DeepFreeze ve Netop School Sorunu

Kodla Büyü

mdio

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Çözemediğim bir sorunla karşı karşıyayım. 4 tane Win 7 home premium kurulu bilgisayar var. Bunlardan birinde ssd vardı diğerlerinde hdd. Hepsinde Deep Freeze Standard v7 ve NetopSchool 6.12 kuruluydu ve sorunsuz şekilde kullanıyorduk. hdd olan 3 bilgisayara da ssd aldım onlara da win7 kurdum. Programları kurduktan sonra netop kurdum ve sorunsuz çalıştı, ancak DeepFreeze kurduktan sonra tekrar bilgisayarı açtığımda netop hata verdi. Resimdeki gibi bir .ndb uzantılı dosya ve bir başka dosya için hata verdi. Deepfreeze deaktif edip, bu iki dosyaya tam erişim izni verdim. . Ancak pc açılışında netop başlamadı. Başlangıçta açılan programlara ekledim yine netop açılışta başlamadı. Netop kurulum ekranı geldi tekrar kurdum ve BTS2 ağına bağladım. PC restart yaptım. Deepfreeze deaktifken tabii ki. Tamam netop otomatik olarak çalıştı açılışta sorun yok. Ancak deepfreezei aktif ettim, restart yaptım. Yine netop açılmadı ve kurulum ekranı geldi. Yani deepfreeze deaktifken kurulan ve normal çalışan program, deepfreeze aktifken kurulum ekranına dönüyor ve o iki dosyada hata veriyor. Netopı kurduktan sonra yönetici olarak da çalışmasını sağladım gene aynı. PC'ye format atıp baştan kurdum özellikle ethernet kablosunu çıkarıp netop ve deepfreeze i kurdum yine aynı. Yardımcı olabilecek ya da benzer sorunu yaşayan bir arkadaş varsa yardımcı olursa memnun olurum.

Ekli dosyalar

• 20230113_112033.jpg
    20230113_112033.jpg
    459.6 KB · Görüntüleme: 29
netsupport 11.0 + deepfreeze v7.21 kullanıyordum. Deepfreeze varken movavi çalışmadığı için timefreeze geçtim. NetopSchool 6.12 dan netsupport a geçebilirsin.

Geri