Can't Bonomo eurovision olmadı

Kodla Büyü
formator5555' Alıntı:
adam yahudi,şarkı berbat,ben olsam bende vermezd,im[/qu :-1: yorumunuz hiç hoş değil hocam.
bu yarışma zerrece umrumda değil, ama emekleri için sağolsunlar, kendilerine teşekkür ediyoruz

Türkiye adına yarışmaya katılmak Türkiye'yi temsil etmek olmuyor, şarkı açısından da sonuç şaşırtmadı. Azerbaycan ile Türkiye halkları arasında sempatinin artmasına biraz katkısı olduysa bu uyduruk yarışmanın, o da yanımıza kâr kalsın.

samsunlu hocam sizi ilgilendirmiyorsa yarışma bir zahmet biz ilgilendiğimiz için yazalım görüşlerimizi..
birinci olsak yine aynı şeyi yazardım
şarkının şarkıcının kareografinin bizimle hiçalaksı yok..ilgilenseydiniz siz de anlardınız

Bence şarkı fena değildi ama gösterisi kötüydü siyahlar içinde falan filan. Ama seneye ninelerimizi gönderelim Rus ninelerinden daha başarılı olurlar :)

formator5555' Alıntı:
samsunlu hocam sizi ilgilendirmiyorsa yarışma bir zahmet biz ilgilendiğimiz için yazalım görüşlerimizi..
şarkının şarkıcının kareografinin bizimle hiçalaksı yok..ilgilenseydiniz siz de anlardınız

hocam sorun şarkıyı beğenmemeniz değil "adam yahudi" şeklindeki ifadeniz

gurbetçiler yine oy vermiştir ama sistem birkaç yıldır farklı artık % 50 sms+%50 jüri.... anladığım kadarıyla jürilerden iyi puan alamamışızdır...

samsunlu' Alıntı:
formator5555' Alıntı:

hocam sorun şarkıyı beğenmemeniz değil "adam yahudi" şeklindeki ifadeniz

o ifadeyi neden n yazdım....egemen bağışın trt genel müdürüne direktifi var...can bonomo olursa israil ilişkileri ve ab için uygun olur diye..
sırf yahudi diye öne çıkarsan bende eleştirrim..

Çok boş muhabbetler dönmüş. Adam yahudi ama Türk. Çocuk ülkesini temsil etmek için gitti. Çocuğun müzik tarzı da böyle normal kendine has bi şarkıyla çıktı. Biz ne favoriler gönderdik son 10 yılda hangisi kazandı ki Can'a sallıyoruz?

Ben neden Türkçe bir Şarkı ile katılmadığımızı anlamıyorum İngilizce parcalarla yarı finali geçemedik ya da 7. Olduk bari Türkçe parca ile katılalım da dilimizi tanıtalım yoksa sanatçının etnik kimliğiyle bir sorunum yok.

dobra1979' Alıntı:
Bence şarkı fena değildi ama gösterisi kötüydü siyahlar içinde falan filan. Ama seneye ninelerimizi gönderelim Rus ninelerinden daha başarılı olurlar :)

yok hocam nineleri değil imamlardan oluşan bir ekip gönderelim :) o zaman bir sürü ülkeden falan tam puan alırız sanırım bu mantığa göre. yahudiyse oy verme türkse oy ver gibi bir algı varmış gibi konuşuyorlar. haa biz türklere rağmen bu çocuk 7. olduysa zaten ayrıca helal olsun!

neymiş yahudiymiş. internetteki karalama kampanyaları gördük. ırkçılığın alasını yaptınız. bir de gelmiş savunuyorsunuz. ülke kontrolünüze geçse yahudi vatandaşlarımız, arkadaşlarımızın can güvenliği de kalmayacak zaten.

yok şarkı kötüymüş yok kareografi iyi değilmiş miş te miş miş!!
Ya bu yarışmanın nasıl bir yarışma olduğu ortada isveç in insanların karnına ağrılar saplatan şarkısı da ortada. Puanlama sistemide ortada. Türkiye Sertab' la birinci olurken bizden daha iyi şarkılar da vardı. Ama birincilik sırası bizdeydi. Şimdi dünya listelerini kasıp kavuran bir şarkı bulsak bile bize 3. lükten ötesini koklatmazlar. Bu bir yarışmadan ziyade eğlence.

Şarkının güzelliğinden ziyade tamamen siyasi hesaplarla oylama yapılan bir yarışma.
Ülkemizi Ajdar ya da Tıvorlu İsmail temsil etse daha iyi puan verirlerdi. :D

formator5555' Alıntı:
adam yahudi,şarkı berbat,ben olsam bende vermezd,im

kendini Türk hissediyoki Türkiyeyi temsil ediyor...kaldıki bugüne kadar gidenler çokmu iyiydi..bence hadiseninde ne kadar Türk yada müslüman olduğu tartışılırdı üstelik dansöz kıyafeti ve başarısız yorumuyla bizi onca milletin karşısında küçük düşürdüğünü düşünüyorum...
adam Türk, şarkı çok güzel herkes komşusuna kıyak geçiyo sadece

Bu yarışmaya neden ingilizce parçalarla girdiğimizi hala anlamış değilim birinci olsak ne olacak yani?Kendi dilimizi tanıtalım ve sonuncu olalım daha iyi.

Ya bu yarışma da kimse müziğe falan bakmıyo. Sırp gidiyo kendisi gibi katil bi avrupa ülkesine oy veriyo, rum gidiyo yunana veriyo, öbürü komşusuna, diğeri abisine derken aradan biri çıkıp birinci oluyo. Bonomoyu, monomoyu geçin de bizim tek dostumuz yine Türk soyundan kardeşlerimiz. Bu yarışmalardan tek çıkan sonuç bu oluyo benim için.

öncelikle bu yarışmada verilen puanlar saçmalık her ülkenin kendine göre grubu var şarkıyı dinleyen yok al gülüm ver gülüm.

ancak bizdeki olay çok farklı sonuncuda olsak türkçe şarkı söylenmeli türk kültürne uygun kişilerden ve şarkılardan seçilebilirdi. ben bu çocuğun yahudi olmasına bir şey demiyorum ama hükümetin müdahalesiyle trt bunu kasıtlı olarak seçmesine kızıyorum. dışardan biri dinlese bu işin türk işi olduğunu kim bilebilir.

benim anlamadığım bosnalıların bize 3 yada 4 -tam hatırlamıyorum- verip sırplara 10 vermesi.adamların size neler yaptığını ne çabuk unuttunuz...

hakand77' Alıntı:
benim anlamadığım bosnalıların bize 3 yada 4 -tam hatırlamıyorum- verip sırplara 10 vermesi.adamların size neler yaptığını ne çabuk unuttunuz...

Bosna-Hersek dediğiniz ülkede etnik yapı karışıktır. resmi adı da Bosna-Hersek Federasyonudur. Sırp ve Hırvatlar çok fazla %40+ kadar

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Ethni ... s_1991.GIF

ingilizce şarkı ile katılmak bana da hoş gelmiyor ama 2 sene önce almanlar bile ingilizce ile katılıp kazandılar ki baya baya ingilizceden nefret ederler. genel algı ülkelerde

Bu yarışmada bizi temsil eden adam akıllı bir şarkı ve şarkıcı olmadı diyebilirim.hep özenti hep taklit hep benzemeden öteye gitmeyen bir şey.Edebi eserlerimiz bu kadar sağlam olmasa eminim dış görünümle bizi dışarda Türk olarak tanıyan pek fazla insan olmazdı sanırım.Bizi artık yahudiler temsil ediyor sanırım.Daha önce seferad şimdi can bonomo.

Geri