cepten ulaşilabilir olunmalı mı?

Kodla Büyü

halk

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar;
657 ye tabi birisinin cepten her an ulaşılabilir olma zorunluluğu diye bir şey var mıdır? Daha doğrusu cep telefonu olmak zorunda mı hatta? Hatta cep telefonu numarasını başkalarıyla paylaşmak zorunda mı?

Bu konuda bir gerginlik yaşanıyor da...

bi kontörlü hat al okuldakilere o numarayı ver. okulda açarsın çıkınca hattını değiştirirsin.

solomonte' Alıntı:
Cep telefonun yoksa sorun yok...

Ama günümüzde artık iletişimsiz de olmuyor. Sadece karşı tarafın işi için düşünme. Şahsınla ilgili bir okul yada özlük işin de olabilir.
Tabi sizdeki maraz durum nedir bilemiyoruz ama kurum kültüründe iyi-kötü okuldaki personelin biribirinde telefonlarının bulunması iyidir.

İyi olurdu, kötü olurdu açısından değilde mevzuat açısından sormuştum.

halk' Alıntı:
Arkadaşlar;
657 ye tabi birisinin cepten her an ulaşılabilir olma zorunluluğu diye bir şey var mıdır? Daha doğrusu cep telefonu olmak zorunda mı hatta? Hatta cep telefonu numarasını başkalarıyla paylaşmak zorunda mı?

Bu konuda bir gerginlik yaşanıyor da...

Kesinlikle hayır.

Hocam daha neler. Tabiki öyle bir zorunluluk yok. Mevzuata göre sana bi görev verilecekse resmi yazıyla verilir. Telefonla yapılan görüşmenin, söylenen sözün resmiyette hiç bir geçerliliği yok. Kullanmıyorum dışarıda telefon dersin. Okuldan gelen telefonları açmazsın. Ben daha önce çalıştığım ilçede aynen böyle yaptım. Yazın bile arıyorlardı. Web sitesi güncellemesiymiş yok bilmem neymiş. Bide İlçe Milli Eğitim Müdürü arıyordu üstelik. Ama açmıyordum. 2-3 hafta sonra iş işten geçtikten sonra arayıp teli kullanmıyorum diyordum. Ne oldu hiç birşey... Hiç bişey de yapamazlar.

eskiden telefon mu varmış evlerde bile lükstü yoktur son yıllarda cep tlefonları yaygınlaştı
hatta eski okulumda müdür cep telefonu kullanmıyordu dinleniyor diye yada sağlık açısından zararlı mı ne diye.
hiçte sorun etmiyordu. hatta kafası rahattı.

Geri