Derin Format Sonrası Veri Kurtarma

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar dijital fotoğraf makinesi ile derin format atılmış SD karttaki fotoğrafların kurtarılması lazım.

Şimdilik iBeesoft, Recuva ve Disk Drill data kurtarma programları dosya namına 1 adet dosya bile bulamadı ama bu SD kart ile sadece 1 saat önce 10 Kasım fotoğrafları çekilmişti. Derin Format atılınca verileri kurtarma şansımız olan bir program tavsiyesine ihtiyacım var.

Bu derin format kill disk mi oluyor? Öyleyse zor, çünkü kill disk prosodurel olarak kullanılan bir yöntem.

Bu derin format kill disk mi oluyor? Öyleyse zor, çünkü kill disk prosodurel olarak kullanılan bir yöntem.
Kill disk ile aynı şey olduğunu sanmıyorum hocam ama Canon Fotoğraf makinelerinde SD kartı formatlarken otomatik olarak "derin format" check işaretli olarak geliyor ve Formatla deyince hemen saniyeler içinde formatlıyor SD kartı.

Şaşırdığım şey şu ki; daha önce Recuva illa ki bir şeyler bulurdu ama sıfır dosya buldu tüm data kurtarma programlarım.

Arkadaşlar dijital fotoğraf makinesi ile derin format atılmış SD karttaki fotoğrafların kurtarılması lazım.

Şimdilik iBeesoft, Recuva ve Disk Drill data kurtarma programları dosya namına 1 adet dosya bile bulamadı ama bu SD kart ile sadece 1 saat önce 10 Kasım fotoğrafları çekilmişti. Derin Format atılınca verileri kurtarma şansımız olan bir program tavsiyesine ihtiyacım var.
Diskgetor deneyin isterseniz

EaseUS Data Recovery programını denediniz mi hocam?
Eksik kalmasın diye onu da denedim siz yazınca. Ama hiçbir şey bulamadı Hocam. Çok ilginç 32 GB ve defalarca fotoğraf çekilmiş bir karttan hiçbir program 1 foto bile bulamadı. Canon'un derin formatı çok farklı bir şey demek ki.

Derin format deyince bellek aygıtındaki tüm bitlerin 0 olması olarak düşünüyorum. Bu durumda hiç bir program veri kurtaramaz. Çünkü ortada veri kalmamıştır

Derin format dediği büyük ihtimalle karttaki verilere kimse ulşmasın diye silip üstüne yazmıştır. Bu şekilde olduysa kurtarmak düşük ihtimal gibi duruyor.

Geri