Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Connected2.me uygulaması üzerinden öğrencimin numarası dağıtılıyor! (Savcılık- Şikayet- İhbar vs)

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında SeA_ tarafından paylaşıldı.

1. SeA_

SeA_ Seçkin Üye Seçkin Üye

Bir lisede görev yapıyorum. Kız öğrencilerimizden birisinin numarası anonim hesap ile millete dağıtılmış, merhaba ben ...... numaram ...... ara konuşalım şeklinde.

öğrenciyi arayanlardan birisi numarayı dağıtanla konuşmasını ekran görüntüsü olarak atmış. elimizde sadece bu var.

Öğrenciyi arayıp rahatsız edenler cinsel içrikli şeyler söylüyorlar genelde.

Konuyla alakalı neler yapılabilir, yapan kişiyi bulmak istiyoruz çünkü okuldan bir öğrenci olabilir.

2. qash

qash Site Gezgini

Hocam konuyla ilgili yapabileceğiniz tek şey savcılığa bildirmenizdir. Savcılık uygulama sahibinden bilgileri istemesi lazım. o bilgileri içinde hesabı açan kişi ile ilgili telefon bilgileri mutlaka bulunacaktır. savcılık bir şey yap(a)maz ise başka yapacağınız bir şey yok. Bir de uygulamanın sahibiyle görüşmeye çalışın ama sonuç alabileceğinizi düşünmüyorum.

Numarası dağıtılan öğrencinizin platonik sevgililerinden - teklif edip olumsuz yanıt alanlardan şüphelenebilirsiniz bir de tartıştığı - kavga ettiği birileri varsa kız erkek onlardan da şüphelenebilirsiniz.

3. girdap08

girdap08 Süper Üye Süper Üye

"öğrenciyi arayanlardan birisi numarayı dağıtanla konuşmasını ekran görüntüsü olarak atmış. elimizde sadece bu var."
    öğrenciyi arayan kişi ile numarayı dağıtan kişi nasıl iletişime geçmiş anlamadım.

hukuki bir mesele, kesinlikle savcılığa başvurulmalı.

4. SeA_

SeA_ Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam Öğrencimin olayla hiç alakası yok (sadece adı ve numarası geçiyor)

a şahsı bir hesap açıp merhaba ben Ayşe numaram bu diye mesaj atıyor.
    Verdiği numara ve isim öğrencime ait.

Yani nerde aylak abaza varsa birisi öğrencimin numarasını dağıtmış bu uygulama üzerinden

Öğrencim de arayan mesaj atanlardan birisinden ekran görüntüsü istemiş olay böyle.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal