Canon Powershot SX20 IS vs Nikon Coolpix P100 ?

Kodla Büyü
Hocam boşver Canon'u,Nikon al alacaksan. Canon kullandımda sürekli sıkıntı yaptı,servisi de işe yaramaz bence. Sonra sattım onu ikinci el Nikon aldım. Gayet memnunum.Yinede kullanan diğer arkadaşların yorumlarını dikkate alarak tercihinizi yapın,derim...

Aklıma takılan bazı noktalar şunlar aslında..

Canon pilli, nikon bataryalı..
Canon' da CCD var, Nikon' da CMOS...
Canon 20X, Nikon 26X...

Görünüm olarka Nikon daha çok hoşuma gidiyor ama özellikle batarya olayı ve sensör tipi aklımı karıştırıyor..

Suat hocam aslında bu soruyu fotoğraf forumlarında sorsanız daha isabetli olur, gazeteciler prof fotoğrafçılar daha iyi yorumlar.

Benimki deneyim değil sadece fikir; birbirine yakın özelliklerdeki makinalardan Nikonlar daha çok tercih ediliyor gibi, sadece ccd-cmos ayrımına göre makine alınmaması gerektiği de söyleniyor. Nikon bataryası 3 saatten fazla sürede doluyormuş ve 250 çekim yapabiliyormuşsunuz gezileriniz için yeter mi siz karar verin, en son görüntüsü ve elinize oturuşu bakımından karar vermek de lazım

fujifilm finefix s1500 kullanıyorum çok iyi şimdi 1600 çıkardılar tavsiye ederim...
pil kullanımı çok iyi 500 den fazla foto çekiyorum. birçok özelliği var.
10 megapiksel çözünürlük
12x optik zum objektif
Çift Görüntü Sabitleme sistemi
2.7 inç LCD ekran
Otomatik Netleme Takibi
Instant Zum
Panorama Çekim Modu
SR Auto
ISO 6400 (3 megapikselde)
16 adet hazır çekim modu
Kırmızı göz gidermeli yüz tanıma teknolojisi
AA tip pillerle 300 adet ve AA Lityum pillerle 700 adede ulaşan çekim sayısı

netame' Alıntı:
Suat hocam aslında bu soruyu fotoğraf forumlarında sorsanız daha isabetli olur, gazeteciler prof fotoğrafçılar daha iyi yorumlar.

Benimki deneyim değil sadece fikir; birbirine yakın özelliklerdeki makinalardan Nikonlar daha çok tercih ediliyor gibi, sadece ccd-cmos ayrımına göre makine alınmaması gerektiği de söyleniyor. Nikon bataryası 3 saatten fazla sürede doluyormuş ve 250 çekim yapabiliyormuşsunuz gezileriniz için yeter mi siz karar verin, en son görüntüsü ve elinize oturuşu bakımından karar vermek de lazım

Benim aklımda da Nikon ağır basmaya başladı aslında..Sonuçta yanımda mutlaka yedek pil taşırım..Yedek pil alacağıma yedek bataraya alır onu taşırım diye düşündüm..Şimdi parasını ayarlama zamanı :)

Hocam bataryalı alın,memnun kalacaksınız. Pillerle uğraşmayın bence. Son olarak hangisi bataryalı ise onu alın,derim.

Geri