Demir su borusundaki pas nasil giderilir

Kodla Büyü

akbilonline

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Evimizdeki su tesisatindaki borular demir. Cesmeden sular cok az akiyor. Belediyeyi aradim. Binaya su normal geliyor dedi. Borular pas tutmus olabilir dediler. Peki borularin pasini nasil temizleyebiliriz. Varmi cozum yolu

Hocam saatte sıkıntı olabilir mi? Bana saat su geçişine izin vermiyor gibi geldi.

Vanalara bakılabilir.
Demir borular gunumuzde kullanilmiyor.
Eski evlerde malesef pas problemleri oluşuyor. Buda sağlığı etkiliyor
PVC boru ile Değiştirilmesiye ederim.

boruların pas tutması suyu bence azaltmaz, sadece kirliliğini artırır. Bir takım yöntemler ile kimyasal kullanarak veya basıç ile temizlediğini iddia edenler var. ancak kesin çözüm borunun değişmesi. zira bu durum hem sağlığa zarar verir hemde komi,şofben gibi aygıtlara zarar verir. Test etmek için mutfak musluğuna bir bez bağlayın filtre niyetine.bez bir kaç gün kalsın. daha sonra bezi kontrol edin, pas rengi veya kırmızı-kahverengi tabaka varsa su paslıdır. daha uzman kişilerce kamera takıp bakanlarda var.

Evimizdeki su tesisatindaki borular demir. Cesmeden sular cok az akiyor. Belediyeyi aradim. Binaya su normal geliyor dedi. Borular pas tutmus olabilir dediler. Peki borularin pasini nasil temizleyebiliriz. Varmi cozum yolu
Borunun pas tutup tutmadığı suyun renginden belli olur hocam. Yani sabah suyu ilk açışınızda su kahveremsi geliyorsa pas tutmuştur.
Bir de evin katı önemli. Yine mesela bi akrabam 3. Katta oturuyor ve su tazyikli akmıyor yani normalden az akıyor.
Ve belki de başka sebeplerden dolayı az akıyor olabilir.
Sonuç ; pas olsa su ilk açmada kirli akar.

Geri