Çocuklar İçin 6 Kodlama Sitesi

Kodla Büyü

mesut_steel

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Tynker : Çocuklara nasıl oyun ve program yapılacağını öğretmeyi amaçlayan bir eğitim programlama platformudur. Kaynak kodunu yazmak yerine, kod bloklarını görsel olarak sürükleyip birleştiriyorsunuz.

Allcancode : “En maceracı kod saati” sloganı ile hareket eden Allcancode Run Marco,çocuklara bilgisayar bilimi ve kodlamayı eğlenceli vakit geçirecekleri şekilde öğrenecekleri etkinliklerle kavratıyor.

Codemoji : Öğretmenlerin öğrencilere web sitelerini yönlendiren ana kodlama teknolojilerinde rehberlik etmesine yardımcı olan ilgi çekici bir site.

Codeforlife : Çocuklara sınıfta veya evde kod yazmayı öğreten ücretsiz eğitim kaynakları sağlayan, kar amacı gütmeyen bir platformdur.

Blockly : Geleceğin programcılarını teşvik etmek için Google tarafından yürütülen bir projedir. Oyunlar, oyuncunun hızını kendi ayarlayabileceği ve kendi kendine öğrenebileceği şekilde tasarlanmıştır.

Codecademy : HTML,CSS,JQuery,PHP,Ruby,JavaScript ve Python gibi dilleri en temel seviyeden ele alıp çocuk ve yetişkinlere oyunlar ile kodlama eğitimi veren bir site.

Henüz, Tynker 'in içinde kayboldum, diğerlerine bakamadım. Oraya yazdığınız tanımdan çok daha fazlası gibi görünüyor.
Teşekkürler.

hocalarım bunların içinde hem tablet, hem telefon , hem de pc de stabil çalışan var mı.
öğretmen hesabı ile öğrencilerin ilerlemesini de görebilecek aynı zamanda

Geri