Çocuğunun böbreğinde TAŞ olan var mı?

Kodla Büyü

lyon-85

Aktif Üye
arkadaşlar 3 yaşındaki çocuğumun böbreğinde 6 mm boyutunda taş çıktı.
üroloji uzmanı taşın kırılması lazım düşüremez dedi.
ama herhangi bir yer tavsiye etmiyor.
bu işi çocuk cerrahisi yapıyomuş heralde ama bir de çocuk nefrolojisi bölümü varmış.
başına gelen var mı böyle birşey.
ne yapılabilir...

Hocam ne büyük bir tesadüf daha bugün öğrendim rizeden trabzona koşa koşa doktora geldik aynı boyutta
6 mm kalsiyum sütü daha taş olmamış
Bir diğeri bizim çocuk 6 aylık
Trabzonda profesör var bu alanla uğraşan prof. Dr mukaddes kalyoncu
Bu sabah detayli idrar tahlili vericez radyoloji sonucu ve normal idrar tahlili vardı

Geçmiş olsun, Allah şifa verir inşallah şu mübarek günler yüzü suyu hurmetine.
Belirtileri neydi acaba? Bizim ufaklıkta bazen çok sıkıntılı davranıyor gibi.

geçmiş olsun arkadaşlar inşallah bir an önce çocuklarınız sağlığına kavuşur Rabbim yar ve yardımcınız olsun

Allah ım şu mübarek günlerde hasta olan tüm yavrucaklara acil şifalar nasip eylesin inşallah.AMİN.

Hocalarım, geçmiş olsun, Allah şifa verir inşallah.
Nasıl anladınız hocam, belirtisi ne oldu? Çok kalsiyum alması mı neden olmuş acaba?
İnşallah tez zamanda rahatına kavuşur çocuklarınız.

Allah acil şifalar versin.Ben kendim 6mm düşürdüm ama 3 yaşında çocuk düşüremez tabiki.Hocam kırdırma işlemi şartsa işinin ehli birini bulun.Allah yardım etsin.

Geçmiş olsun hocam. Çocuklarda böbrekle ilgili sıkıntıları çoçuk nefrolojisi bakıyor. Bizde farklı bir durum var İzmirde dr Mehmet Atilla Türkmen adlı dr götürüyoruz. Bölgeye yakınsanız tavsiye edebilirim.

Oncelilikle gecmis olsun hocam. Benim 3 yasinda cocugumda da tas cikmisti 2 sene once tecrubelerimi aktarmak isterim....
Oncelikle tasin mm konusu gorecelidir ultrasonla olculen bisey oldugu icin her defasin da farkli bisey soyleyebilirler. Bizimkisi 3-10 arasinda soyleniyodu...
Eger sizde ozel hastanede farkettiyseniz tasi bizim gibi. Hemen ordan uzaklasin ve tip fakultesi cocuk nefrolojisi ne baslayin.
Ozel hastanede durumu abartip bi ton gereksiz islem yapilmasi gerekiyor acilen diyip sizin hassasiyetinizi kullaniyorlar...
Bu durumun en kotu tarafi her defasinda cocuga yapilan kan , idrar, kultur tahlili ve ultroson... cocuk her ay bunlari yaptirmak iyice huy kapiyor...
Sonuc olarak sunu diyebilirim...
Eger tas bobrek kanallarinda degilse kirma en son yontemdir deniliyor....
Cocuga asiri agri vermiyorsa eritme yontemi kullaniliyor....
Suan ismi aklima gelmeyen suda eriyen bir ilac... Bunun yerine limon suyuda verseniz olur demisti doktor...
Bizim cocugun tasi bu sekilde zamanla eridi ve bitti...
Ama vucut tas uretmeye meyilli oldugu icin muhtemelen ilerleyen yillarda tekrar olabilir boyle bisey...
Sormak istediginiz bisey olursa yardimci olurum hocam...
Tekrar acil sifalar dilerim....

arkadaşlar değerli yorumlarınızdan ve güzel dualarinizdan dolayı çok teşekkür ediyorum.
Belirtiler kusma bulantı hafif ve değişken ateş iştahsızlık ve ishal arkadaşlar. Acilde serum verildiğinde iyi geliyor mesela.
Ben afyondayim. Eskişehir Isparta Ankara İzmir gibi yerlere gidebiliriz Allah in izniyle.
Oğlumda taş olduğunu devlet hastanesinde yapılan kan idrar ve ultrason sonrasında öğrendik.
İspartada çocuk nefrolojisi bölümü varmış. Şimdilik oraya götürmeyi düşünüyorum ama sizin tavsiyelerini ve deneyimlerini benim için önemli. Ona göre hareket edeceğiz inşallah.

Esesim26 hocam taş bobrekteymis kanallarda değil.
Doktor burda kırılması lazım dedi ama siz eritmeden bahsetmissiniz. Nasıl eritiliyor yardımcı olabilir misiniz. Keşke eriterek kurtulabilsek.
İlginize en ötürü çok teşekkür ediyorum.

Hocam çok geçmiş olsun, benim kızımda da var taş, geçen sene yani kızım o zaman 1 yaşındaydı; ani başlayan kusma belirtisi ile götürdük doktora, tahlil ultrason derken birisi 3mm, diğerleri de daha küçük birkaç tane taş var böbrekte. Üniversite hastanesinde bir çocuk nefroloji profesörüne gittik. Orada taşı vücudun üretip, üretmediğine dair testler yapıldı. Bizim sonuç temiz çıktı çok şükür, doktor taşın sebebi büyük ihtimalle kullandığınız Devit damlası dedi. Özel hastanede yaptırdığımız ultrason içinde bu ölçüm "esesim26" hocamın dediği gibi göreceli dedi. Bol bol limon suyu içirin dedi. sonra da 3 ayda bir kontrol. ve hocam 3 ay sonra gittiğimiz kontrolde taş küçülmüştü.

Geçmiş olsun, yakınlardaysan maraşa bir uğra celaekinözü nde su var. Uzaktaysan 1 gün misafir ederim maraş merkezde. Yada şişeye doldurup kargo sana ait göndereyim, bir dene. Veya ısparta civarındaysan davrasın dağına çık her suyundan iç. Ben sara hastasıydım çok şükür ondan geçti. Geçmiş olsun.. cela bana uzak, ramazanda sonra ancak gidebilirim gidebiliriz.

Çık geçmiş olsun hocam, Allah şifa versin.
Yakın arkadaşımdan tanık oldum.6 aylık bebeğinde taş çıkmıştı, bünyeden mi anne sütünden mi oluştuğunu tespit edemediler. Ankaradayız, üniversite hastnelerine gitti ama sonuç lamdı.En son gilaburu diye bir meyve kullandı. İnternette bir araştır hocam. Ağrıyı azaltarak taşı kuma dönültürüyor ve çok ağrı çekmeden kum döküyordu. Şuan oğlu 5 yaşında ve.şükür hiçbirşeyi yok.
gilaburu hastanede geçirdiği süreden daha kısa sürede düzeldi hastalığı, bir araştır aklına yatarsa bence kullan hocam

faltunel' Alıntı:
Çık geçmiş olsun hocam, Allah şifa versin.
Yakın arkadaşımdan tanık oldum.6 aylık bebeğinde taş çıkmıştı, bünyeden mi anne sütünden mi oluştuğunu tespit edemediler. Ankaradayız, üniversite hastnelerine gitti ama sonuç lamdı.En son gilaburu diye bir meyve kullandı. İnternette bir araştır hocam. Ağrıyı azaltarak taşı kuma dönültürüyor ve çok ağrı çekmeden kum döküyordu. Şuan oğlu 5 yaşında ve.şükür hiçbirşeyi yok.
gilaburu hastanede geçirdiği süreden daha kısa sürede düzeldi hastalığı, bir araştır aklına yatarsa bence kullan hocam
gilaboru suyunun böbrek taşına iyi geldiğini bende biliyorum.. ben çocukken ramazanda iftarda gilaboru suyu içilirdi şimdilerde pek içen yok üretimi az ve pahalıi.. denemekte fayda var.. Çocuk insanın en hassas tarafı.. Rabbim acil şifa versin çocuklarınıza..

Hocam ilac dedigimiz sey limon suyu veya limonata....
Bizim gittigimiz doktor konya meram tip fakultesinde bulent bey...

Hocam hergün kuru soğanın üzerine zeytinyağı ve limon sıkıp sabahları bol suyla içirin ve elinizden geldiğince yürütün eğer aciliyeti yoksa 40 gün bunu deneyin böbreğinde 12 cm taş görülen bir yakınım bu şekilde taştan kurtuldu. Acil bir durumsa tabii ki dr a gitmelisiniz

Re: Ynt: Çocuğunun böbreğinde TAŞ olan var mı?

burock_26' Alıntı:
Hocam hergün kuru soğanın üzerine zeytinyağı ve limon sıkıp sabahları bol suyla içirin ve elinizden geldiğince yürütün eğer aciliyeti yoksa 40 gün bunu deneyin böbreğinde 12 cm taş görülen bir yakınım bu şekilde taştan kurtuldu. Acil bir durumsa tabii ki dr a gitmelisiniz
O kadar büyüğüne sanırım taş değil, kaya demek gerekir. :mrgreen:

Çok geçmiş olsun öncelikle hocam yiğenimin de 2 yaşındaydı prematüre doğmuştu zaten..böbreğinde 14 milim taş vardı İzmir'de yaşıyoruz burada götürmediğimiz bu konuda uzman doktor kalmadı sonunda dokuz eylül üniversitesinde bir doktor çocuklar konusunda tezini yapmış ses dalgasıyla uyutarak üç kere kırmaya çalıştı olmadı daha sonra ameliyatla aldı taşı farklı bir yöntemmiş yaptığı herhangi bir kesik falan olmuyor çok şükür tekrar etmedi. Ama doktorumuz Üroloji uzmanıydı.

Merhaba çok geçmiş olsun. Bu sorunu ailecek yaşıyoruz ve yaşamaya devam ediyoruz. Zor bir süreç. Öğretmenim balıkcılardan EKŞİNA balık taşı alın 5-6 tane bır kavanoza koyun üstüne ıkı lımonu sıkıp 12 saat bekletin ardından kuzunuza içicirin. Kavanozda içiilen limon kadar lımon sıkıp kapagını kapatın. O taşlar lımon ıcınde erıyene kadar devam edın size yardımcı olacagından emın olunuz ....Taş eriyen türdense erıyıp yok oluyor erımıyorsa kısa surede düşüyor. Çok geçmiş olsun.

bu ekşina balığı dedikleri balık taşını acaba internetten alsak sağlıklı olur mu ki arkadaşlar ya.
bulsam balığın kendini alacam ama bizim burda pek satılmıyo öyle şeyler, hele ki şimdi mevsimi de değil balığın.
internette satan yerlere de güvenemiyorum ki.

gilaburu suyunu ben kendim de denemiştim o da aklımda Allah razı olsun...

burock_26' Alıntı:

hocam kuru soğanın üzerine derken nasıl yapacaz biraz detay yazabilir miisinz?

Geri