check up dolandırıcılığı

Kodla Büyü

yesimk06

Süper Üye
Süper Üye
Bana da geldi bu mesaj arkadaşlar mail de geldi sakın inanmayın.
smsin geldigi tel no 5417953373 aramamı istedikleri tel 2122915110

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/553771

Son dönemde ortaya çıkan bir yolsuzluk nedeniyle yetkililer uyardı. Cep telefonuna mesaj olarak atılan “Bedava Check-up kazandınız” ile ilgili uyarıda, bazı kişilerin sağlık üzerinden yolsuzluk amaçladıkları ifade edildi.
Konuyla ilgili bilgi veren emniyet yetkilileri, bazı kişilerin bu tip mesajlar aracılığıyla cep telefonu kullanıcıları dolandırılması nedeniyle başvuruların olduğunu ifade ettiler. Başvuruların “Gelen mesaja yanıt veren kişilerin kayıt yapma amaçlı kişisel bilgilerinin alındığı, ardında kredi kartlarının boşaltıldığı” yönünde suçlamaları kapsadığını belirten emniyet yetkilileri, kullanıcıların kesinlikle telefonda kişisel bilgilerini ve kredi kartı numaralarını vermemelerini istediler.
Bu arada konuya ilişkin konuşan Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, bu mesajlarda gönderilen numaralar arandığında normal fiyatların çok üzerinde ücretlendirmeler ile karşılaşıldığını vurgularken, “Sağlık konusu, tüketicinin önem verdiği bir nokta olduğundan birçok art niyetli kişinin geçim kapısına dönüşmüş durumdadır” dedi.
“GSM şirketleri, SMS gönderilen numara sahipleri hakkında yargı girişimi başlatarak, sorumluluklarını yerine getirmelidir” diyen Kaya, tüketicileri gelen mesajları aradıklarında kredi kartı numaralarını vermemeleri konusunda uyardı. Tüketicilerin SMS gönderen numaraları abonesi oldukları GSM şirketi ve Sağlık Bakanlığı’na bildirilmesi gerektiğini ifade eden Nazım Kaya, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun check-up dolandırıcısı bir firma hakkında 10 bin TL ceza uyguladığını da kaydetti.
Tüketicilerin bu gelişmeyi dikkate almaları gerektiğini dile getiren Genel Başkan, şöyle konuştu:
“Art niyetli bazı kişiler, tüketicileri arayıp danışmanlık, hastanelerden indirimli yararlanma ve ücretsiz ambulans hizmeti verdiklerini söylüyorlar. 30-50 TL karşılığında bu hizmetlerden bir yıl süre boyunca yararlanabileceklerini belirtiyorlar. Tüketicinin kredi kartından yıllık 350-600 TL çekim yapılabiliyor. Tüketiciler bu tür aldatmalara fırsat vermemelidir.”

gerçekten de check-up yapanlarında pek farkı yok. özel bi hastaneye gitmiştik (baya meşhur bi hastane ) check-up kampanyası için. sözüm ona chek-up yapıyorlar ama tek amaçları mümkün olduğunca fazla para koparmak. bizden ücret almadılar gerçi ama SGK dan baya bi para koparıyorlar. bi sürü film tahlil 3-4 birimde muayene ücreti falan. bir gün boyunca filmleri çektirmekle uğraşttık ama sonuçlarının değerlendirilmesi 5 dk sürmüştür toplamda. hatta bazı sonuçlara bakılmadı bile. nasıl olsa onlar alacaklarını almışlardı. sağlık sektörü bu kadar ticarileştirilirse olacağıda bu zaten.

Bu mesaj bana en az 5 kere gelmiştir, check-up türk diye bir şey. Hiçbirine kanmadım şüphelenip, demek doğruymuş

zerden1 yazdı
CHECKUP-MED’DEN Paramı Geri Alamıyorum Checkup-med ten 28.12.2009 günü gönderilen sms üzerine verilen telefonu aradım, bana anlatıldığına göre, yaşadığım yer olan Denizli'de checkup yaptıracaktım. Yıllık 330.00 TL aylık 33.00 TL taksitle ve kredi kartımdan çekilmesi kaydı ile üye oldum.

Daha sonra aradığımda bana söylenenlerin gerçek olmadığını anladım ve üyelik iptali için telefonla başvurdum. Kredi kartımdan bir gün ara ile 2 taksit çektiler. Geri ödeme yapılması ve üyelik iptali için defalarca aramama rağmen iptal olmadığı gibi, paramı iade etmediler.

Bu ülkede bu gibi dolandırıcılara dur diyecek kimse yok mu? Her aradığımda, tamam bugün işlem yapılıyor diyorlar ama işlem yapılmıyor. Son aramalarımda is laubali konuşmalar ve dalga geçer tavırlar sergiliyorlar. Bu internet dolandırıcılığına dur diyecek bir yetkili veya kurum arıyorum.~
1059 kez okunduHiç yorum yazılmamışŞikayeti takip eden yokTakip Et Yazdır Arkadaşına Gönder
Alıcının E-Postası :
Adınız Soyadınız :
Mesajınız :
553771Şikayet ile İlgili Görüşmeler28 Nisan 2010, 13:10:47 Ahmet Beyle görüşüldü.Bütün problemleri halledildi.Ücretinin iadesi sağlandı.
1 Mart 2010, 23:45:28 Sayın Yetkili,
Firmanızın merkez 0212 291 51 10 numaralı telefonuna,0212 320 32 74 numaralı poliklinik telefonuna defalarca arayıp,üyeliğimin iptalini ve kredi kartımdan çekilen paramın iadesini istememe rağmen, yaklaşık 2 aydır bir sonuç alamadım.Personelinizden CAVİT,DUYGU,NİL ve ismini sonradan inkar ede TAYFUN-TUFAN vs.isimlerdeki şahıslarla görüştüm.Her defasında işleminizin yapıldığını ve paranın hemen iade edileceğini söylemelerine rağmen sonuç yok.
SİZE SORUYORUM: Almadığım bir hizmetin parasını benden neden alıyorsunuz? Üye yaparken bana yalan bilgilendirme sonucu ikna edip,beni üye yaptınız.Aldatıldığımı anladığımda,üyelik iptali istedim,beni bugüne kadar neden oyalıyorsunuz.

Şuna inanın, o paranın on katını harcayıp sizden hesap soracağım.Beni oyalamadan meslek ve esnaf ahlakınız varsa paramı iade edin. AHMET ÖZEN

slm forum yazarları Ahmet ÖZEN firmamızın müşterisidir.Kendisinin iade işleminde geçme söz konusu olmuştur.Daha sonra Ahmet bey'in ücreti kendisine iade edilmiş oluşan aksaklıktan dolayı eşine check-up ücretsiz olarak hediye edilmiştir.Firmamız dürüst çalışmalarına 2 seneye yakın süredir devam etmektedir.Diğer firmalarla lütfen firmamızı karıştırmayınız.

Saygılar.......
CHECKUPMED
02122915110

benim de boyle bir durum basıma gelmisti son anda vazgecmistim uyelikten!

firmanın ismini tam hatırlamıyorum ama dikkatli olmak lazım.

Aynı içerikli bir mesajda bana gelmişti :verymad:
Cep Tel kontor dolandırıcılığı içerikli mesaj da geldiği iççin tecrübem vardı ve hiç galeye bile almadım bu msjı :verymad:
sizler de almayın :verymad:

bana ve eşime geldi indirim kazandınız diye. kaale almadım bende.......

ARKADAŞLAR 0212 949086 numaralı telefondan aradılar ve "kartınıza daha önce yapılmış bir sağlık sigortası olduğunu ve bunun devam mı edelim iptal mi edelim " diye bana sordular. kartın ilk dört hanesini söylediler ki zaten bu herbankanın bellidir devamını sizin söylemenizi istiyorlar. sakın vermeyin. arkasındaki cvc nin başında bulunan numarayı okuyor sizin devam etmenizi istiyor. ve sonunda sms geliyormış bana daha gelmedi ben kartı iptal ettirdim. kart numarasınıda vermezdim ama ders çalışıyordum kapatayım gitsin düşüncesiyle verdim ama aklıma geldi bu durum. neyseki kartı kapattırdım. uyanık olun. başına daha önce gelenler yazmışlar.

Geri