Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Cep telefonundaki dosyaları kesip Pc veya Flash'a yapıştırma

Konu, 'Fatih Projesi BT Rehber Öğretmenleri' kısmında kardelennergis tarafından paylaşıldı.

1. kardelennergis

kardelennergis Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar cep telefonumdaki dosyaları hızlı kesip pc ye veya flasha yapıştırma nasıl yapabilirim?

2. elrond

elrond Hiperaktif Üye Hiperaktif

pushbullet kur chrome eklentisi...telefona da kur.meb hattında da çalışıyor. paylaş push bullet deyip chrome dedin mi chrome da ki eklentiye tıklayınca dosya oraya geliyor. tersi de mümkün.pcden telefona da atabilirsin. 20 mb kota var.her türlü dosya gider.full alırsan sınırsız tabi. bir dua yeter. 3 yıldır kullanıyorum. chrome un senkronizasyon mantığı sayesinde her yerde çok rahat kullanıyorum.

latcakir, yasingecerd ve killemall bunu beğendi.
  3. kardelennergis

teşekkürler hocam...

4. tarumoloji

tarumoloji Seçkin Üye Seçkin Üye

Google drive her iki cihaza kur bir dosyayı senkronla o dosya içine attığın her dosya her cihazda görünür...

hiboz bunu beğendi.
  5. quashpack

quashpack Aktif Üye

En hızlısı otg flash bellekler. Bir yüzü usb , bir yüzü telefonunuza bağlantı yapılacak şekilde. Uzun süredir kullanıyorum.

6. asusv

asusv Seçkin Üye Seçkin Üye

Android telefonların çoğunda bağlı olunan ağ üzerinden dosya paylaşma özelliği var. Mesela benim telefonumda Huawei share özelliğini aktif yaptığımda, ağ üzerinden doğrudan telefon belleğine ulaşabiliyorum.

7. kardelennergis

hocam kesip yapıştırabiliyor musunuz...

8. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

telegram. meb ağında çalışır. İnternet kotan ile çalışır.

Yok internetim gitmesin dersen airdroid (ben airdroid 3) kullanıyorum. Kendi telefon hotspotunu ya da ortak wifi ağını paylaşım herhangi bir tarayıcı üzerine airdroid üzerindeki ip yi yazar isen (192.168.1. 112:8888 örneğin) telefonundaki tüm dosyalara erişirsin. ister pc den tele, ister telden pc ye dosya indirir ve ya yüklersin. tüm andorid ve apple telefonlarda %100 çalışır.

9. latcakir

latcakir Seçkin Üye Seçkin Üye

programın istediği izinleri görünce korktum. Adamlardan bir hizmet alacaz herşeyimizi istiyorlar.

10. asusv

asusv Seçkin Üye Seçkin Üye

Evet hocam. Resim ekledim. Bağlantı çok kolay. Ağ klasörü mantığı kes kopyala yapıştır izin veriyor. Tabii benim kullandığım markaya göre. Diğer marka ve Android sürümlerinde de benzer özellikler var.

Ekli Dosyalar:

11. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

WhatsApp bir çok izin istiyor. Bunlar whatsapp ne kadar guvenilir ise o kadar güvenilirdir yine. İzin vermek zorundasın hocam. Belgelerine ulaşma izni vermez isen nasıl pc görsün ki. Sen istedikkerine izin ver. Tabiki cihazın root lu olur ise ayarlama imkanın daha iyi olur.

12. ArFGLR

ArFGLR Site Gezgini

Telegram!..,
    MEB hattında da çalışıyor.

13. 06Davut

06Davut Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Telegram watsaptan iyi özellikleri çok. Meb hattında çalışıyor aynı anda bağlı olmak zorunda değilsin grubunu aç at ve kurduğun bilgisayardan al.

Yada Gm dosyalar programı var(genaral mobilin) pc dosya transferine tıkla çok basit . Meb hattında ikiside çalışıyor.

14. canemrahh

canemrahh Üye

FileCommander

15. manyakkedi

manyakkedi Seçkin Üye Seçkin Üye

Telegram'ı tavsiye ederim. Özel kanal açıp bulut depolama olarak da kullanıyorum. Portable halini usb belleğe atarsan telefondan attığın dosyayı, telegramı kurmaya gerek kalmadan istediğin bilgisayardan alabilirsin. Otomatik giriş yaptığı için her seferinde giriş yapmak gerekmiyor.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal