ders çalışmaktan usananlar ve tavsiyeler...

Kodla Büyü

lyon-85

Aktif Üye
meslek lisesinde bilgisayar öğretmeniyim ve genelde ders çalışarak gitmek zorunda kalıyorum derslere. ama artık çalışmaktan bıktım. içimden ders çalışmak gelmiyo artık. öğrenciyken bu kadar ders çalışsaydım doktor olurdum heralde. bilmiyorum çaresini de. sizlerden fikir alayım istedim. siz ne yapıyosunuz nasıl işliyosunuz dersleri ve bu konuda bildiğiniz tavsiye edebileceğiniz hususlar var mıdır arkadaşlarım... teşekkür ediyorum ilgili kardeşlerime...

hocam elbette kiöğrencilerin karşısına belli bir birikimle çıkılmalı ve herhangi bir problem karşısında çözüm üretebilmeliyiz ki bizim branşımız bu anlamda daha hassas bilgisayar başında kullandıkları program olmadık hatalar veriyor yanlış işlem yapabiliyorlar bu sebeple kendinizi eksik hissettiğiniz konu için çalışmalısınız zamanında ben de aynı yollardan geçtim hal da farklı uyglamalar hazırlamak adına çalışmalar devam ediyor

hocam özellikle uygulaması olmayan konularda ben de anlatırken sıkılıyorum. ve vakit geçiremiyorum diyebilirim. özellikle sözel konuları işlerken anlat anlat biyere kadar ve konu bittikten sonra insan ne yapacağını şaşırıyo. soru soruyoruz cevap alıyoruz vs. ama öğrenciler de meslek lisesi olduğu için mi bilmiyorum isteksiz olunca ben bile sıkılıyorum... hiç hoşlanmıyorum bu durumdan gerçekten. bu sebeplerden müdür yardımcılığı sınavına girmek istiyorum başka da aklıma bişey gelmiyo...

lyon-85' Alıntı:
hiç hoşlanmıyorum bu durumdan gerçekten. bu sebeplerden müdür yardımcılığı sınavına girmek istiyorum başka da aklıma bişey gelmiyo...

Bende hocam senin gibi idareye geçeyim diye düşünüyorum. Ama oradaki iş yükünüde görünce sanki oturup ders çalışmak daha kolay gibime geliyor :roll:

müdür yardımcılığı yani evraklarla ilgilenmek vs gibi işler bana daha güzel geliyo bilmiyorum. sırf ders çalışmak istemediğim için...yani asıl istediğim eve iş getirmemek. akşam eve geldiğimde kafam rahat olsun ama 8-5 çalışmaya razıyım diyorum...

yok hocam nerdeeeee... zaten okulda 6 öğretmeniz ve mesleki olarak en az benim çalışma yılım var. 3. yılım meslekte.

harvard üniversitesinin bir prof'u (ismi unuttum yıllar oldu...1999) şu tezini açıklamıştı.
" ilerleyen yıllarda dünya üzerinde bilişim öyle bilinmez bir hal alcak ki, bizler bilişim uzmanı yetiştirmek için eğitmen bulamayacağız..."
sizlere hak vermemek mümkün değil,

ilçe ARGE sorumlusuyum, her işi yapıyorum, aklınıza ne gelirse,
öğretmen eksiği var 12 saat derse giriyorum, ARGE(TKY, Projeler,stratejik planlama), İlçe ve kaymakamlığın web siteleri, vs. vs.
neyse,

Cam kırıkları gibidir bazen kelimeler,
ağzına dolar insanın.
sussan; acıtır.
konuşsan; kanatır.

ilköğretime geç hocam. ders yok zaten seni zorlayacak kimse de olmaz. Ama rehavetten aynı yerde çakılıp kalma tehliken olabilir. Sen en iyisi sen çalışmaya devam et. bilişimci için en kötü şey olduğun yerde saymak. ilerlemezsek itilip kakilırız ilerde. M. yard. alternatif tabiki ama rotasyon felan ilerde sıkıntı çıkartır. yaz tatili de yok.
şefliğe gelince göründüğü kadar kolay değildir. özellikle küçük ve düzensiz okullarda. Karar sizin.

işleyen demir ışıldar hocam altyapını sağlam oluşturdun mu ilerleyen yıllarda çok fazla çalışmana gerek kalmayacak..bende yeni evli sayılırım eşim çok şikayetçi ders çalışmamdan;oturup 2 dizi-film izleyemiyoruz ne biçim iş diyor...burada o da öğretmen ama bilişimci değil çok şükür :)..neyse işte sözel konularda ben de sıkıntı çekiyorum zaman zaman ama programlama ve uygulama derslerinde örneklerle-uygulamalarla dersler geç,yor nasıl geçtiği de anlaşılmıyor..altyapıyı kurun sonra keyfini sürersiniz bilişimci olmanın..tabi bilgisayar atelyeleriniz yetersizse ALlah kolaylık versin o zaman zor..

eğer ders çalışmaktan bıktım diyosan geç ilköğretime kurtul derim hocam. çünkü o kadar çalışıp emek harcarsın okula gelirsin karşında ilgisiz öğrencilerde varsa hiç çekilmez olur o iş. Harcadığın emek boşa gidiyo gibi hissedersin buda çok sıkıcı bence de.

öğrenciler afedersiniz ama hepsi birbirinden m....endüstri meslek zaten cok bişey beklememek lazım. bir de eş durumu atamaları felan olmadı sonra da il-ilçe emri de kaldırıldı. kendimi ne ders çalışmaya verebiliyorum ne de anlatmaya. tek çıkış şu halde müdür yardımcılığı aklıma geliyo. inşallah olurum hayırlısıyla. dua edin ya...

Geri