CÖZÜLDÜ ! "Disk yazmaya karşı korumalı" hatası..

Kodla Büyü
Re: "Disk yazmaya karşı korumalı" hatası.. ÇÖZÜLEMEDİ !

SensizTutsak' Alıntı:
Hocam kaçıracak birşey yok burda hepimiz bilişimciyiz. Bilgisayarda görünüyor ama programda o listede boş olarak çıkıyor. Uyumluluk modudur, yönetici çalıştır vs herkes denemiştir eminim ki burada. Ancak sonuç aynı
Hocam yanlış anlamayın hemen kötü niyetle söylemedim. Mesut hocama yardımcı olmaya çalışıyorum ben. tabiki hepimiz bilişimciyiz, ben elimden geleni yapmaya çalıştım. Çalışmazsa başka yöntemler denenebilir tabiki ;)

denemediğim yöntem kalmadı bbnet ve diğer forumlardaki tüm yöntemleri denedim malesef çözüm yok.

Benım de başıma geldi denemediğim yöntem program kalmadı yok, olmadı.

Yöntemler çalışmamışşa donanımsal problem olabilir.

hastasıyız dede' Alıntı:
sedo' Alıntı:
Arkadaşlar. Kusura bakmayın. Özelden göndermeyen çalıştım gmail ve Hotmail exe dosyası içerdiği için hata verdi göndermedi. Bende arayıp linkten buldum.. Biraz beklettim kusura bakmayın. dikkat etmeniz gereken ufix1- Windows xp için.. ufix2 ise win7 için.. win 8 de ikiside çalışmıyor. Umarım işinizi görür.
kesin çözüm ;)

http://www.pny.com.tw/index.php?cls=2&mode=download
teşekkürler,
paylaştığın bağlantıda ufix1 win7 için, ufix2 win8 için yazıyor

ah ingilizce ah. hepimizin ingilizcesi 5 zaten.... ingilizce kurs açmaya kalksam kimse gelmez zate biliyoruz olur.

karaltan' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
sedo' Alıntı:
Arkadaşlar. Kusura bakmayın. Özelden göndermeyen çalıştım gmail ve Hotmail exe dosyası içerdiği için hata verdi göndermedi. Bende arayıp linkten buldum.. Biraz beklettim kusura bakmayın. dikkat etmeniz gereken ufix1- Windows xp için.. ufix2 ise win7 için.. win 8 de ikiside çalışmıyor. Umarım işinizi görür.
kesin çözüm ;)

http://www.pny.com.tw/index.php?cls=2&mode=download
teşekkürler,
paylaştığın bağlantıda ufix1 win7 için, ufix2 win8 için yazıyor

ah ingilizce ah. hepimizin ingilizcesi 5 zaten.... ingilizce kurs açmaya kalksam kimse gelmez zate biliyoruz olur.
senin psikoloji 5 galiba hocam, bu ingilizcede ne var bilmiyorum ama ingilizcecilerde bir takıntı olduğu kesin.

alternatif programları denemekten virüslerle muhatap olmaya başladım artık, en son lanet gitsin böyle flasha deyip atcam galiba.. 8)

arkadaşlar hiç bir program işe yaramıyorsa usbnizin chip yazılımında bir sıkıntı var demektir. İnternetten chipgenius ya da getflashinfo gibi programları indirip kullanarak usbnizin chip yazılımını görebilirsiniz. Daha sonra chip marka ve modeline uygun yazılımı indirin. Ayrıntılı anlatım "USB Flash Belleğinizi CD-Rom Olarak Kullanın" konu başlığı altında var.
*Ben buradaki anlatımda faydalanarak FAKE Toshiba 64 gb usb yi uygun yazılımla formatladım. USB yi şu an hem usb hem de cd rom olarak kullanıyorum(8 GB olarak). Daha önceleri hangi programı kullandıysam da yazma korumasını kaldıramamıştım.*

benim harici harddisk aynı hatayı veriyodu bir ara, chkdsk komutu ile düzelmişti, deneyebilirsiniz belki işe yarar.

alperulutas' Alıntı:
arkadaşlar hiç bir program işe yaramıyorsa usbnizin chip yazılımında bir sıkıntı var demektir. İnternetten chipgenius ya da getflashinfo gibi programları indirip kullanarak usbnizin chip yazılımını görebilirsiniz. Daha sonra chip marka ve modeline uygun yazılımı indirin. Ayrıntılı anlatım "USB Flash Belleğinizi CD-Rom Olarak Kullanın" konu başlığı altında var.
*Ben buradaki anlatımda faydalanarak FAKE Toshiba 64 gb usb yi uygun yazılımla formatladım. USB yi şu an hem usb hem de cd rom olarak kullanıyorum(8 GB olarak). Daha önceleri hangi programı kullandıysam da yazma korumasını kaldıramamıştım.*

sizin dediğinizi de denedim hocam, ama iş program ile usb yi görme olayına görünce sıkıntı.. görmüyor.. flashı takınca bilgisayar görüyor otomatik olarak başlatma seçeneği geliyor, ama programlar no disk diyor.. olmadı gitti bi türlü..

Aynı şekilde ben de flashı taktığım anda içini görüyorum dosyaları açıyorum. Ancak iş flash belleği bu bahsedilen programlarla görmeye gelince 'device not found' hatası alıyorum. Chip genius programıyla flashın chipsetini bulup indirip formatlamayı denedim. Aynı şekilde usb'yi görmüyor ki formatlayabileyim..

Yani olmuyor, olmuyor.. :verymad:

Re: CÖZÜLEMEDİ ! "Disk yazmaya karşı korumalı" hatası..

Bizim bir öğretmen arkadaşta aynı problemle geldi. Baktım olmadı gönderdim. Bakalım uygun bir zaman olursa uğraşırım.

Elinizde linüx (pardüste olur) varsa sanal sürücüye kurun deneyin derim. Windows ta bir türlü silinemeyen virüsler dosya olarak gözüktüğü için rahatlıkla(programa gerek kalmadan) silinebiliyor. Denemiş değilim sadece bir fikir. Denemeye değer

Daha önce benim de başıma gelmişti. Sorunu çözdüğüm programı ekte verdim. Bir deneyin isterseniz.

Ekli dosyalar

• formatter.rar
    275.7 KB · Görüntüleme: 3,076

Benzer bir durumu yakın bir zamanda bu programla çözmüştüm umarım işinize yarar.

Ekli dosyalar

• USB Bellek Format Aracı.rar
    277.3 KB · Görüntüleme: 2,430

maalesef ikisinde de ortak sonuç.. "device not found"

hocam benimde başıma gelmişti bi de bu programı dene :+1: yönetici olarak çalıştırmayı unutmayınız

Ekli dosyalar

• HP_USB_Disk_Storage_Format_Tool-2.2.3.rar
    36.7 KB · Görüntüleme: 2,263

bu seferde "device media is write-protected" hatası hocam..

son paylaşılan üçüde işe yaramadı.

Bu konuda çok kişiye yardımcı olmaya çalıştım. Bir çoğu yazdıklarımı uygulamadı bile. Bu konuyu da başından beri takip ediyorum. nasıl olsa bu hocam da bir iki deneme yapar ve bu işten vazgeçer dedim. Fakat baktım ki hocam konuyu çözmeye kararlı. Madem yazayım dedim. Öncelikle bu işin sabit bir çözümü yok. Bir çok yol denememiz gerekebilir. Buna rağmen başarı garantisi yok. Diskte donanımsal bir sorun, lehim kopması vs varsa bundan sonrasını hiç okumayın. Diskinizdeki verilerinizin yedeğini alın yapacağımız işlem sonunda verileriniz kurtarılamaz şekilde silinecektir. Bu işlemler sonunda diski kökten kaybetmeyi de göze almıyorsanız hiç başlamayın. Mesuliyet kabul etmem mesuliyet tamamen size aittir. şunu da yazayım ki şu ana kadar kurtaramadığım disk olmadı. Fakat kurtarma işleminden sonra yavaş çalışan diskler oldu.
Bootice.exe isimli bir program var. Bilinçli kullanıldığında çok maharetli bir program. Acemiler için tam bir disk katili olabilecek kapasitede. Programı indirin. Arşivden çıkarın. Çalıştırın. Destination Disk alanından usb diskinizi seçin. Aman dikkat doğru diski seçtiğinize emin olun. Hemen alttaki Parts Manage butonuna tıklayın, açılan pencerede üstte diskiniz seçili iken alttan Re-Partitionning Usb hdd single... Ok olazsa Format this part Start bunları bir deneyin olazsa;
Aynı programla diski seçip, Process MBR ile ultra iso mbr yazın windows mbr seçeneklerini de deneyebilirsiniz. olmazsa.
Cip Genius programı ile usb diskinize ait bir chip raporu alın, buraya ekleyin bir görelim. Bu arada usb nin marka ve modelini de yazın.

zaman zaman başa geliyor. bılunsun bir yerde. teşekkürler hocalarım.

kalelibilişim hocam, dediğiniz yöntemi adımı adımına takip ettim, ilk yönteminizle yaptığımda formating yazısı %100 e kadar tamamlandı, işlem bittikten sonra flashı çıkartıp tekrar taktım ve bir belge atmayı denedim, yazmaya karşı korumalı dedi, ardından dediğiniz yöntemi bir kere daha uygulamak istediğimde bu sefer program da hata vermeye başladı yazma koruması var diye.. diğer tüm adımlarda da aynı hatayı tekrar etti..

Chip genius programı ile karşıma çıkan rapor ise şu şekilde.. (HI-LEVEL 16GB)

http://flashboot.ru/files/alcor/
Burada alcor ciplere müdahale eden programlar var. Elimde alcor çipli disk olmadığı için programları deneme imkanım yok. İsterseniz siz deneyin.
Yine bu sayfada altta safa numarları var ileriki sayfalardaki programlara da bakmanızda yarar var. jet recovery lov level... vs
http://flashboot.ru/files/file/26/
http://flashboot.ru/files/file/46/
http://flashboot.ru/files/file/28/
yine chip genius programının an altta verdiği linkte de işini görecek program olabilir. Bakma fırsatım olmadı. http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=20620
Programın kullanmadan önce paket içindeki usb driverleri yüklemen gerekebilir.

Edit : Raporda Çip model bilgisi görörünmüyor. ipucu için : http://flashboot.ru/iflash/
Diğer çip programları ile tam model adını öğrenebilirsek daha iyi olur. bunun için şunlara bakabilirsiniz : http://flashboot.ru/files/vidpid/

hocam senin eline emeğine sağlık ya sağolasın gerçekten.. beni 20 gündür uğraştığım sorundan kurtardın resmen.. son verdiğin linkteki yazılım sayesinde 2.5 saatlik bir yüklemenin ardından flash kendine geldi, artık yükleme yapabiliyorum. boyut olarak artık 15GB gösteriyor ama hiç sorun değil .) tekrar teşekkürler :+1: :alkis: :+1:

Geri