[Çözüm] Flash Bellekteki Dosyaları Gizli Kısayol Yapan Virüs

Kodla Büyü
Re: Kısayol Virüsü

Flash belkek içine bu dosyayı kopyalayın ve çalıştırın. açılan isimsiz klasörün içindekileriflash belleğe kopyalayıp yapıştırın.

Ekli dosyalar

• dosyaları otomatik goster.rar
    129 bayt · Görüntüleme: 1,930

hocam şu program benim işimi görmüştü
lnk uzantılı sorun için

Ekli dosyalar

• lnkfix_vista.zip
    990 bayt · Görüntüleme: 1,234

kısayol virüsü bende de sorun umarım bu Kill Amvo işime yarar...

Arkadaşlar bu sefer tüm klasörler kısayol olmuyor. Flash belleği takar takmaz flash bellek içinde flash bellek simgesinde tek bir kisayol oluşuyor. Tüm flash içindeki belgeler attrib ile taratınca geliyor Resimde belirttim.
Bilgisayarı combofix ile tarattım, avira ile tarattım ama yeni bir flash taktığımda tekrar bulaşıyor çözüm ne olabilir

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    12.5 KB · Görüntüleme: 9,742

bende bayadır bu virüsle uğraşıyorum tek çözüm olarak kaspersky internet security ile tam taratmada buldu ve sildi..ardından deepfreze yaptım..bu işlemi yaptığınız kesinlikle o kısa yola tıklamayın tekrar bulaşıyor..
ayrıca flash olan virüste gizli dosyaları gösteri çalıştırdıktan sonra usbdrv gibi dosyalar çıkıyor hepsini silin...umarım işinize yarar...

mesajım bulunsun, nasıl olsa bizi de bulur eninde sonunda bu virüsler... :mrgreen:

aynen bizim okulda da butun akıllı tahtalara kısayol virusu bulaşmış.
ogretmen arkadaslar flash bellekleri takmaya korkuyrlar.

Kurs verdiğim okulun tahtalarında da aynı virüsler mevcut malesef iyi oldu bu başlık...

aynen benim tahtalara da bulaşmış format dışında kesin çözüm istiyorum arkadaşlar..combofx işe yaramadı..lütfen kesin çözümü bilen arkadaşlar yardımcı olsun :(

Kendi kendine kısayol

Okulumuzdaki bilgisayarlardan kaynaklansa gerek, usb bellekler, kendi içerisinde, kendi adında ve simgesinde kısayol oluşturup bellek içerisindeki bütün dosya ve klasörleri içine aktarıyor. 3-4 farklı antivirüs programı ile tarama yapmama rağmen ne bilgisayarlarda ne de belleklerde virüs bulunamadı. Bu sorun ile daha önceden karşılaşan arkadaşlarvar mı? Yardımlarınızı bekliyorum. Kısayol simgesine tıklayınca dosyalar karşımıza gelmekte ancak biçimlendirme yapmama rağmen belleği kaldırıp tekrar taktığımda otomatik olarak kısayolu yenide oluşturuyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum...

Re: Kendi kendine kısayol

bende de aynı problem var hocam... ama bi türlü çözebilmiş değilim.. benim ki birde açmaya çalıştığında açmıyor.. hata veriyor.. winrar ile açıyorum bende..

farklı işletim sistemi, antivirüs programı çözüm olmadı, sorunun kaynağı konusunda en küçük bir fikrim yok...

Avira free benim sorunumu çözdü ama flashların içine gizlenmiş dosyalar görebilmek için kill amvo yükleyip görebilirsiniz ordan keserek takrar kaydederseniz görünür duruma getirirsiniz bilgilerinize.

arkadaşlar çok teşekkür ederim. büyük bir sıkıntıdan kurtardınız beni :alkis:

sağolun arkadaşlar bizim tahtalar hocaların flashları hepimizde var bu virüs birde işime yaradı çok şükür ben tahtalara avira 2013 free kurdum ama hiç virüs bulamıyo normalde avg kullanıyodum memnundum avg free 2013 ten ama oda tahtalara kurulmuyor daha doğrusu kurulurken internet bağlantısı kontrol ediyor siz ne kurdunuz tahatalara

kaspersky 2013 ile tarat o bulur ve siler...
fakat gizli dosyaları görütülediğinizde ~$WBTLP.FAT32 isimli dosya varsa mbam-setup-1.70.0.1100 şu programı bulup taratın...
kesilikle aynı kısayol linkini tıklamayın tekrar bulaşır..
daha sonrada akıllı tahtaysa deepfreze yapın..kurtulun..

ilk3r' Alıntı:
Arkadaşlar bu sefer tüm klasörler kısayol olmuyor. Flash belleği takar takmaz flash bellek içinde flash bellek simgesinde tek bir kisayol oluşuyor. Tüm flash içindeki belgeler attrib ile taratınca geliyor Resimde belirttim.
Bilgisayarı combofix ile tarattım, avira ile tarattım ama yeni bir flash taktığımda tekrar bulaşıyor çözüm ne olabilir
Hocam bu durum benimde başıma geldi ben şöyle kurtuldum. Öncelikle vestel kullanıcısını sil combofix ile tarattır. Sonra avira kur ve tarattır ve vestel kullanıcısını yeniden oluştur, bunları yapınca virüsü temzilersin fakat bu kez flashdaki dosyalar hala görünmez onun içinde kill amvo yükle flashın içindeki tüm klasörleri ismi olmayan bir sürücü simgeli klasörde göreceksin ordan dosyalarını al ben bu şekilde çözdüm umarım işe yarar.

teşekkürler arkadaşlar :)

ilk3r' Alıntı:
Flash belkek içine bu dosyayı kopyalayın ve çalıştırın. açılan isimsiz klasörün içindekileriflash belleğe kopyalayıp yapıştırın.
teşekkürler hocam.
bu iyiliğini de unutmayacağım :D

Re: klasörleri kısayol şeklinde gösteren virüs

şu anda okuldaki bütün akıllın tahtalara bulaşmış, tüm flash diskler kısa yol aoarak görünüyor. çözüm yok mu

Re: klasörleri kısayol şeklinde gösteren virüs

bu virüs hangi dosyayı kullanıyor onu bulup aynısından flash lara silinmez dosya şeklinde atsak bu tahtaları ben temizleyemem şimdi 24 tahta nasıl temizlenecek

Merhabalar, buraya çok teknik bi açıklama yapmak isterdim ama o kadar iyi değilim :mrgreen:
Bu benim kendi çözümüm, oluşturduğum .bat dosyasını flash içine kök dizine kopyalayın (bir klasör içine atmayın)
flashı taktığınızda klasörler gizli kısayol haline gelmişse bu bat dosyasını çift tıklayın ve bir süre bekleyin.
Ben böyle kullanıyorum..

Ekli dosyalar

• görünür yap.rar
    114 bayt · Görüntüleme: 1,034
Geri