Bilal'le konuşmasında herkes paraların miktarına odaklanıyor, paraların nereye nasıl saklanacağına odaklanıyor, kime nasıl havale edileceğine odaklanıyor. Tamam odak noktaları doğru da sanırım herkesin söylemek isteyip te utandığı ve söyleyemediği bir konu daha var.

Konuşmalar esnasında bir bayanın "ayy" diye sesi duyuluyor. Bu ne olabilir ki acaba. Biraz durakladıktan sonra da Tayyip diyor ki, "ses karıştı galiba, Sümeyye yanında mı?" :puhaha: :puhaha:

Geri