ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ [ BÖTE ]

Kodla Büyü
Re: Re:

o zamanlarda da habibe, serkan, emre, mehmet, ayşe hocalar var mıydı?[/quote]
bölümde onlardan başka hoca olmadı sanırım, dön dolaş aynı yüzler...

2005 ikinci öğretim mezunuyum. keşke bizler okurken daha fazla irtibatlı olmuş olsaydık birbirimizle. göreve başladığımızda daha rahat iletişim kurardık. şimdi bakıyorum çoğunu tanımıyorum. eminim onlarda beni tanımıyorlar. ama dönüp dolaşıp aynı kurumda meslektaş oluyoruz. aslında okuyan arkadaşlara tavsiyede bulunmak lazım birbirleriyle fikir alışverişi ve arkadaşlıklarını geliştrisinler ileride de bizim gibi yabancı kalmasınlar derim.
bütün meslektaşlarıma gönülden sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

aaa habibe zedeler burda toplanmış :puhaha: böyle bir bölümde varmış bende 2007 mezunuyum 2 . öğretim bir daha gelsem bir daha 2. öğretim okusam :cry: ... gökhan herkese selam

merhaba bende 2008 mezunuyum Evrim GÖÇ KAHRAMAN :)
habibe olmasa anlatacak ne olurduki bölümden :puhaha:
onu beklerken geçirdiğimiz zamanlara acıyorum :verymad:

bu arada yarın adanaya kebap yemeye geliyorum bilgisayarcıların toplandığı bir mekan mahalle cadde ismisöyleyin bana adanada

merhaba abilerim ablalarım ben çukurova böte 1. sınıf öğrencisiyim habibe hoca dersimize giriyor ve ben her onun dersi olduğunda eve başım ağrıyarak :? geliyorum.(bu arada benimde buğün vizelerim başladı dua bekliyorum hepinizden.)

Hocam ben çukurovalı değilim ama üniversitenizin web sitesi iğrenç.
Üniversiteniz ne iş yapıyor merak ettim.
Türkiye deki en kötü üniversite sitesi hala düzeltmediler.
Yanlış anlamayın sitemim size değil.
:-1:

nazenın01' Alıntı:
Benim gibilerin yani 2015mezun olacaklar için atanma olanağımiz nedir sizce yorumlarınızı bekliyorum..
senin zamanına çok fazla mezun birikir bence. 10 bini geçer yani. bu gidişle kpss puanı da 90'ı geçer... senelik 30000 atamada 300 kişi bizden alındığını düşün, bunun yarıya yakını meslek lisesi oluyor zaten.... hesabı sen yap artık

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
nazenın01' Alıntı:
Benim gibilerin yani 2015mezun olacaklar için atanma olanağımiz nedir sizce yorumlarınızı bekliyorum..
senin zamanına çok fazla mezun birikir bence. 10 bini geçer yani. bu gidişle kpss puanı da 90'ı geçer... senelik 30000 atamada 300 kişi bizden alındığını düşün, bunun yarıya yakını meslek lisesi oluyor zaten.... hesabı sen yap artık
Ayrıca ben meslek Lisesi'de değilim.içimi karartın saol. :( Peki 90 puan alabileceğimi düşünüyorsam sevdiğim bölümüme devam edeyim mi?

nazenın01' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
nazenın01' Alıntı:
Ayrıca ben meslek Lisesi'de değilim.içimi karartın saol. :( Peki 90 puan alabileceğimi düşünüyorsam sevdiğim bölümüme devam edeyim mi?
bu gidişle 90'ı kesin geçecek, bunu alabilecek kesim de çok az olur
içini karartmak istemiyorum ama seni yanlış yönlendirmek daha da kötü olur
bir arkadaşımın kardeşi de böte'yi yeni kazanmış. ona söylediğimin aynısını sana da söyleyim: yolun başındayken bölümü bırakın, bu bölümün geleceği bitti. 90 üstüne çıkabilecek kişi sayısı çok az olacak, böte'ye yeni girenler ile eski girenler arasında ciddi fark var. ben böte'ye girdiğimde mimarlık da geliyordu. sen hesapla ne kadar düştüğünü... farzet ki 90ı geçtin bir sürü emekle, o puana değecek mi? Hayır. git başka bölüm oku 90 al, en azından aldığın puana değer o bölüm... malesef durum böyle... aklında sorun varsa sorabilirsin....

Türkiye'de hiç bisey belli olmuyor 6 yïl önce mimarlıkla yarışan böte şimdi su ürünleri ile aynı belki 2015 e kadar inşAllah yine değişir.ben sırf bır yil daha sinav stresi yasamayın diye ilk yilimda yerleştim puanlarımda iyidi ama böte istedim .ailem hemşirelik istedi ben gitmedim.bu buyuk bi haksızlık hemşirelik 60 puanla atanirken biz 90 puanla atanmayı düşünüyoruz ve sadece düşünmekle kalıyoruz.Allahim yardim et atanmak isteyen bötelere..peki hangi bölümü secmeliydim???

nazenın01' Alıntı:
Türkiye'de hiç bisey belli olmuyor 6 yïl önce mimarlıkla yarışan böte şimdi su ürünleri ile aynı belki 2015 e kadar inşAllah yine değişir.ben sırf bır yil daha sinav stresi yasamayın diye ilk yilimda yerleştim puanlarımda iyidi ama böte istedim .ailem hemşirelik istedi ben gitmedim.bu buyuk bi haksızlık hemşirelik 60 puanla atanirken biz 90 puanla atanmayı düşünüyoruz ve sadece düşünmekle kalıyoruz.Allahim yardim et atanmak isteyen bötelere..peki hangi bölümü secmeliydim???
evet Türkiye'de hiç birşey belli olmuyor ama oturup mucize bekleyeceğimize güncel duruma göre hareket etmek daha mantıklı di mi?
450-500 mf veya ygs sayısal puanına mimarlık, fizik tedavi, beslenme ve diyetetik, matematik öğretmenliği olabilirdi...

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
nazenın01' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
nazenın01' Alıntı:
bu gidişle 90'ı kesin geçecek, bunu alabilecek kesim de çok az olur
içini karartmak istemiyorum ama seni yanlış yönlendirmek daha da kötü olur
bir arkadaşımın kardeşi de böte'yi yeni kazanmış. ona söylediğimin aynısını sana da söyleyim: yolun başındayken bölümü bırakın, bu bölümün geleceği bitti. 90 üstüne çıkabilecek kişi sayısı çok az olacak, böte'ye yeni girenler ile eski girenler arasında ciddi fark var. ben böte'ye girdiğimde mimarlık da geliyordu. sen hesapla ne kadar düştüğünü... farzet ki 90ı geçtin bir sürü emekle, o puana değecek mi? Hayır. git başka bölüm oku 90 al, en azından aldığın puana değer o bölüm... malesef durum böyle... aklında sorun varsa sorabilirsin....

katılıyorum. bir 2004 çu böte mezunu olarak benim de nacizane tavsiyem: arkana bakmadan çık git oradan başka bir bölüm yaz.

o kimya matematik fizik dersleri yerine doğru düzgün bir donanım dersi ya da bir coreldraw, doğru düzgün bir photoshop vb dersler koysalardı da şöyle reklamcılık digital yayıncılık matbacılık gibi alanlar da da kendimizi gelştirseydik. Bir çok şeyi kendi kendimize öğreniyoruz. Biz okurken ki grafik tasarım dersi de çok dandik geçmişti. Hiç yeni bir program filan öğrenmemiştik. En azından bu saçma dersler yerine ingilizce konabilirdi. Bence bilişimle ilgili bir bölümün kaliteli olabilmesi için ingilizce hazırlık şart. Hiç bir bölüm de bu kadar alan dışı ders okutulmuyor. Umarım 2004 den bu yana söyledğim şeyler değişmiştir. Şimdiki aklım olsa hayatta bu bölümü yazmazdım. Ben tıp ı kıl payı kaçırdım da yazdım şimdi puanlarda bilgisayar öğr itibarı da yerlerde sürünüyor.

Geri