denge tazminatı gidiyor ve gerşye dönük ödenecek aynı zamanda

Kodla Büyü

viper33

Site Gezgini
arkdaşlar artık ebitefolardan derse girmedikleri için denge tazminatı almayacaklar 110 ytl ve geriye yönelik de paralar iade edilecek hatta bazı illerde ödemeler başlamış hayırlı olsun eğiticilere ve eğitici olacaklara duyurulur

ya hayretle izliyorum
şu sınava girip de eğitici olmaya meraklı arkadaşları
ondan haberinizde yoktu dimi?
o iş çıkalı ve o denge tazminatını alamayalı 6ay oluyo be????
geçte olsa öğrendiniz artık, hala meraklımısınız acaba????

Haber vermeyin arkadaşala bazı meraklılar olsun eğitici bilmemne teknik servis formatörü. Ek ödeme kesilsin millet tatildeyken yazın ilçede 8-5 mesai yapsın memur şef şube müdürü bilgisayarlarını temizlesinde. Bu uğruna kavga ettikleri MAKAM (!) ın ne olduğunu görsün. Herkese bir merak ilde ilçede çalışıcam he heytt...

arkadaşlar bu konuda tuncay şanlı hocanın mail grubuna attığı bi yazı vardı gitmeyeceği yönünde hocam eğer buradaysa bi açıklam yaparsa iyi olur

gün boyu masa başında oturup birde denge tazminatımı alaaklar. gerçekten şok oldum. utanmadan bu tazminatı istiyorlar. bence eğiticilerin maaşı yarı yarıya indirilmeli.

metelf' Alıntı:
gün boyu masa başında oturup birde denge tazminatımı alaaklar. gerçekten şok oldum. utanmadan bu tazminatı istiyorlar. bence eğiticilerin maaşı yarı yarıya indirilmeli.

Haddini bil ne biçim ifade bu, Utanmadan hakaret ediyorsun.

metelf terbiyeni takın sen kimsinde millete utanma dersi veriyosun
sen ilk önce o mevkiye yüksel ondan sonra çamur at
sen yaptıklarını anlatta bilelim neler yapıyorsun labda fare klavye word excelmi çalışıyosun
(diğer arkadaşları tenzih ederim)

metelf' Alıntı:

Sen galiba yarım maaşa talip olduğun için sınava girdin ve masa başında oturmaya çok meraklısın.

Ama çok şeyi bilmediğin ortada.En azından haddini bil!Eğitici Formatörlük masa başında oturma yeri değildir.

Arkadaslar eğitici formatörlükten rahatsız olanlar o kuruma yeterince hizmet edemezler,Parayı sorun eden arkadaşların ayrılmaları bence daha uygun ,bilgisayar bilgisayardır öğrencinin bilgisayarıda olsa hizmetlininkide olsa Şube müdürünükide olsa bakımı yapılır.Dğer taraftan utanma sözünü söyleyen arkadasta cok ayıp etmiş.Bence mesajın silinmesi gerekir.

Arkadaşlar, yazdıklarınız öğretmenliğe hiç yakışmıyor. Biraz daha dikkat edelim. Sizler öğrencileri geleceğe böyle mi hazırlıyosunuz. Rica ediyorum daha saygılı yaklaşalım. Fikirlerimizi açık dinleyelim. Hiç yakıştıramıyorum. Sırf cevap yazacam diye yazmayın bu foruma...

Dorian seni anlıyorum ama yazılanı okumuyorsun galiba özgün bir fikir mi dile getirmiş yoksa eğiticilere bi hakaret yapılmış. İyi cevap yazmayalım o halde hakareti kabullenelim öylemi ?

yahu arkadaşım neden öğretmen arkadaşımın kazandığını kıskanayım .Allah daha çok versin.ben alamadım başkası da almasın mantığı yok bizde.ama br arkadaş sanki daha önce belirtmişti geri alınmayacak diye artık onun nedemek istediğini bulmak sizin elinizde umarım alırsınız

metelf' Alıntı:

hocam bazı şeylere bizde karşıyız ama sonuçta hepimiz öğretmeniz
hangi arkadaş daha fazla alırsa o kadar seviniriz....

Bizim genel sorunumuz bu. Öğretmen ne kadar az maaş alıyor denilse zaten 3 ay tatiliniz var diye cevap gelir. Bakın tüm öğretmenle ilgili haberlere yapılan yorumlara hep aynı.İnsanlar parayı az verene hiç eleştiri yöneltmezler. Ben az alıyorum sen de al misali.

Eğer bu denge tazminatı kesme işi gerçekleşirse sınava bışuna girdik demektir. böle saçmalık olmaz. Milleti sınava alıp seçim yapacaksın fazla para vereceğine bide tazminatı keseceksin olur şey değil.

okul formatörleride aynı uygulamadan nasibini alacakmı onlar derse giriyor ben iki okulda lisede bile giriyorum okul formatörü olamam rağman

Sevgili arkadaşlar.
dünyanın en pahallı benzini, doğal gazı, elektriği, suyu bizde aldığımız maaşla ülkemizde bile tatil yapamıyoruz. üç ay tatil değil 10 ay tatil olsa ne olacak. yaşadığımız yerin dışına çıkamıyoruz. eğitici olsan ne olacak formatör olsan ne olacak yüzler mutsuz eğitim bitmiş bir halde. lütfen önce sendikalı olalım. hangisi olduğu önemli değil. sonra bir araya gelelim özlük haklarımızı arayalım.

Ya daha az ücret verecekse neden sınavla adam seçiyorlarki? O zaman gönüllü olanı alsınlar tekrar bir eleme yapmaya gerek yok zaten bir kaç kişi başvurur belikde kimse başvurmaz ne saçma işler bunlar. Sınavla seçilen şeyin cazip olması gerekir. Hadi sınav yapıyoruz en yüksek puan alan öğretmenleri hademe yapıp daha az maaş verecez. Böyle bir sınav olurmu saçmalık işte... :x

Evet!!!! Bizim ildede denge tazminatlır kesildi. Bu gösteriyor ki, bu uygulama tüm illere yaygınlaşacak. Bu konu ile ilgili bir girişimde bulunmak gerektiğini düşünüyorum. Benim düşüncem arkadaşları ikna edebilirsem Bölge İdare Mahkemesine dava açmak. Böyle bir girişimde bulanan oldu mu? Sonuç alan var mı? Bundan bir sonuç alamazsam Temmuzda bırakmayı düşünüyorum

para için formatör olan varsa onlar yandı desenize başvurmayacaklar.
genel anlamada artıları ve eksileri olan bir görev formatörlük.

Geri