Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Defter üzerinde Kodlama Öğrenilebilir mi?

Konu, 'Ortaokul Uygulama ve Materyaller' kısmında cinefil tarafından paylaşıldı.


Etiketler:
 1. cinefil

  cinefil Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  870
  Beğeni:
  38
  Merhaba arkadaşlar. Ulkemizdeki en büyük sorunlardan bir tanesi de atolyelerdeki donanım eksikliği ne yazık ki... Uzun bi zamandır aklımdaki şu soruya cevap arıyorum: "Sadece deftere program yazarak yazılım Kodlama Öğrenilebilir mi? " Mesela şu anda bulunduğum okuldan çok daha yetersiz donanimdaki okullarda da çalıştım ama olabildiğince defter üzerinde de olsa ders işlemeye çalıştım. Mesela Html css PHP JavaScript Java c++ gibi programlama dillerinde derleyici üzerinde sadece kod yazarak (yani nesne sürükle bırak olmadan) program yazıyoruz. Bunu bilgisayarda derleyici üzerinde uygulamadan sadece defter üzerinde yazarak yüzde yüz olmasa da ciddi şekilde bu kodlama dilleri öğrenilebilir mi?
   
 2. serkan42

  serkan42 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Şubat 2014
  Mesajlar:
  874
  Beğeni:
  420
  Bence mümkün değil
   
  cinefil bunu beğendi.
 3. @lperen

  @lperen Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  1 Aralık 2007
  Mesajlar:
  905
  Beğeni:
  52
  Ben üniversitede bilgisayarım yokken kodları deftere yazar zihinde yürütür çalıştırırdım, aklıma o geldi, neden olmasın, işin mantığını anlamak/anlatmaksa mesele, zor durumda kalınırsa olabilir. Fakat neyi ne kadar öğretmek istediğiniz de önemli bu noktada.
   
  cinefil bunu beğendi.
 4. cinefil

  cinefil Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  870
  Beğeni:
  38
  Neden hocam zaten bilgisayarda da klavye ile yazmıyor muyuz ? Derleyip çalıştıramayız ama bazı şeylerin mantığını yazilisini öğrenemez veya ogretemez miyiz?
   
 5. cinefil

  cinefil Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  870
  Beğeni:
  38
  Evet ben de yapardım öyle hocam :) dediğiniz gibi işin mantığını kodların işleyişini öğrenmek öğretmek açısından olabilir ama tabiki piyasada para kazanmak için oluşturulmuş projeler seviyesinde yapılması çok güç.. belki bu projeler de öğrenci öğrensin diye defter üzerinde yapılabilir ama yapılsa bile derlenemedigi için kod hataları ve mantıksal hatalar çıkması çok muhtemel.. ama derlenemese bile bir ogrencinin defter üzerinde bir web sayfasını kodlamaya çalışmasının çok faydalı olabileceğini düşünüyorum
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal