Deepfreeze Kaldırma Yöntemi

Kodla Büyü

bılısımemrah

Aktif Üye
DEEP FREEZE NASIL KALDIRILIR

kaldırmak için şu yöntem buldum zorda kalan arkadaşlar olursa;

Deep Freeze 6.x sürümlerini sisteminizden kesin ve kesin bir şekilde kaldırmak istiyorsanız bios'a girip sistem tarihi yılını 2040 olarak ayarlıyoruz ve bios ayarlarını kayıt edip çıkıyoruz. Daha sonra sistemi açıyoruz.

Sistem tarih yılı 2040 olduğundan başlangıçtaki bazı programlar hata verebilir çünkü programlarında belli bir kullanım yılı var. Bu hata sistem tarihini eski haline döndürünce düzelecektir.

Ardından Deep Freeze 6.x kurulumuna çift tıklayıp Uninstall'a tıklıyoruz ve Deep Freeze 6.x sürümünü sistemimizden kaldırmış oluyoruz.

Kaldırma sonrasında Deep Freeze sistemi yeniden başlatacak eğer işlem uzun sürerse bekleyin kesinlikle kendiniz kapatmayın. Sadece bir kez Windows tuşuna basın iki saniye daha bekleyin sistem kapanacaktır.

Ardından sistem kapandığında tekrar bios'a girip tarih yılını bulunduğunuz zaman yılına getirin ve sistemi açın eskisi gibi kullanın.

Bilgiler :

* Unfreezer gibi programlar Deep Freeze 6.x serilerini devre dışı bırakmaz.
* Deep Freeze Administartör' den Deep Freeze Token numarasını vererek şifre kırılmaz.
* Bios tarihi iki yıl önceye ayarlandığında devre dışı kalmaz devre dışı bırakmak için tarihi programların geçerlilik süresinden yukarı bir tarihe almak gerekir.

bi şey sorucam..
imaj alıp yüklediğim makina deep freeze yüklüyordum..
en sonunda restart istedi..
bende usbyi çıkardım..
sistem açıldığında genric host hatası verdi..
deepfreeze aktif değil gözüküyo..
daha doğrusu yüklenmemiş gözüküyor..
ama yüklenmiş gibi davranıyor..
deepfreezei tekrar yüklemeye çalıştım disable deepfreezee try again later yazdı..
deepfreezei kaldıramıyorum..
ama göremiyorum da..
işin kötüsü imajı da yeniden kuramıyorum..
çünkü deepfreeze hddye bilgi yazılmasına izin vermiyor..
var mı bir fikri olan?

Hocam hangi program ile bilgisayarı nereden boot ederek imaj yüklemeye çalışıyorsunuz?

İlle de imaj yükleyeceğim diyorsanız, windows kur cd'si ile bilgisayarı başlatın, ilgili partition'ı orada silip, yeniden create edin. Bu şekilde partitionı sildiğinzde Deepfreeze geri alamayacaktır. Çünkü deepfreeze sadece windows ortamında koruyabilir. Veya hirens boot cd gibi bir açılış cd'si ile bilgisayarı boot edin ve herhangi bir partition programı ile ilgili partitionı silip yeniden oluşturun.

acronis true image ile imajı yüklemeye çalışıyorum..
ama boot edemiyor..
partitionları silersek windows açılmaz ki..
ben sonuçta format atmadan deepfreeze i kaldırabilir miyiz diye soruyorum..

umaykut' Alıntı:
işin kötüsü imajı da yeniden kuramıyorum..

dediğiniz için ben imajı kurarsanız, en son çare olarak onu önerdim.

Diğer sorun için bir çare gelmiyor, ancak kurmaya veya kaldırmaya çalıştığınız deepfreeze sürümleri biribirinden farklı olabilir, bu aklıma geliyor.

aynı deepfreeze..
yüklerken sorun çıkardı zaten..
devreye girdi ama sorunlu girdi..
deepfreeze kalkmıyor şimdi..
imajı da yüklememe izin vermiyor..
baştan format atıp, imajı bi daha kurmam gerekecek sanırım..
neyse..

işe yaradı teşekkürler hocam...

şifresi bulunamayan obp içinde çözüm var mı ? :shock:

Geri