Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Coding İSTANBUL'a katılan var mı?

Konu, 'Scratch Programlama' kısmında zodiac tarafından paylaşıldı.


 1. zodiac

  zodiac Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

  Kayıt:
  27 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.545
  Beğeni:
  84
  Merhaba arkadaşlar, İBB'nin 7-12 yaş çocuklara ücretsiz ve sertifikalı olarak verdiği eğitimlere katılanlar var mı?

  CODING ISTANBUL

  İBB Gençlik Meclisi bünyesinde düzenlenen Codeing İstanbul başlıyor. CODİNG İSTANBUL 2015 - 2016 projemizin temel hedefi İstanbul’daki 7 – 12 yaş arası grubunda ki çocuklara kolayca yazılım geliştirmeyi sevdirmeyi ve öğretmeyi amaçlamaktır. İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş tarafından yürütülen proje İBB Başkanımız Dr.Kadir Topbaş ın vizyonunda ilerlemektedir.İBB Gençlik Meclisi tarafından Belirlenen tarihler arasında İstanbul’da farkındalık uyandıracak yazılım eğitimi, çeşitli organizasyonlar ve sosyal medya kampanyaları düzenlenecektir.
  Proje kapsamında, Türkiye geleceğinin altın nesli olarak gösterilen kuşağa (7-12 yaş arası) geleceğimizin temel alt yapısı olan teknolojik altyapıda bir farkındalık uyandırmayı amaçlıyoruz. Bu farkındalık eğitimi ile çocuklara programlamayı sevdirmeyi, onlara hayallerini gerçekleştirebilecekleri uygulamalar yaptırmayı ve yenidünya dediğimiz teknolojik gelişimler ile tanışmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Böylece gelecekte yeni bir oyun satın alan değil yeni bir oyun yapan. Son çıkan mobil uygulamaları sadece indirmeyen, tasarlanmasında yardım eden. Telefonla sadece oyun oynamayan onu programlayabilen bir kuşak oluşmasını sağlayabiliriz.
  Etkinliğimiz üç hafta üzerine planlanmaktadır.
  İlk hafta, temel bilgisayar ve programla eğitimi ile programlama dünyasına giriş sağlanacaktır. İlk hafta eğitimi kapsamında gösterilecek olan algoritma eğitimi ile çocukların yaratıcılığının geliştirilmesi, hayal güçlerinin arttırılması ve en önemlisi sayısal düşünme zekâlarının geliştirilerek yeni bir proje yaparken karşılaşacakları problemleri kolayca çözüme kavuşturmaları sağlanacaktır.
  İkinci hafta, ileri düzeyde yazılım eğitimi ve kod teknikleri ile tanışmaları sağlanacaktır. Programlama dillerinin temeli olan döngüler, karar verme durum yapıları gibi kavramlar öğretilerek editör yardımıyla real kod yazmaya başlayacaklardır. Bu öğrendikleri kavramlar üzerinden ileride istedikleri programlama dillerinde yazılım geliştirmeleri amaçlanmaktadır.
  Üçüncü hafta, düzenlenecek olan teknik gezi kapsamında günümüz dünyasında gerçekleştirilmiş teknolojik uygulamaların anlatımı sağlanarak; çocukların hayallerinin nasıl uygulamaya dönüştürebileceği konusunda gerçek uygulamaları görerek hayallerinin gerçekleştirme inancının arttırılması hedeflenmektedir.
  Dersler 15 saat olmak üzere 3 hafta sürecektir. Taksim Cer Atölyesi’nde gerçekleşecek olan dersler hafta sonları Cumartesi - Pazar olarak iki ayrı grup şeklinde yapılacaktır. Coding İstanbul başvuru formunu doldurmuş olaranlara detaylı bilgi ve sınıf rezervasyonları 15 Aralık Çarşamba günü başlayacak olup ön başvuru formunu dolduramayanlar için, ilk grubun dersleri başladıktan sonra sosyal medyada duyuru yapılacaktır.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal