Code Org'dan Sonra Ne Yapılabilir?

Kodla Büyü

Yourdhacool

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba saygıdeğer hocalarım. BİLSEM'de çalışıyorum. Öğrencilerle Code Org'un Hızlı Kurs(Express Course) 2021 kısmını işledik. Her grubum için ayrı bir sınıf oluşturdum. Sınıf-sınıf, öğrenci-öğrenci kim nerede, hangi aşamada görebiliyorum. Kurs çok kapsamlı bir kurs. Basitten karmaşığa doğru hepsi sırayla gidiyor. Kursun içeriğinde; fonksiyonlar, if-else, döngüler, sürekli tekrarla, olana kadar tekrarla, while döngüsü, şekil çizme gibi konular işleniyor. Bazı öğrencilerim yavaş ilerliyor bazıları hızlı ilerliyor. Bazıları da kursu bitirdi. Öğrencilerimin hepsi ilkokul kademesinde. Bir sonraki aşamada neler işleyebilirim? Sırada ne var? Neler yapabilirim? Scratch'e mi geçeyim? Arduino veya MBlock'a geçsem desem elimde yeterince malzeme yok. Ne yapacağımı düşünüp duruyorum. Bu meslektaşınıza yardımcı olabilirseniz sevinirim. :) :) :)

mBlock veya Scratch tavsiye ederim. İkisi benzer zaten. Sadece robotik uygulamalara entegre edilmelerinde fark var. Ancak mBlock arayüzünü daha çok beğeniyorum. Bu uygulamalar ile öğrenciler bu defa daha özgün tasarımlar yapacaklar. Code.org problem çözme üzerine. Şimdi belirli senaryolar ile problem çözme üzerine çalışacaksınız hem de öğrencilerinizin seviyesine göre kendiniz belirleyeceksiniz ve tasarlayacaksınız bu senaryo ve problem durumlarını.

Hocam ben de bilsem de çalışıyorum, destek grupları ile code.org yapıyoruz, etkinlikler bitince kodlabuyu ye geçiyorum if else elif kavramları bitene kadar kodlabuyu yapıyoruz.
Peşine mblock üzerinden devam ediyoruz. Mbot setlerimiz var mblock peşine onlarla robotik çalışmalar yapıyoruz
Eba da mobilkod vardı bir ara onu da uyguladik ama bir süre sonra seviyeler zorlaşıyor çocuklar sıkılıyor,

Hocam ben de bilsem de çalışıyorum, destek grupları ile code.org yapıyoruz, etkinlikler bitince kodlabuyu ye geçiyorum if else elif kavramları bitene kadar kodlabuyu yapıyoruz.
Peşine mblock üzerinden devam ediyoruz. Mbot setlerimiz var mblock peşine onlarla robotik çalışmalar yapıyoruz
Eba da mobilkod vardı bir ara onu da uyguladik ama bir süre sonra seviyeler zorlaşıyor çocuklar sıkılıyor,
Hocam benim destek gruplarım 2-3-4.sınıf. Onlar için uygun olur mu kodla büyü? Ortaokul ve lise için diyor o yüzden sordum.

Geri