Chevrolet Aveo Sedan 1.3 LT Yardım?

Kodla Büyü

geceyolcusu2002

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar yıl sonu araba kampanyalarından faydalanarak araba almak istiyordum fakat istediğim arabaların dizeli 50-60 arasında değişiyordu ki artık alamayacağımın farkına vardım.
Chevrolet 2015 yılında türkiye ve avrupadan çekiliyor.geçen hafta %10-15 gibi indirimler yapmaya başladı ki şu anda ikinci ellerinden bile daha ucuza geliyor arabayı incelerseniz hemen hemen full donanıma sahip.10 yıl boyunca yedek parça sıkıntısı olmayacak (Opel tarafından sağlanacak.)
Şimdi sormak istediğim piyasadan çekilecek bir arabayı alır mısınız? Alırsak nelerle karşılaşırız? 5 yıl bindikten sonra satarsak ne kadar zara ederiz gibi sorular aklıma geliyor.
Tecrübelerinizi öğrenmek istiyorum.
http://www.arabalar.gen.tr/chevrolet-av ... i2981.html

Cumartesi günü giden birçok arkadaş iyi fiyat alıp arabaları almışlardı.
Bende bugün Chevrolet bayisine gittim.

Sadece 2 tane sedan aveo vardı siyah olan satılmış, beyaz olana da cumartesi verdikleri fiyatın 2.300 lira üstünü istiyorlardı.

Ellerinde Trax ve Captiva hariç araç kalmamış.
spark, aveo ve cruze düşünüyorsanız bulamayabilirsiniz

Yeni araç gelecek mi sorusuna Bursadaki bayiler bilmiyoruz diye cevap veriyorlar.
Bazılarıda salı günü stokları göreceğiz demiş.

Bulursanız eğer parça sıkıntısı olacağını sanmıyorum.
2. el konusunda çok fazla fikrim yok.

valla o paraya alabileceğin en donanımlı araba, sıfır olarak tabi. bagaj geniş, dizel, donanım iyi, güvenlikten 5 yıldız almış, ama nedense işte pek tutulmuyor, bi de bence LT değil de üst modeline bak LTZ idi sanırım, daha performanslı oluyormuş araba. ama ben aveo dan sonra cruse a bindim, aveo oyuncak gibi geliyor, az daha ekleyip keşke cruse a yönelsen.

2. el piyasası kötüdür, az bekle 1 yıl sonra bu arabaları çok daha ucuza bulabilirsin

sizin tercihiniz, beklerseniz 2. el temiz ve daha az zarar edebileceğiniz bir araba bulabilirsiniz, bu da bir süreç, pat diye uygun 2. el bulunmuyor her zaman. ama sıfır araba almak bi başka tabi.

bi zamanlar ROVER diye bi marka vardı;daihatsu vardı; saab vardı ve rover hariç diğer 2 si piyasadan çekileli 3-4 sene ya oldu ya olmadı...bence de piyasadan çekilecek bi araç satılırken zor satılacaktır;bulaşmamakta fayda var..
ama ben alır 5-6 sene tepe tepe binerim zararını da göze alırım derseniz o ayrı..

Geri