Çok İlginç arkadaşlar bi bakar mısınız?

Kodla Büyü

sumunu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Birden bu metin karşıma çıkıyor. MEB sitelerinde. Daha önce yaşayan oldu mu?

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLGİ İŞLEM SİSTEMİNE IP ADRESİNİZDEN SALDIRI YAPILDIĞI TESPİT EDİLDİĞİNDEN ERİŞİMİNİZ GEÇİCİ OLARAK ENGELLENMİŞTİR. BU SALDIRI SİZİN TARAFINIZDAN VEYA İÇ NETWORK'ÜNÜZDEKİ BİR KULLANICI TARAFINDAN YAPILMIŞ OLABİLİR. SALDIRININ DEVAMI DURUMUNDA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HAKKINIZDA YASAL İŞLEM BAŞLATACAKTIR. SALDIRI YAPMADIĞINIZI İDDİA EDİYOR VEYA BİR HATA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSANIZ, AYS@MEB.GOV.TR ADRESİNE, KONUSUNDA "IPS BLOK" BULUNAN, ÇIKIŞ IP'NİZİ VE INTERNETE NASIL ERİŞİM SAĞLADIĞINIZI BELİRTEN (EV, INTERNET KAFE, OKUL, KURUM, İŞYERİ) BİR MAIL ATMANIZ GEREKMEKTEDİR. ÇIKIŞ IP'NİZİ "WWW.IPNEDIR.COM" ADRESİNDEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ. ÇIKIŞ IP'Sİ BELİRTİLMEYEN MAIL'LERE GERİ DÖNÜŞ YAPILMAMAKTADIR

yok artık !!! oda iyiymiş bune la millet şimdi bide bununlamı ugraşacak , adam geldi okulun yanından nete bağlandı devlete küfretti diyelim saldırdı diyelim , Budamı bizim sorunumuz oluyor yani.... :verymad: :verymad: :verymad:

Hocam, geçen yıl ilçe milli eğitimde de olmuştu. DNS değiştirince bir süre sonra bu uyarıyı veriyor. DNS değiştiren biri var mı kontrol edin. Modemden değişmese bile bir bilgisayarda değiştirildiyse bu uyarıyı vermişti. Ben çözüm için dns'i eski haline getirdim. AYS@meb.gov.tr'ye de bildirmiştim.

bana da aynısı oldu 2 sene önce hala polislerin kapıma dayanmasını bekliyorum :)

merak edilecek bi durum yok es geçin

erfatm' Alıntı:
Hocam, geçen yıl ilçe milli eğitimde de olmuştu. DNS değiştirince bir süre sonra bu uyarıyı veriyor. DNS değiştiren biri var mı kontrol edin. Modemden değişmese bile bir bilgisayarda değiştirildiyse bu uyarıyı vermişti. Ben çözüm için dns'i eski haline getirdim. AYS@meb.gov.tr'ye de bildirmiştim.
valla o benim aklıma geldi. Ben arada zenmate eklentisini kullanıyorum. Yurtdışı üzerinden çıkıyor internete. Yani sorunu tahmin ettim. Herhalde bu :)

erfatm' Alıntı:
Hocam bildireyim mi sizce mail ile durumu? Ya da ne yazayım? DNS değiştirmişiz yanlışlıkla mı yazalım? Ha bu arada hat özel hat mebhattı değil...

Hocam sorun düzeldiyse bildirmeyin bence. Çünkü ben bildirmeden önce DNS'i düzelttim. Sorun 1 saat sonra düzeldi yaklaşık olarak. Mail attıktan 4-5 saat sonra ays'den sorun düzeldi mi kontrol edin diye cevap geldi.

hocam adresi yazdığımda browser da sadece bu yazıyor ekran görüntüsü almadım sadece yazıyı kopyaladım. Şimdi dns değiştirip alabilirim ama meb yine demesin bize saldırdın diye :)

erfatm' Alıntı:
Hocam sorun düzeldiyse bildirmeyin bence. Çünkü ben bildirmeden önce DNS'i düzelttim. Sorun 1 saat sonra düzeldi yaklaşık olarak. Mail attıktan 4-5 saat sonra ays'den sorun düzeldi mi kontrol edin diye cevap geldi.
ya dns yi değitirdim şimdi iyi durum ama sonra dns değiştirip unutacam ve siteyi falan güncellerken yine diyecek. Neyse ya bildirmeyeyim şimdi dediğin gibi. Birde özel hat kullanıyoruz işkillendirmeyelim adamları. Sağol hocam ilgin için.

g.cetin.66' Alıntı:
yok artık !!! oda iyiymiş bune la millet şimdi bide bununlamı ugraşacak , adam geldi okulun yanından nete bağlandı devlete küfretti diyelim saldırdı diyelim , Budamı bizim sorunumuz oluyor yani.... :verymad: :verymad: :verymad:
bknz 5651 sayılı İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUN ve IP LOG TUTMA
http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.5651.pdf

systran' Alıntı:
g.cetin.66' Alıntı:
bknz 5651 sayılı İNTERNET ORTAMINDA YAPILAN YAYINLARIN DÜZENLENMESİ VE BU YAYINLAR YOLUYLA İŞLENEN SUÇLARLA MÜCADELE EDİLMESİ HAKKINDA KANUN ve IP LOG TUTMA
http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.5651.pdf
Hocam götürmesinler bizi merkeze :)

Geri