Denize girerken parmağı sudan korumak

Kodla Büyü

coderfree

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Yüzük parmağımda tırnaktan sonra 3-4 santimlik bir alanda su ile uzun süre temas olursa ertesi günlerde kaşıntı, kızarıklık ve yine dikkat edilmezse kabarcıklı yara gibi bir şeyler çıkıyor. 2-3 doktora gittim, verdikleri kremleri kullanınca geçiyor ama sonra suyu görürse tekrar ediyor.
Neyse esas soru şu, duş sırasında eldiven kullanınca su teması yok ama ben denize girmek istiyorum ve bu alana su değmemesi lazım sizce nasıl bir çözüm bulabilirim? Deniz suyu bu tür şeylere faydalıdır dediler ama son 2 denememde kaşıntı ve kızarıklık oldu. İnternette yaptığım araştırmaya göre ;
1-Su geçirmez yara bantları varmış. Ebatları normal yara bandından biraz geniş olanları var onu sipariş ettim, yan yana 2 tane yapıştırırsam alanı ancak kaplar, henüz gelmedi ama umarım çözüm olur. Eczaneden tam parmaktaki alanı saracak kadar ebatlı olanı aldım, yapışkan kısım incecik poşetli gibiydi, bugün denizde test ettim sonuç hüsran.
2-Su geçirmez BB kremler varmış bununla ilgili de pek bilgi bulamadım ama sanırım kadınların makyajda kullandıkları bir malzeme gibi. Bu tür şeyleri satan mağazada sorduğumda bunların amacının fondoten vb. süren kadınların makyajlarının akmaması için kullanıldığını, parmağım için işe yaramayacağını söylemişti.
3-Su geçirmeyen güneş kremleri var, işe yarar mı bilmiyorum ama bir taraftan sürdüğüm bölgeyi de içindeki kimyasallarla tahriş eder mi diye düşünüyorum. Son çare olarak bunu deneyeceğim herhalde.
Tavsiye veya deneyimleriniz varsa memnuniyetle dinlerim.

Selamlar. Hocam o bölgeyi yüzeysel değil manuel olarak yani fiziksel dışarıdan bir nesne yardımı ile kapatmanız daha iyi olacaktır. Onun için komple eliniz için yapılan özel eldivenler var diye biliyorum. Su geçirmez eldiven vs diye.

Cevaplarınız için çok teşekkürler. Su geçirmez yara bantları denizde işe yaramıyor, BB krem bu amaç için değil makyaj yapanlarda su yüzden aşağı akıversin diye kullanılıyormuş. Güneş kremi de neticede kimyasal barındırıyor vs.
Parmak eldiven diye bir şey var beyaz renkli 100 'lü satılıyor genelde, tek parmağı naylon gibi sarıyor onu denedim, kısa süreli girdiğimde faydası oldu ama uzun sürede sonuç vermedi.
Denemeler sonundan elde ettiğim bilgi: Parmağımda oluşan şey genelde kimyasal bir madde ile (bulaşık deterjanı sıvı el sabunu vs.) oluşuyor tabi uzun süreli su teması da tetikliyor. Şeker hasatalığım çıkmıştı, sanırım onun da yaranın geç iyileşmesine etkisi var.
Özet olarak; parmakta yara yokken birkaç kez denize girip çıktım, herhangi bir tetiklenme olmadı, muhtemelen kimyasal bir şeylere alerji oluşuyor. Parmak eldiveni de duş alırken, bulaşık sırasında kullanıyorum ve oldukça rahatım.

Geri