Deep Freeze Şifresi Bilinmeden Kaldırılabilir mi?

Kodla Büyü

erdekli

Üye
arkadaşlar bir arkadaşın yanında deep freeze programı yüklenmiş ve bu program bilgisayar açıp kapatılınca ne kaydediliyorsa o siliniyormuş.
Ve bu programı arkadaş bir türlü silememiş.
Ne gibi bir şey yaparız.
:twisted: yardım :twisted:

Şifresini bilmiyor sanırım. Deepfreeze ancak şifresini bilirseniz kaldırabilirsiniz. Tuş kombinasyonu da bilinmesi gerekiyor bu programın. Ctrl+shift+alt+f6 yı bir deneyin isterseniz.

Bilinmiyorsa kaldırmak için format atmak çözüm. Başka türlü kalkmıyor bu program bildiğim kadarıyla.

Programımızı herhangi bir sebepten dolayı devre dışİı bırakmak istersek yapmamız gereken CTRL+ALT+SHIFT+F6 tuş kombinasyonu kullanarak açılacak pencereye daha önce belirlemiİ olduğumuz şifreyi yazmak olacaktır. Şifrenizi girdikten sonra karşınıza gelecek Boot Control bölümünden bilgisayarın bir sonraki açılışında programın çalışıp çalışmamasını sağlayabilirsiniz. Boot Thawed seçeneği korumayı kaldırırken Boot Frozen seçeneği korumayı sağlayacaktır. İster korumayı kaldırmak ister sağlamak adına olsun bu bölümde yaptığınız değişikliklerin etkili olması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekmektedir. On Time Password Uzun süre önce kurduğunuz Deepfreeze programının şifresini unuttunuz, belki de hiç şifre vermediniz. Bu durumda Deepfreeze’i sisteminizden kaldırmanız dahi mümkün değil. Peki ama ne olacak şimdi? CTRL+ALT+SHIFT+F6 tuİ kombinasyonu ile çalıştırdığınız deepfrezee programının üzerindeki TOKEN numarasını bu bölüme yazıp “Generate OTP” düğmesine tıklayacak olursanız programa ulaşabileceğiniz şifreye sahip oluyorsunuz. DeepFreeze Kaldırılması Program kendini sistemden kaldırabilmek için oluşturduğunuz kurulum dosyasına ihtiyaç duyuyor. Aksi takdirde kaldırmanız mümkün değil. Birde korumanın kaldırılmış olması gerekli. Yapmanız gereken kurulum dosyasına çift tıklayarak açılan pencereden “Uninstall’ı seçmeniz

shifte basılı tutup sağ köşedeki deepfrez işaretine tıkla.kendin şifre verdiysen onu gir.sonra deepfrizi pasif hale getir.Şifreyi bilmiyosan : "yumi" yaz.

teşekkürler...
böyle bir programı niye kurarlar bilmem.
şifresini de unutuyorlar.
iyice karmaşık oluyor ...
sağolun.

Biraz uğraştım ve silindi...

kayıt defterinden deep Freeze i silebiliyosun.

Başlat- Çalıştır

regedit

tamam

kayıt defterinden deep freeze ilei lgili tüm dosyaları sildiginde program kalkıyor.

bilgilerinize.

site admini arkadaş doğruyu söylemiş fakat bir yöntemi daha var, eğer en son versiyonu kurarsan onunla da aynı işlemi yapman mümkün olabilir diye düşünüyorum. eğer olmaz ise regeditten bütün kayıtları deep freeze yazan kayıtları sildireceksin.

Re:

Hacker' Alıntı:
Biraz uğraştım ve silindi...

kayıt defterinden deep Freeze i silebiliyosun.

Başlat- Çalıştır

regedit

tamam

kayıt defterinden deep freeze ilei lgili tüm dosyaları sildiginde program kalkıyor.

bilgilerinize.

hocam gerçekn bu işe yarıyor mu? okula yeni geldim eski hoca sağolsunda şifreyi hatırlamıyor... ne yaptıysam kaldıramadımda programı son versiyon yüklü biraz araştırdım 6.0 enterprise bunu kaldırmak pek mümkün değilmiş şifreyti bilmeden.. yardımcı olursanız çok sevinirim?

undeepfreeze programını kullanabilirsin hocam. Tek tıklamada şifre kırılıyo

Geri