CLONEZİLA yardım üsdadlar

Kodla Büyü

asev13

Üye
1- Sayın hocalarım, clonezilla ile imaj alıp yükleyebiliyorum. fakat bir sorunum var yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.clonezilla ile savedisk yaparak tüm harddiskin yedeğini alıyorum ve aldığım yedeği başka tahtalara yüklediğimde tahtanının orjinalinde bulunan recovery bölümü harf atanmış ve görünür oluyor bunu hdd yönetiminden harfini kaldırarak görünmez yapıyorum. fakat ben bu görünmezliği almış olduğum imajımın yüklenmesiyle beraber görnmesin istiyorum bunu nasıl yapabilirim.
2- clonezilla yedeğimde menü düzenlemesi yapıyorum syslinux da. imajımı f7 ile başlattığımda usb sürücüm 2 tane görünüyor. usb sürücüm ve yine usb sürücüm efi olanı olmak üzere, normal usb mi seçtiğim zaman normal hazırlamış olduğum menu ile açılıyor. efi olan usb seçtiğimde ise clonezillanın menüsü açılıyor. şimdi burda görüntü çirkinliği oluyor. ben yedek alırken efi usb siz yedek nasıl alabilirim( EFI olmayacak ).veya syslinux da yapmış olduğum menü düzeni EFI ye uymuyor onu oraya nasıl uydurabilirim. yada EFI Klasörünü siliyorum. sıkıntı yok gibi ama sıkıntı olurmu. efı klasörünü silsemde F7 İle başlangıç yaptımda yine 2 usb gözüküyor usb sürücüm normal ve EFI olarak bunu nasıl düzeltirim.

Geri