Derneklerde hem kursu açılabilir mi?

Kodla Büyü

evlat

Üye
Arkadaşar bir izcilik gençlik kulubu ve derneğimiz var özel, hem kursu açmak istiyoruz ücretinide hem den almak istiyoruz yani devletten ek ders karşılığı öğretmenimiz hazır bu mümkün mü?

İşbirliği şeklinde kurs açmanız mümkün ancak işin içinde para kısmı sözkonusu olmaz.
Herhangi bir Mesleki eğitim veren okul ve kurum ile (TML,KML,EML,MEM,HEM,OTML,TUREM,SML......) işbirliği yaparsınız kurs yeri olarak da
dernek yada merkezinizi gösterirsiniz ; işbirliği yapacağınız veya müracat ettiğiniz eğitim kurumu bunu kabul ederse kendi bünyesinde eğitici(öğretmen) varsa kurs için öncelikle onu görevlendirir.Kurs için ilgili yönetmeliğe göre olurları alır ve kursu açar .
Yani sizin belirlediğiniz ekders karşılığı öğretmeninizi kursda görevlendirmek zorunda değildir .
Bir de genel bir teammül vardır milli eğitim bünyesinde kendi öğretmeni ile mümkün olduğunca kurslar açılır ancak il veya ilçede o branşla ilgili öğretmen eksiği varsa veya istekli yoksa dışarıdan öğretmene kurs verilebilir.

hem hayat boyu öğrenme projesi altında kurslara izin veriyor ... Okulda ben açıyorum sürekli..Önce hem ile görüşün

Geri