Denge tazminatlarının kesilmemeli

Kodla Büyü

sirius2006

Seçkin Üye
Seçkin Üye
17/4/2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar” (bundan sonra “Karar” olarak adlandırılacaktır) ve eki cetveller 5/5/2006 tarihli ve 26159 sayılı Resmî Gazetede yayımlanmış olup söz konusu Kararının uygulanması sırasında ortaya çıkması muhtemel tereddütlerin giderilmesi ve uygulama birliğinin sağlanması amacıyla aşağıdaki açıklamaların yapılması gerekli görülmüştür.
Resmi gazete yayınlanan Maliye bakanlığına ait genel tebliğin ;
E- Uygulamaya İlişkin Ortak Açıklamalar
4. madde de :
4- Kararın 6 ncı maddesinin birinci fıkrasında, zam ve tazminatların ödenebilmesi için, Karara ekli I, II ve III sayılı cetvellerde gösterilen personelin kadro unvanı ile kariyer ve yürüttüğü görevin gerektirdiği hizmeti kanunların öngördüğü durumlar saklı kalmak üzere fiilen yapmasının zorunlu olduğu belirtilmiştir.

Buna göre, kanunların öngördüğü saklı durumlar gereğince;

a) Yıllık, mazeret ve hastalık izinlerinde,

b) Yer değiştirme suretiyle yapılan atamalarda yeni göreve başlamak üzere verilen sürede (mehil müddeti),

c) Yurtiçi ve yurtdışı geçici görevlendirmelerde,

d) Hizmet içi eğitim, seminer ve kurslarda,

e) Süresi ne olursa olsun görevden uzaklaştırılan ve herhangi bir suçtan tutuklanan veya gözaltına alınanlardan; kovuşturmaya yer olmadığına, yargılamanın men’ine veya beraatına ve her ne sebeple olursa olsun kamu davasının düşmesine veya ortadan kaldırılmasına karar verilenlerin, görevden uzakta, tutuklulukta veya gözaltında geçirdikleri sürelerde,

görevin fiilen yapılması şartı aranmayacaktır

Fiilen derse girmediğiniz bu yüzden denge tazminatlarını kesen kesen mal müdürlerine Maliyenin yayınladığı bu tebliği gösterin.
Resmi Gazete Sayısı: 26165
Tarih : 11/05/2006

bunun dengeyle alakası yok bence bu tebliğle geçici görevde iken teknik öğretmen tazminatı eğitim öğretim tazminatı vb gibi tazminatlar kesilmez diyor.

tüm tazmiinatlarla ilgili seninde aldığın da denge tazminatı. Genelgede isim verilmemiş tüm tazminatlardan bahsediyor.

Ayrıca da eğitim-öğretim tazminatı ve teknik öğretmen tazminatının da kesileceği söyleniyordu. Umarım işe yarar.

sirius2006 hocam sizi tebrik ederim. Verdiğiniz bilgi sanırım olayı kökünden çözecektir. Elimizden geldiğince tanıdığımız eğitici arkadaşlara haber vermek gerekir. Birçok ilde denge tazminatından muzdarip olan arkadaşlarımız var. Tekrar teşekkürler....

Eğitim-Öğretim Tazminatı, eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfında öğretmen kadrosunda fiilen öğretmenlik yapanlar ve bu kadroda olup cezaevi okullarında çalışanlar ile bunlardan okul müdürü, okul müdür başyardımcısı, okul müdür yardımcısı, yönetici ve eğitim uzmanı olarak görevlendirilenlere ödenir.

biz eğitim uzmanı olduğumuz için kırtasiye parası almamız lazım. ama yukarıdaki yazının orjinali olmadan birşey yapılamaz. denge tazminatı için de birşeyler yapılır umarım.. asıl önemlisi kursların ücretlerini kesmemeleri derim ben..

DENGE TAZMİNATI bu tebliğde kesilmemsi gerektiği geçmektedir.Tebliğin en altındaki
" Ekleri İçin Tıklayınız" dediğiniz de çıkan cetvellerde YAZMAKTADIR. İncelersniz görebilirsiniz..... :!:

19 sayfa dilekçe verdim.Bahsettiğin mevzuyuda oraya yazmıştım...okumadan kesilmesi düşünlmektedir dedi cevaben ....işimiz zor...DİLEKÇE TARİHİM 21 NİSANDIR..ŞİMİD DEĞİL YANİİ..
SAYGILARIMLA..

Geri