Casper Laptop açılmıyor.

Kodla Büyü

serkanozen1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir arakadaşın laptopu
yavaş dedi
bir baktım 2 tene virüs programı var birini kaldırdım
bir kaçkere açtıp kapadım. sorun yoktu.. kendine verdim açılmadığını söyledi
siyah bir ekran geliyor hafif ışık var...

Açılırken f8 e veya f12 ye bastığımda ding ding ding ding ding ding diye ses geliyor?
bir de benim üstüme kaldı...ne yapabilirim?

Yapınca ses çıkaran olmaz da, bozulunca üzerine kalması yok mu. Gıcık eder adamı.

Kısa yollardan ekran kartılmamış değil mi? Biliyorsun laptoplarda Fn+F... tuşu kullanılarak ekran kapatılabiliyor. Biosa girmeyi denedin mi?
Casper laptoplarda kısayol tuşu nedir bilmiyorum ama ESC,Del ,F2 tuşlarını bir dene tuşlardan biri mutlaka Boisa giriyordur.

Bence laptop açıktır masaüstü geliyordur ekran kapalı olduğundan sen görmüyorsundur. Bilgisayarın kapatma tuşunu uzunca bas bilgisayar kapansın muhtemelen açık kalıyordur. Düğmeye basıldığında direk uyku moduna giriyordur.

bir ihtimal windows+ p tuşu ile görüntü projeksiyona gönderilmiş olabilir.

bu gibi durumlarda ben laptopu kapatıp pilini de çıkarıp 1-2 dakika bekledikten sonra açıyorum. genelde düzeliyor :mrgreen:

Hocam bilgisayarı vga çıkışından bir ekrana bağla aç bilgisayarı, muhtemelen ondadır. Görüntü gelince ne de olsa bi çözüm üretirsin. Birde benim de bilgisayarım casper onda ekran arka ışıklarını kapatabiliyorsun onu da denemek lazım.

Geri