D sürücüsü açılmıyor.Yardım lütfen

Kodla Büyü

zturfan

Aktif Üye
Okuldaki bilgisayarlarda,bir virüs saldırısı oldu.Antivirüs bunu engelledi sözde ama bazı bilgisayarlarda D: sürücüsüne ulaşamıyorum.Gözat penceresi çıkıyor.Başka antivirüsle tarattım ama bişey bulamadı.Çocuklurın çalışmaları D de kayıtlı,güvenlik kartından dolayı.Bu sürücüdeki dosyaları kaybetmeden sorunumu nasıl çözebilirim.Yardım ederseniz sevinirim.......

Hocam başlat ->çalıştır dan regedit daha sonra

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MountPoints2

altında rakamlarla başlayan klasörlerin altında auto ve autoplay ile başlayan alt klasörleri sil.
Aynı zamana c ve d sürücülerinde autoinf dosyalarını da sil.

hocam gizli dosyaları görünür yapabilir misiniz? eğer onu yapmada bir sorun yok ise autorun.inf dosyasını silin bilgisayarı kapatıp açın. Eğer hiç gizli ve sistem dosyalarını göremiyorsanız önce iyi bir antivirus programı bulun ondan sonra forumda gizli dosyaları göstermenin yollaro var ordan gerrkli işlemleri yapın. Kolay gelsin

belkide sürücü duruyordur da harfi gitmiştir.
masaüstü->bilgisayarım sağ tık->yönet->disk yönetimi
eğer orada iki adet bölüm görebiliyorsan korkacak bişey yok.
bir tanesi zaten üzerinde yazar c sürücüsüdür. diğer isimsize sağ tık->sürücü harfi ya da yolunu değiştir->ekle bölümünden d ismini verirsen sürücü gözükür... kolay gelsin...

D sürücüsüne sağ tıkla araştır ed yada internet explorer ile aç. sonra ekteki dosyanın içindekini d sürücüsünün içerisine çıkart. işlem tamam :)

D SÜRÜCÜSÜ sorunu

bilgisayarıma gir ve araçlar / klasör seçenekleri / görünüm / gizli dosya ve klasörleri göster (yanını işaretle) / korunan işletim sistemi dosyaları gizle (yanındaki işareti kaldır) / Tamam.a bas.

şimdi C:\ ye sağ tıklayıp aç de, sürücünün içerisindeki " autorun.inf " dosyasını sil. bu işlemin aynısını D:\ sürücüsü için de yap ve bilgisayarını yeniden başlat.

Disklerin ana bölümünde bulunan autorun.inf veya baska uygulamalar varsa onları silin.Bu baska uygulamalar ne dersiniz işte bunlar: Bittorrent.exe,RavMonLog, msvcr71.dll ve AUTORUN isimleridir.

hocam benim bilgisayuarlarda öle 2 tanesi
ben şöle yapıyom..
başlat çalıştır d:/ enter :D
en azından içine giriyo d: nin

Geri