Çizik Giderme Önerisi

Kodla Büyü

yasinz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar aracımda bazı çizikler vardı. Daha önce birkaç farklı marka pasta cila kullanmıştım. İşe yaramamıştı.
Biraz önce Turtle Wax Scratch Remover (çizik giderici) kullandım (pamuk yardımı ile). Sonuç mükemmele yakın oldu. Deneme yaptığım için çizik üzerinde fazla çalışma yapmadım. Ama şu haliyle bile oldukça tatminkar.
NOT: Çiziklerin hepsi ince değildi. Bazı yerlerde beyaz astar görünüyordu. Astarın beyaz görünen kısmı da şu anda kırmızı oldu (araç kırmızı). Çok çok derin bir çizikte kullanmadım yalnız kullandığım çizikleri başka markalarda giderememiştim. Şunu da söylim dolgu yapmıyor zaten yapamaz. Yalnız çizik kaporta ile aynı renge büründü.
Daha önce turtle wax ın cilasını da kullanmıştım. Ondan da memnun kaldım.

Kullanımı: Aracı iyice yıkayıp kurulayın. Çiziklerin olduğu bölgeye pamukla yedirerek Turtle Wax Scratch Remover (Çizik Giderici) uyguluyorsunuz. Tam kurumadan çizmeyecek yumuşak kuru bir bezle pastayı temizliyorsunuz. Sonra isterseniz parlaklığı artırmak için Turtle Wax Creme Wax (Cila) uygulayabilirsiniz aynı yöntemle. (Güneş altında kesinlikle yapmayın bu işlemi. En iyi zamanlama sabah erken veya akşam geç saatler)
Bilgilerinize...

Ekli dosyalar

• OA_2926472.jpg
    OA_2926472.jpg
    16 KB · Görüntüleme: 1,072
  • image.php.jpg
    image.php.jpg
    33.2 KB · Görüntüleme: 1,068
Hocam rotuş boyası dediğimiz şey derin çiziğin içini dolgu yaparak dolduran araç rengine uygun boyadır. Kimse rotuş boyası kullandın diye sana bu parça kazalı demez eğer merak ettiğin şey bu ise. Ama bunu uygulasan bile renk uyumu için rotuşlanan yerin çevresine pasta atmak ve peşinden cilalamak doğru olacaktır. Ben şahsen rotuş boyası kullanmadım. Ama kullanacak kadar derin çiziğim 1-2 tane var. Şimdilik düşünmüyorum kullanmayı. He çok gözüme batar ve de araba ile uğraşmak istersen o zaman bakarız çaresine. Yalnız internetten rotuş rengini tutturman çok zor. Boya kodları tutmayabilir. Doğru olan rotuş boyasını servisten talep etmek bence.

Hocam ürünü tekrar inceledim de denenebilir diye düşünüyorum önemsiz bir bölgede. Ama dediğim gibi doğru rengi almak önemli. Renk kodu önemli.

Teşekkürler hocam. Benim araç ford magnum. Burada da aynı yazında ner halde tutturmuşlardır diye düşündüm. Değin gibi olmadı servisten boyayı temin edebilirim.

Ben koçtaş tan aldım ama her yerde var hocam internette. Ürün resimlerini yukarıya attım zaten.

bilisim_09' Alıntı:
Teşekkürler hocam. Benim araç ford magnum. Burada da aynı yazında ner halde tutturmuşlardır diye düşündüm. Değin gibi olmadı servisten boyayı temin edebilirim.

Sıfır zımparayı servisten temin edemeyebilirsin. Servisten boya koduna uygun 150-200 gr. boya verirler sanırım. Diğerlerini servisten bulamayabilirsiniz.

Çiziksiz çarpmasız araç yok gibi.Eve 15 dk lık yaya yolunu otomobilde 20 dk beklediğimi bilirim.Hele akşam iş dönüşlerinde okul dönemleri özellikle ;
Günü kazasız atlattınmıydı eyvallah şükretmek gerek.

Hocam arabam okulun bahçesinde park halinde. Ben buraya yazarken 5 dk. önce bi inek (insan olandan değil, bildiğiniz hayvan olandan) kaputu boynuzlamış :) Birazdan pastalicam :)

Benimde mahallenin çocukları arabaya yazı yazalım derken bisikletleriyle çizmişler iki kapıda birer karış derin çizik :x

Geri