cezaevine kurs açmak istiyorlar.

Kodla Büyü

ersan3333

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ben bursa da halk egitim merkezinde kadrolu ogretmenim.cezaevine kurs acmak istiyorlar ama ben cezaevinde kurs vermek istemiyorum.beni zorunlu tutabilirler mi arkadaslar

hocam benim bulundugum ilcede kursiyer yoktu orda vardi bana sordular acsak gidermisin diye bigun beraber mudur mud.yard ile gittik icerde kirs ortamina baktik cezaevi egitim sorumlisi gardiyan ve egitmenlerle muhabbet ettik ve tam 3 4 ay kursa gittim cok rahattim temas yok ote git yok selamin aleykum aleykum selam derslerde kapida tim denilen bir yada 2 arkadas bekler sigara icer sen dersini anlatirsin muhabbetini yaparsin .mola verir sohbet edersin.icerde net yoktur.sana ote bile git demezler zira senin bi sikayetin o adamlarin acik gorusunu telefondu bilmemdi haklari konusunda ceza almalarina sebeb olacagindan gayet temiz bi ortamdi.asla disardakilerle kiyaslamazsin icerde egitim vermek kadar mukemmel bisey yok hep ordalar devamsizlik yok saygi on numara agzinin icine bakiyolar ogret bize diye cunki senin gidip o kirsiyerleri kogusundan 3 saatligine bile cikarman onlarin faydasinaydi.ben icerde versigim egitimi cok sevdim .disarda oyle egitim yapamazsin emin ol .tek sart cezaevi egitmenlerinin verdigi kurallara harfiyen uyacaksin bide egitim seviyesi ilkokul 4 e gibi anlatacaksin bu kadar.

Cezaevleri sanılandan çoook çok daha rahat yerler. Ben 1 defa sınav görevine gittim,bir daha seçme şansım olsa hep ceza evine giderim.

onlar öncelikli gruplar ve isterlerse sizi gönderebilirler.
Bir artısını da ben söyleyeyim maaş karşılığını doldurup doldurmadığınıza bakılmaksızın cezaevi tarafından da +10 saate kadar ekders verilebilir.

rasim535' Alıntı:
Bir artısını da ben söyleyeyim maaş karşılığını doldurup doldurmadığınıza bakılmaksızın cezaevi tarafından da +10 saate kadar ekders verilebilir.

hocam böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum. neye dayanarak bunu söylediniz? cezaevinin milli eğitim personeline ek ders yazması gibi bir şeyin imkansız olduğu kanaatindeyim. farklı kurumlar nihayetinde.

aobulbul' Alıntı:
rasim535' Alıntı:

hocam böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum. neye dayanarak bunu söylediniz? cezaevinin milli eğitim personeline ek ders yazması gibi bir şeyin imkansız olduğu kanaatindeyim. farklı kurumlar nihayetinde.

http://www.adalet.gov.tr/genelgeler/gen ... /139-1.pdf

Bu konu da hiç aklımda yoktu arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için sağolun. Cezaevi ile ilgili bir görevlendirme olduğu zaman hemen atlarım artık. :)

Geri