Commenius Projesi Hakkında

Kodla Büyü

ysahin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba Arkadaşlar
Commenius projeleri ile ilginen arkadaşlar deneyim ve fikirlerinizi buradan paylaşabiliriz.

arkadaşlar bu yıl 2comenius proje başvurusu yaptık. 1. okul ortaklığı, 2. comenius asistanı
comenius asistanı listeleri açıklandı, okulum 14. sırada 77 puanla asıl kabul listede yer aldı. Ulusal Ajansın söylemine göre ve eğer biraz araştırma yaptı iseniz bilirsiniz sanıyorum okul ortaklığı projelernde de öncelikli olarak okulunda bir comenius asistanı bulunan okullar yer alacak. yani bu durumda bizim okul ortaklığı projemizin kabul olma olasılığı %100 gibi :lol:

commenius asistanı ingilizce öğretmeni mi yoksa başka bir branştan mı ?

hocam sizin herhangi bir çalışmanız var mı bu konuda ?

asistanın branşı ingilizce olmak zorunda deil. herhangi bir branştan, haftada 10 saat derse girecek ve bunun en az 2 saatinde kendi dilini öğretecek. bu bizdeki ingilizce dersleri gibi gramer, speaking olmak zorunda değil, atıyorum kendi ana dilinde şarkılar öğretebilir, böylelikle ana dilini kullanmış ve öğretmiş olacak

şimdi daha iyi anladım yani asistan göndermiyorsunuz asistan sizin okula geliyor ...

bizimki kurumsal başvuru, kurumsal başvuruda kuruma asistan isteniyor. bir de bireysel başvurular var. ona da gitmek isteyen asistan başvuru yapıyor.

anladım tsk ler hocam. bireysel anlamda aktif olarak bu projeler ile ilgilenen arkadaşlar fikir ve deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız güzel bir sinerji oluşur inş

selamlar

arkadaşlar bireysel başvuru yapmayı düşünenler varsa aranızda bilmeniz gereken bişey var, mesleğe başlamamış olmak şartı. evet maalesef böyle bir problem var, okuyor veya yeni mezun durumunda iseniz başvuru yapabiliyorsunuz.
yada bi şekilde yurt dıışında eğitim almak istiyorsanız hizmetiçi faaliyetleri de var. ancak bu yıl bir problem oldu sanıyorum, hizmetiçi faaliyete katılma hakkı kazanan arkadaşlar protokolün imzalanmaması nedeniyle gidemiyorlar, faaliyetlere katılma hakları anlaşma sağlanıp protokol imzalandıktan sonraki bir tarihe ertelendi maalesef :evil:

arkadaşlar bireysel başvuru yapmayı düşünenler varsa aranızda bilmeniz gereken bişey var, mesleğe başlamamış olmak şartı

bu konuyu biraz daha açık şekilde izah edebilir misin ? commenius tan bahsediyoruz değil mi ?

ulusal ajans comenius sayfasından alıntı, 4. maddeye dikkat

Başvuruların Değerlendirilmesindeki Öncelikler:
1) Sosyo-ekonomik ve coğrafi olarak dezavantajlı bölgelerden gelen başvurulara,
2) Ekonomik ve sosyal açıdan dezavantajlı başvuru sahiplerine,
3) Kamu üniversitelerine,
4) Öğretmenliğe başlamış olanların bu programa başvuramayacakları gerçeği göz önüne alınarak; öğretmenliğe başlama ihtimali yüksek olması nedeniyle mezunlara,
5) Öğrenciler arasından da 4. sınıf öğrencilerine,
öncelik verilecektir

ya arkadaşlar commeniustan bahsediyoruz değil mi !
diğer değişimlerden değil.

Arkadaşlar şu anda yürütmekte olduğum bir Comenius projesi var. İngiltere ve Danimarka ile 2 ziyaret gerçekleştirdik. Proje konusunda bir miktar bilgim var. Yardım isteyen arkdaşlar mailimden ulaşırsa yardımcı olabilirim. Şu anda da Grundtvig projesi hazırlığındayım... İlgilenen arkadaşlara şimdiden kolay gelsin. :+1:

Geri