Çizim İçin Yardımcı Olacak Arkadaş

Kodla Büyü

wertyu6

Süper Üye
Süper Üye
19 mayıs tişörtleri için bu çizim lazım arkadaşlar, uğraştım ama beceremedim
yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

Ekli dosyalar

• cizim.jpg
    cizim.jpg
    219.5 KB · Görüntüleme: 1,228
hocam photoshopta bir layer'a bunu at, farklı bir layer'da üzerinden geçerek çiz. Sonrasında düzeltme işlemlerini yap

Biraz yapayım dedim çok uğraşamadım ama biraz daha uğraşırsam net sonuca ulaşırım. Bu haliyle ekte sunuyorum.

Ekli dosyalar

• cizim.rar
    293 KB · Görüntüleme: 25
  • cizim.png
    cizim.png
    37 KB · Görüntüleme: 1,157
cumhurtorun' Alıntı:
hocam photoshopta bir layer'a bunu at, farklı bir layer'da üzerinden geçerek çiz. Sonrasında düzeltme işlemlerini yap

Üzerinden geçme işlemini hangi araç ile yapabilirim hocam?

Çalışmanın son şekli.

Ekli dosyalar

• cizim_son.rar
    122.4 KB · Görüntüleme: 29
  • cizim.png
    cizim.png
    38.8 KB · Görüntüleme: 1,086
nasıl yapılıyor hasari hocam... siz önceden arada küçük ama etkili dersler hazırlıyordunuz PS ile ilgili .....

Önce çizimi photoshopa aktardım ardından konstrat değerleriyle oynayarak resmin belirgin olmasını sağladım ardından beyaz alanı sihirbaz ile sildim. Geride kalan alanın tersini seçtim ardından bir renge boyadım (Alt+backspace) renk fark etmez ama ben siyahı seçtim. Sonra resmi katmanlara ayırdım. Ardından dairesel seçim aracını alıp oval kısımlarını kullanarak artık kesik bölümleri düzeltmeye çalıştım. Ardından sonrasında düz alanları çokgen kement aracını kullanarak temizleyip düz hale getirdim. Bazı alanları seçip seklin düz olması için ekleme yapıp içini renklendirdim. Alttaki şekilde tam ortadan ikiye böldüm bir parçasını düzeltip çoğaltarak yatay yönde çevirip yerine yerleştirdim.

Bir kaç satır yazı ile anlatmaya çalıştım ama ister istemez biraz uğraştırdı tabi. :)

Kalem aracıyla yapılamaz mıydı derseniz evet yapılabilirdi ama bana diğer yol daha kolay geldi.
Aslında buna benzer bir ders hazırlamıştım izlemenizde yarar var.
goruntulu-anlatimlar-f193/photoshop-ta-dekube-islemi-video-anlatim-t28908.html
(Linki yeniliyorum biraz sonra dersi rahat indirebileceksiniz.)

hasari' Alıntı:
Çalışmanın son şekli.

karşılıksız yardımlaşmaya güzel bir örnek daha.. sitede hakkın çoktur hocam Allah seni hiç bir konuda çaresiz yardımsız bırakmasın.. :alkis:

Eyvallah hocalarım biz birlikte bir bütünüz. Benim olduğu kadar sizlerinde bir o kadar emeği var. Bilgilerini bizlerden eksik etmeyen tüm arkadaşlara tşkler.

Geri