Clonezilla ile İmaj Alma Problemi

Kodla Büyü

byramdan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Değerli arkadaşlar clonezilla ile imaj almayı denedim forumlardan araştırdım ne yaptım ettimse bir türlü imaj alamadım nasıl yapabilriim acaba ? hep bir hata veriyor
resim anlatım varmı acaba (musabyardim) sitesinde falan gördüm de olmuyor nedense mersin v5 in güncelleme program yüklemesi vs işlemlerini yaptıktan sonra imajını almak istiyorum

hocam ben de aynı sıkıntıdayım. mersinin v5 imajını faz1 tahtaya bir türlü yükleyemedim. acronis ile kolay bir şekilde yapabiliyorum ama clonezilla ile yapamadım malesef.

hocamın anlattıgı yontemle imaj alacagım laki bootable yaptıgım flashı acmıyor tahta. dırek harddıskten baslıyor. boot ayarlarını duzenledım ama yıne olmadı. eba da anlatılan ımaj alma vıdeosundakı ılk ekrana nasıl ulasacagız bılen var mı?
hocam bootable flashı nasıl yapıyorsunuz. universal USB installer programıyla yapmanız lazım.

hocamın anlattıgı yontemle imaj alacagım laki bootable yaptıgım flashı acmıyor tahta. dırek harddıskten baslıyor. boot ayarlarını duzenledım ama yıne olmadı. eba da anlatılan ımaj alma vıdeosundakı ılk ekrana nasıl ulasacagız bılen var mı?
Tahta açılınca F7 tuşuna basınca mavi ekranda seçenekler arasında flaş belleğinizin markasını görmeniz lazım.
Eger flaş belleği doğru hazırladınızsa flaş bellekten açılır, clonezilla ekranı gelir Enteresan yapınca biraz bekleyip klavye ayarı ister.
Tam yedek Alacaksanız flaş bellek dışında harici hdd yada 2. Bir flaş bellek takmanız şart. Flaş belleği rufus ile oluşturulan, clonezilla isoyu seçip hiçbir ayar değiştirmeden başlat deyin...

Geri