Dönem Sonu Faaliyet Haftası

Kodla Büyü

isikayhan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
Milli Eğitim Bakanlığı tüm okullarda gelecek hafta yapılmak üzere Dönem Sonu Faaliyet Haftası kapsamında etkinlikler yayınladı. Resmi yazıya göre bütün okullarda önümüzdeki hafta bu etkinlikler ve benzerleri yapılacak.

Ekli dosyalar

• DonemSonuResmiYazi.pdf
    199.2 KB · Görüntüleme: 1,079
  • DonemSonuResmiYaziEk1.pdf
    3.3 MB · Görüntüleme: 1,117
Şu tarz şeyler sene başından belli olsa da ona göre hazırlık yapsak. Zaten dönem sonu bir dünya analiz not vs işlemleri var. Bir de giderayak bu çıktı başımıza.
Çocukların etkinlik yapmasına karşı değilim yanlış anlaşılmak istemem. Kafam rahat hazırlık yapmak istiyorum sadece. Son dakikada uydurulmuş etkinlikleri sevmiyorum.

Kermes yasak değil mi?
Tüm dönem boyunca son haftaya hazırlanmak lazım gelecek bunda ısrarcı olurlarsa. Hem yıllık plan ve ders saatim var. O saat derste mi olayım etkinlikte mi koşturayım. Kimin neyi ne zaman ve ne amaçla yapmak istediği belli değil. Sadece yap. Başka hiç bir şey yok. Er gibiyiz.

BT sınıfı olan okullarda kahoot üzerinden bilgi yarışması yapılabilir.Ben taslak olarak şunu hazırladım.

öğrenci sınırı nedir kahoot da bilginiz var mı

BT sınıfı olan okullarda kahoot üzerinden bilgi yarışması yapılabilir.Ben taslak olarak şunu hazırladım.

Bizde hazırladık ama konu olarak ders olmasın farkındalık oluşsun diye doğal afet seçtik konuyu.

Eğlenirken de dersle uğraşmasınlar diye düşündük.

Doğal afetle eğlence mi olur diye kasmayın. Lütfen.

Herkes hasta kış günü milleti bu tür faaliyete zorlamak nedir Allah aşkına. Okullardan bu kadar kopuk olunmaz. Sene sonu haziranda olsa hadi neyse.

Son dakika olaylarında hep değerli hemşerimin şiiri aklıma gelir...

Demedi Deme​

Korkuyorum belki yarın geç olur
Geleceksen bir gün önce gelsene.
Yaralıya yol gözlemek güç olur

Kar yağar, çığ düşer yollar açılmaz.
Seller iner derelerden geçilmez
Senet yoktur ömre vade biçilmez
Geleceksen bir önce gelsene.

Can kuşu kafeste durmaz demişler
Kaçan kuş kafese girmez demişler
Son pişmanlık fayda vermez demişler

Abdürrahim Karakoç

Son dakika olaylarında hep değerli hemşerimin şiiri aklıma gelir...

Demedi Deme​

Korkuyorum belki yarın geç olur
Yaralıya yol gözlemek güç olur

Kar yağar, çığ düşer yollar açılmaz.
Seller iner derelerden geçilmez
Senet yoktur ömre vade biçilmez
Geleceksen bir önce gelsene.

Can kuşu kafeste durmaz demişler
Kaçan kuş kafese girmez demişler
Son pişmanlık fayda vermez demişler

Abdürrahim Karakoç
Az önce DYSye baktım. Birşey yok. Son teneffüste bir öğretmen müdür bey ile konuşuyordu, müdür beyin cevabı "ne DYS'de ne müdürler grubunda böyle birşey yok." ..
Ya yarın yada pazartesiye gelir yazısı..

Bakan Yusuf Tekin:

“Okulda son haftalar dolu dolu geçmiyor. Bu yıl itibarıyla bu konuyla ilgili adım attık, yeni bir başlangıç yapıyoruz. Bu birer haftayı öğrencimizin yarı yıl boyunca edindikleri kazanımları gündelik hayatlarında kullanabilecekleri bir şenlik havasına büründürmek istiyoruz.”

Her dönemin son haftasını etkinlikler haftası olarak ilan ettiklerini hatırlatan Tekin, "Bu proje kapsamında birinci dönemin sonunda çeşitli etkinlikler organize ettik. İnşallah, haziran ayında ikinci dönemin son haftasında da aynı etkinlikleri organize ederek bu haftayı daha dolu dolu geçirmek istiyoruz. Bu etkinliklerin çocuklarımız üzerindeki sonuçlarını da özellikle görmek istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Evet evet acayip dolu dolu, çılgınlar gibi eğlendik. Hem eğlendik, hem öğrendik.

Faydalı mı değil mi ayrı konu. Ama böyle bir karar eğitim öğretim yılı başlamadan alınır ve planlamalar ona göre yapılır. Neyin peşindeler anlamak mümkün değil. Patron şirketi sanki.

Geri