Copy of Shortcut to(1)(2)(3)(4) virüsü

Kodla Büyü

xxfilexx

Üye
Flash diskte böyle bir virüs var. 4 adet, sırasıyla dediğim gibi 4 rakam var yanında.

Copy of Shortcut to(1),Copy of Shortcut to(2),Copy of Shortcut to(3),Copy of Shortcut to(4)

Bu konuda bilgisi, sorun Çözümü varmıdır?

Avast halleder diye düşünüyorum.
Klasör seçeneklerinden gizli klasör ve dosyarı gösteri seçin hemen altında korunan işletim sistemiz dosyarını göster deyin. Bunu yaptıktan sonra avast ile tarama yapın.

Aynı sorun Bende De Var Masaüstü Bİlgisyarıma Bulaşmış Temizleyince Çöküyor Bilgsiayar explorer.exe Siliniyor Ve Açılmıyor Bu Virüs Flaş Belleklerden Bulaşır Ve .mgr Dosyası Türetir Sayıları Her Flaşı Taktığınızda ikiye Katlanır Bunlar Flaşın İçindeki RECYCLER de Çoğalır İlk Çalıştığı Andan İtibaren Explorer Kapanıp Açılır Böylelikler Kendi Explorer Dosyaını Windowsa Atar Ve Daha Sonra Svchost.exe ye Bulaşır Kendi Svchost.exe sini İse Kullanıcı Altında Çalıştıır Ayrıca Bilgisayarda Oyun Varsa ve O Virüs Bulaşmışssa Açtığınız Her Oyuna Yerleşir Böylece Oyunlarınızı Nereye TAşısanız Virüste beraberinde Taşınır Ve İstediği Zaman TEkrar Bulaşır Bilgisayara Bunun Çözümünü Buldum Ama hiç Adil değil
Öncelikle Bulaşan Bilgisayar Kesinlikle Kurtulamaz çünkü Svchost.exe e Bulaşmıştır Bunu Kapatmak Anca Güvenli Kiple Olur Ki Oda Çoğu Xp lerde Yok Artık
Bu yüzden Format Atıyoruz Ve Bilgisayarın Kendi Sürücüleri Varsa onlarıda Biçimlendiriyoruz Biliyorsunuz RECYCLER de Birikiyor Daha Sonra SystemVolume İnformation Klasöründee Birikiyor Bu yüzden Bilgisyarın Tüm Sürücülerini Biçimlendirmeniz LazımFormat Sırasında
Daha Sonra Flaş Disklerinizi Avast 5 veya 6 Yeni Sürümlü Bir Bilgisayara Takıp Avastın TümVirüsleri Silmesini Bekleyeceksiniz Cr*ck Oyunlarınız Varsa Silnir bence Dert Etm eyin İnternetten İndirirsiniz.
Daha Sonra Format Bittikten Sonra flaşıda Temizledikten Sonra hemen Bilgisayara Avast 5 Veya Üst Sürümleri Yükleyin Ve Flaşınızı Takın UNUTMAYIN En tehlikeli Virüsler Flaş Virüsleridir.. Umarım işinize Yaramıştır .. :) İyi Günler

Hocam bunun başka yolu yok mu dünya kadar dosya var hepsini nasıl silip biçimlendircez. Ben 15 yıldır pc kullanıyorum daha böyle birsey görmedim yaw. format attım herseyi yaptım hiçbirsekilde gitmiyor. Combofix bile hiçbir işe yaramıyor _

İlgili doyayı virüstotal de taratıp hangi antivirüslerin tanıdığını bulun ona göre yükleyip çözmeyi deneyin...

karakavuz' Alıntı:
Hocam bunun başka yolu yok mu dünya kadar dosya var hepsini nasıl silip biçimlendircez. Ben 15 yıldır pc kullanıyorum daha böyle birsey görmedim yaw. format attım herseyi yaptım hiçbirsekilde gitmiyor. Combofix bile hiçbir işe yaramıyor _
merhaba hocam bi çözüm bulabildinizmi...

Güvenli Mod'da iken bilgisayarı Sağlam bir virüs koruyucu ile ya da Kaizerkiller ile taratırsanız bütün sorunlarınız çözülür. Format atmadan temizlemenin tek yolu arka plan uygulamalarını kapatıp bigisayarı taratmak.

Geri