.cda uzantılı müzikleri m-p3 çevirme

Kodla Büyü

olc1412

Site Gezgini
.cda uzantılı şarkıları mp3 cevirmek için hangi program kullanıyorsunuz. ya da bir yöntem... :idea:

format factory prog indirdim ama çevirmek için .cda uzantısını m-p3 çevirmeyi bulamadım. özelliklerini okudugumda da .cda uzantısı yer almıyor. ya da bilen varsa yardımcı olabilirmi?

total converter diye bir program vardı, onu deneyebilirsiniz...

şu an kullandığım bilgisayarda yüklü değil, .cda uzantısını destekliyor mu bakamadım. Ama büyük ihtimalle işinizi görür...

hocam cd.yi pc.ye taktığınızda media player.ı çalıştırın orda bilgisyara cd.den kopyala'ya tıklayın cd.deki parçları sıralı göreceksinizi oradan. cd.deki tüm şarkıları veya istediğiniz kadarını çevirip pc.ye kaydedebilirsiniz oradan. müziğim klasörüne otomatik aktarıyor. yalnız seçeneklerden bakın, w m a mı m p 3 mü dönüştüme biçimi ...

gandalf' Alıntı:
hocam cd.yi pc.ye taktığınızda media player.ı çalıştırın orda bilgisyara cd.den kopyala'ya tıklayın cd.deki parçları sıralı göreceksinizi oradan. cd.deki tüm şarkıları veya istediğiniz kadarını çevirip pc.ye kaydedebilirsiniz oradan. müziğim klasörüne otomatik aktarıyor. yalnız seçeneklerden bakın, w m a mı m p 3 mü dönüştüme biçimi ...
hocama katılıyorum.aynı şeyi benimde yapmam gerekti ve ben bu şekilde yaptım ancak önce bilgisayarımda internet yoktu baya uğraştım olmadı sonra interneti olan bir bilgisayarda denedim ve anında oldu.yani proğram aramanıza gerek yok bu şekilde hemen halledebilirsinz.

gandalf' Alıntı:
Hocam teşekkür ediyorum. Birçok çeviri programı CDA uzantılı dosyayı tanımıyor. MediaPlayer sayesinde zorlanmadan WMA uzantısıyla bilgisayarıma kaydettim. Sayenizde bugün bir şey daha öğrenmiş oldum :)

konu aynı olduğu için buraya yazıyorum arkadaşlar elimdeki .cda uzantılı dosya cd de değil bilgisayarda kayıtlı , mp3 e çevirmek için buradaki yöntemleri denedim ama olmadı ,çözümü var mıdır?

Kesinlikle bundan dolayı bakıyordum hocam, ingilizce Öğretmenimizin ses dosyalarını kullanamamasından kaynaklıydı, teşekkür ediyorum yarın bakacağım okulda. Bu arada dosyaların formatını nasıl mp3 e çevirdiğinizi paylaşırsanız sevinirim.

Şahsen tüm medya dönüşümleri için ffmpeg isimli açık kaynak kodlu uygulamayı kullanıyorum.

Uygulama grafik kullanıcı arayüzüne sahip değil. Çevirim işlemleri için basitçe adımlar:

1. uygulama indirilir
2. bir klasöre çıkarılır.
3. klasör açılır ve dönüştürülecek dosya içerisinde kopyalanır. (ornekdosya.cda )
4. klasör içerisinde boş bir yerde SHIFT tuşuna basık tutarak sağ tıklanır.
5. Komut Penceresini burada aç 'a tıklanır.
6. açılan pencerede:
Kod:
ffmpeg -i ornekdosya.cda çıktı.mp3
yazılır.
7. dönüştürme tamamlanır.

teknik bilgiler gerekirse eğer:
* bu uygulama eğer windows un arama dizin listesine eklenirse (%path%) heryerden cmd arayüzünden çağrılabilir.
* Uygulama yalnızca ses -> ses dönüşümü değil, video -> video, video -> ses dönüşümlerini de yapabilir.
* uygulama ile bir videonun ses dosyasını çıkarıp yerine örneğin dublaj için oluşturulan ses doyası yerleştirilip yeni bir video üretilebilir...
vb

indirme bağlantısı windows için:
https://ffmpeg.zeranoe.com/builds/

static olanı tercih etmenizi öneririm.

==========================================

Kod ile uğraşmayı sevmiyorum ilgimi çekmedi bu diyenler için:

https://handbrake.fr/

grafik Arayüzlü versiyonu.

ayrıca:
https://www.audacityteam.org/
bu da var ama ek olarak lame yamasını da yüklemek gerekiyor zira mp3 formatı lisans şeysi bunu gerektiriyor.

Son düzenleme:
Geri