çift çıkışlı ekran kartı birinden görüntü alamıyorum

Kodla Büyü

yesimk06

Süper Üye
Süper Üye
bt sınıfındaki öğretmen bilgisayarında çift çıkışlı ekran kartı var. projeksiyonu bir netbooka bağladık sonra tekrar monitöre taktığımda sağdaki çıkıştan görüntü alamamaya başladık. uğraştım karıştırdım ama çözemedim. Neden kaynaklanıyor olabilir?

Projeksiyonu sağdaki değil, soldaki çıkışa bağladığınızda görüntü alıyorsanız, sorun ekran kartı ya da büyük ihtimalle görüntü ayarlarındandır.
Windows 7 kullanıyorsanız, Windows tuşu + P tuşuna basarak görüntüyü çoğaltın.
XP falan kullanıyorsanız da ekran kartının programı varsa ondan ya da ekran ayarlarından ikinci çıkışı etkinleştirin.

Ek: Bilgisayarı açtığınızda post ekranındayken projeksiyon cihazından görüntü alıyor musunuz?

Sadece soldaki ismini bilmediğim adaptor takılı çıkışa bagladigim cihazdan görüntü geliyor. Ek sorunuza cevap evet. Açılış ekranı goruntuleniyor sonra ekran pasiflesyr

O zaman windows'taki ekran ayarlarında sorun vardır. Ekran kartı ATI ise catalyst programı yüklüdür. Onun ayarlarını bir kurcalayın.
Windows tuşu + P tuşu ile ikinci ekrana da görüntü yollamayı deneyin.

ekran kartı ayarlarındandır hocam sürücüsünü tekrar yükleyerek te aktif olmayan özelliği tekrar kullanabılırsın

Geri