[Çözüldü]ubuntu kurulu bilgisayarda format sorunu.

Kodla Büyü

grandmasterb

Seçkin Üye
Seçkin Üye
okula bağış vasıtasıyla laptop geldi.Üzerinde ubuntu kurulu.
win7 dvdsindan başlattıktan sonra,dosyalar yükleniyor diyor ve siyah ekranda aşağıdaki htayı veriyor.

windows has encountered a problem communicating with a device connected your computerç

this error can be....

......

satus:0Xc00000e9
info:am unecpected I/O error has eccoured

Re: ubuntu kurulu bilgisayarda format sorunu.

Muhtemelen kurulum DVD'nizde ya da DVD-ROM'da problem vardır. Eğer bilgisayar çok eski değilse, USB'den windows 7 kurulum konularına bakıp, USB ile kurulum yapın. Benzer problemlerle karşılaşırsanız, sabit disk arızasından şüphelenilebilir.
Kısaca başka bir DVD ile deneyin, olmadı USB ile Win 7 Kurun.

Re: ubuntu kurulu bilgisayarda format sorunu.

yakuphan' Alıntı:
Muhtemelen kurulum DVD'nizde ya da DVD-ROM'da problem vardır. Eğer bilgisayar çok eski değilse, USB'den windows 7 kurulum konularına bakıp, USB ile kurulum yapın. Benzer problemlerle karşılaşırsanız, sabit disk arızasından şüphelenilebilir.
Kısaca başka bir DVD ile deneyin, olmadı USB ile Win 7 Kurun.

Hocam kurduğum win dvdsi sağlam.bilgisayar sıfır.

An itibariyle o hatayı aldığım kısmı geçtim.
sorunu Bios-advanced-sata controller mode kısmında ACHI yi ATA'ya çevirerek çözdüm.

Windows 7'nin AHCI modu ile ilgili sorunu olmaması lazım, ATA modu daha yavaştır hocam, ATA'da kurarsanız daha sonra AHCI seçeneği ile Windows 7 başlarken hata (mavi ekran) alabilirsiniz.

ben de öyle biliyorum ahmet hocam ama başka türlü başlatamadım.deneme yanılma yöntemiyle atadan başlatabildim.şuan windowsu yğklüyor ama hakkaten yavaş.

Geri