Deprem Bölgesindeki Öğretmenlerin Durumu

Kodla Büyü

talp

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba değerli arkadaşlar, 6 Şubattaki depremde Hatay'ın Samandağ ilçesinde bulunuyordum. Ne yazık ki depreme yakalandım. Çok şükür can kaybımız yok ama ruhen, madden zor durumdayız. Ailemin yanına geldim o yıkık kentten :(
Bugün akşam saatlerinde İlçe mem mesaj atmış 20 martta göreve gelin yoksa işlem yapacağız diye ne yapmam gerekiyor ve bu saatte nasıl gideyim?

Hocam bu durumda yapacağınız iki şey var. İlçe memden mesaj atan yetkiliyle görüşüp durumunuzu belirtmeniz. Gelemeyeceğinizi bildirmeniz lazım. Veya acile gidip hazırlıklarınızı tamamlayacak şekilde rapor almanız lazım. Şehir dışında olduğunuz zaman raporun geçerli olması için haftasonu acilden rapor almanız lazım.

Hocam bakan 27 mart a kadar idari izinli saymamış miydi? Yani bu durumda ayrıca rapor almaya ne gerek var?

Maalesef o mesajı sosyal medyada gördüm. Maalesef tek çözüm rapor.

Hocam öğretmen arkadaşlar dişim ağrıyor deyip rapor almış atama istemişler. Kimse kimseye demedi bu kadar kolay atama olacağını. Ben sadece ciddi rahatsızlığı olanlar alıyor zannetmiştim

Maalesef o mesajı sosyal medyada gördüm. Maalesef tek çözüm rapor.

Hocam öğretmen arkadaşlar dişim ağrıyor deyip rapor almış atama istemişler. Kimse kimseye demedi bu kadar kolay atama olacağını. Ben sadece ciddi rahatsızlığı olanlar alıyor zannetmiştim
Yaa sabır ya bakanlık hiç inceleme yapmaz mı bu nasıl bir şey?
Hayır bizde depreme yakalandık böyle yollar düşünmedik

İyi de bakanlık 27 mart demişken bu şekilde çağrılamaz sanki. Bilemedim. Başka kimse yok mu arkadaşlarınızdan aynı durumda olan.

Hocam benzer durumda olan öğretmen arkadaşımız doktordan psikolojiye dair rapor aldı. Bu şekilde tayin istedi. Benzer bir yöntem izleyebilirsiniz belki

Geri