CD sürücüsü ve USB bootu olmayan pc ye format

Kodla Büyü

botett

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar elimde bir tane cd sürücüsü ve usb den boot özelliği olmayan bir pc var onu formatlamak istiyorum nasıl yapabilirim. bilenlerin yardımını bekliyorum...

Disket sürücüsünden boot edip windows xp kur başlatılabiliryor. i386 klsöründeki winnt veya winntus dosyası ile. Ama en kolay yolcd-rom takarak hocam. Başka da bir yol olacağını sanmıyorum.

Bilgisayar ağa bağlıysa ağdaki başka bir bilgisayar üzerinden(o bilgisayarın cd-romunu kullanarak) format atabilirsin. Ben yapmıştım daha önce.

gozzde' Alıntı:
Bilgisayar ağa bağlıysa ağdaki başka bir bilgisayar üzerinden(o bilgisayarın cd-romunu kullanarak) format atabilirsin. Ben yapmıştım daha önce.
dediğinizi denemedim aklıma da gelmedi herhangi bir farklılık var mı acaba. ayrıca bilgisayara cd room bağladım format ekranı geldi ama harddiski bu defa görmedi....

Arkadaşlar başka bir bilgisayara harddiski takıp formatladım ama bu defa hard diski pc ye taktığımda çalışmadı (zannediyorum uyumsuzluk oldu) bu sorunu çözmenin bir yolu var mı...

gozzde' Alıntı:

daha önce hiç yapmadım. nasıl, hangi programla ağdaki cd rom görülüyor hocam.? Acronis mi?

Hayır, acronisle değil. Windows xp kurulum cdsi ile yapılıyor. Seçenekler arasında olması gerekiyordu(ya da windowsu yükle dedikten sonraki seçeneklerde) şimdi tam hatırlayamadım, üzerinden baya zaman geçtide.

Hocam ağ üzerindeki bir pcnin cd sürücüsünü paylaşıma açtım ve farmat atacağım bilgisayar üzerinden cd yi açıp kur diyerek format attım... teşekkür ediyorum.... (Başlangıçta boot olmadı)

hocam en kısa yolu cd-rom takarak yapmak.denemişiniz harddiski görmüyor dediniz.muhtemelen ide kablonu değiştirirsen sorun çözülecek.ayrı ayrı iki tane ide kablo ile bağla.görecektir harddiski.ben öyle yapmıştım.

Geri